Články FiftyFifty.cz, strana 39

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 39 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 39

FiftyFifty

Nebezpečí klíšťové encefalitidy hrozí nejen v Evropě

I když se může zdát, že klíšťová encefalitida je problém především vybraných evropských zemí, mezi které patří například i naše republika, není to úplně tak.

Na Haiti ji překvapili hlavně lidé, jejich nadšení..

Martina Mandová působila jako vedoucí týmu ADRA ČR na Haiti od října 2010, kdy zemi zasáhlo ničivé zemětřesení. Bezprostředně po katastrofě ADRA na Haiti zahájila humanitární pomoc a poté pokračovala s podporou místního zemědělství.

Objevovat a užívat si Dunaj

Cyklostezka podél Dunaje představuje absolutní klasiku mezi evropskými cyklistickými trasami. Mezi Vltavou a Dunajem je na území Horního Rakouska i v jižních Čechách vybudována síť cyklostezek v délce přes 4000 kilometrů.

Majestátní los mizí z české krajiny

Od 80. let minulého století klesají počty losů žijících v naší krajině. Tento chráněný druh pomalu vymírá kvůli pytlákům, legálnímu odstřelu v Dolním Rakousku, úbytku biotopů a také kvůli střetům s auty a vlaky. V roce 2010 byl připraven Záchranný program losa evropského v České republice. Vědci ve spolupráci s ochranářskou organizací Česká krajina chtějí uvést některé body programu do praxe.

Pražská zoo odchovala po deseti letech psy pralesní

V pražské zoo se narodila další mimořádná mláďata. Jsou jimi čtyři štěňata jihoamerických psů pralesních. Jinde v Česku nejsou tyto šelmy k vidění.

Bernd se vrací do přírody

Vůbec prvním orlosupem, který se objevil na českém území, se stala samice Bernd, když přeletěla Švýcarsko, Německo a Polsko, až dorazila do Krkonoš. Po sedmi týdnech strávených v pražské zoo se vydala na cestu zpět do divočiny.

Etiopie: Osm hodin na cestě kvůli 20 litrům pitné vody

„Kvůli nedostatku vody je život v naší vesnici velmi těžký. Abych jí přinesla rodině alespoň trochu, trávím denně sedm hodin cestou do hor, velmi daleko od naší vesnice..

Klimatické změny způsobují extrémní sucha. A sucha zase zhoršují oteplování

Vyšší koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře nejen žene teplotu Země nahoru, ale způsobuje i extrémní jevy počasí – jako jsou vlny veder, sucho nebo silné bouře a deště. Jenže tyto samotné jevy ještě více zhoršují postupující změny klimatu, protože kvůli nim ekosystémy hůře absorbují vzdušný uhlík.

První dny Mekonga ve stádě

Sloní samec Mekong se úspěšně připojil k samicím. Proces jeho začleňování do stáda bude pokračovat i v následujících dnech. Pozoruhodné situace mohou zájemci sledovat také prostřednictvím internetového přenosu.

Rekordní sezona u supů

Chov supů v pražské zoologické zahradě zaznamenal v letošním roce několik mimořádných úspěchů. Vylíhla se hned tři mláďata ohrožených a zcela raritně odchovávaných druhů.

Běžný den v Itibu v Keni: záchrana dítěte s vážnou střevní infekcí i operace ženy po havárii na moto

Běžný den v Itibu začíná už v 8 hodin a ambulance se plní pacienty čekajícími na ošetření. Dopoledne přicházejí převazy, pacienti s bronchitidami, způsobenými večerním chladným počasím a špatným oblečením a v průběhu dne mnoho dalších pacientů. Pracovní doba obvykle končí v 17 hodin, kdy začíná pohotovost..

Protikuřácký zákon pomáhá snížit výskyt astmatu u dětí

Londýnští vědci zkoumali dopad protikuřácké legislativy na dětské zdraví. Výzkum přinesl potěšující zprávy. V Anglii se od zavedení zákazu kouření na veřejných místech snížil počet hospitalizací s vážnými záchvaty astmatu u dětské populace.

Lékaři bez hranic pomáhají v situacích, které si většina Čechů ani neumí představit – naštěstí

Už více než 40 let pracují Lékaři bez hranic převážně v zemích, kde nefungují nebo zcela chybí jakékoli zdravotnické struktury. Poskytují zde zdravotní péči lidem, jejichž život ohrožují rozsáhlé krize – vojenské konflikty, přírodní katastrofy, epidemie nebo vyloučení ze zdravotní péče. Každá taková situace vyžaduje zdravotnické a logistické zdroje přizpůsobené dané situaci.

Odborníci: Češi tráví stále častěji dovolenou v ČR, příčinou je málo volna a nižší zájem o exotiku

Češi volí pro svou dovolenou stále častěji oblasti České republiky. Vyplývá to z aktuálních statistik specializovaného portálu Slevoteka.cz. Podle odborníků je tento fakt důsledkem nedostatku pracovního volna, snížené bezpečnosti v mnoha oblíbených lokalitách a mírně oslabující koruny. Navíc jsou podle nich Češi již nasyceni exotikou a velkým množstvím turistů.

Co se vyplatí ohlídat při volání v zahraničí?

Ceny volání v zahraničí se díky členství v Evropské unii rok od roku snižují, ochrana proti vysokým účtům ovšem působí jen na jejím území. Stačí zatoužit po exotice a účty za jednotlivé hovory naskakují po desítkách korun. Na co je vhodné si při volání v zahraničí dát pozor?
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz