Články FiftyFifty.cz, strana 6

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 6 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 6

FiftyFifty

Nepokořené vrcholy

Na zemi stále ještě existuje množství míst, kam lidská noha nikdy nevkročila. Řada polárních ostrovů, místa v pouštích či některé velehory.

Kam na dovolenou - na řecký ostrov Samos!

Stále více Čechů se vydává na dovolenou do Řecka. A mají k tomu mnoho dobrých důvodů. Atmosféra, přijatelné ceny, krásné moře a skvělá kuchyně. Pokud chcete poznat něco skutečně příjemného a nového, navštivte některý z řeckých ostrovů. Dnes vám představíme útulný Samos, ostrov s nejčistším mořem a hlubokou tradicí.

Houby na všechny způsoby

Také si rádi zahoubaříte? Letní houbařká sezóna právě začíná a mnozí z vás jistě donesou plné koše. A víte, že jistý houbař jménem Petr Fuchs už letos sbíral? Klidně si tipněte co! Odpověď se dozvíte o několik řádků níže.

Cestujeme v kozím stylu

Léto na vás už jistě pořádně dýchlo a čtyři stěny bytu se zdají malé. A tak hurá ven! Za sluncem, trávou, květinami a na kozí hřbety, hrádky a vrchy.

Rybářka od pstruhových vod

Břehy kolem vod jsou doslova obsypány rybáři, kteří netrpělivě čekají na své šupinaté úlovky. Větu „Jdu si zachytat!“ určitě častěji slyšíte od mužů, ale ani ženy nezůstávají pozadu. Například Zdeňka Bartošová zkouší prut už od dětství.

Indiáni nikoho nezajímají

Snad až přiliš dobrodružné, ale Češi mají opravdu indiánské potomky až v daleké osadě v Paraguayi. Na několik dotazů nám odpověděla Yvonna Fričová.

Autem do Chorvatska

Jedete na dovolenou do Chorvatska? Pak počítejte s tím, že jedna cesta vás vyjde přibližně na tři tisíce. V autě přitom strávíte deset až třináct hodin.

Strašidelný svět domovů

Na cestách přírodou v exotických zemích můžete narazit na různé listy, které vás třeba dobře postraší svou proměnou. Pavel Szabo nám dnes něco o strašilkách prozradí.

Ekvádorské putování

Prezident Correa na svých cestách nepronáší žádné proslovy. Nepotřebuje to. S lidmi se baví a lidé jsou mladým, hezkým prezidentem okouzleni. Dokázal přesně vycítit, co na lidi působí. Hlásá populistické heslo, že štěstí, naděje a víra se vracejí do Ekvádoru.

Všestranný bambus

Bambus patří k nejzáhadnějším rostlinám naší planety. Je nejvšestrannější, nejrozšířenější, nejrychleji rostoucí. Vyskytuje se v obrovském množství druhů. Polovina lidstva využívá každý den nějaký druh bambusu. Celé národy jsou na této rostlině životně závislé.

RULES versus RELATIONSHIP

seriál :: Language corner

Social researches are becoming increasingly interested in the way different cultures approach conflict situations in life.

Tragédie letu 427

Létáte často? Ať již ano či ne, je to vpodstatě jedno. Pokaždé, když sedáme do letadla, startujeme a opouštíme runway, a nebo naopak dosedáme na letištní plochu, většině z nás občas prolétne hlavou "co kdyby" některá ze součástek selhala (a že jich jsou v letadle tisíce), nebo pilot udělal chybu.

Cesta kolem světa za jedenáct měsíců

Snad k nejčastějším snům lidí, kteří se rádi toulají po různých místech naší planety, patří absolvování cesty kolem světa. David Kučera je jedním z těch šťastlivců, kterým se to povedlo.

Fotograf a teroristické útoky

Jednoho dne dostal Tino Kratochvil do ruky foťák od svého otce Jefa a prostě všechno začalo... Nyní připravuje o duši stále více lidí.

Letem velikonočním světem..

Kde jinde začít náš „průlet“ oslavami Velikonoc ve světě, než v Římě! Přesněji řečeno ve Vatikánu, kam se na oslavy velikonočních svátků sjíždějí poutníci z celého světa, připomenout si společně se Svatým otcem umučení a vzkříšení Ježíše Krista. A také se zúčastnit některé z bohoslužeb. Ale především každoročního papežského požehnání Urbi et Orbi na Svatopetrském náměstí.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz