Články FiftyFifty.cz, strana 49

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 49 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 49

FiftyFifty

Zoo Praha: Zachránění rybáci obecní a novinky u lachtanů

Zoo Praha: Zachránění rybáci obecní a novinky u lachtanůV pražské zoo jsou nově k vidění rybáci obecní, kteří byli uměle odchovaní z vajec zachráněných před loňskou povodní na východním Slovensku. A u lachtanů se chystá oslava narozenin...

Braňte se nákaze: co na cestách (ne)jíst

Braňte se nákaze: co na cestách (ne)jístPři cestách do dalekých krajů potkáváme pokrmy, nad kterými se sbíhají sliny. Z kulinářského požitku se však rychle může stát nepříjemná vzpomínka na dovolenou. Kontaminovanou potravou se totiž přenáší velké spektrum infekčních chorob. Každý správný cestovatel by se tak měl držet několika základních pouček, díky nimž ochrání svůj organismus před nebezpečnou infekcí.

Chystáte se na cesty? Pozor na virovou hepatitidu A!

Chystáte se na cesty? Pozor na virovou hepatitidu A!Žloutenkou se sice můžete nakazit i doma, většina infikovaných si ale virus přiveze jako nechtěný suvenýr ze zahraničí. Jedná se o druhou nejčastější infekční chorobu cestovatelů!

Save-Elephants: Konžský prezident spálil pět tun slonoviny

Save-Elephants: Konžský prezident spálil pět tun slonoviny Prezident Republiky Kongo Denis Sassou Nguesso a host - čadský prezident Idriss Déby Itno - zažehli společně hranici slonoviny. Stalo se tak u příležitosti vrcholící konference v Brazzaville, jejímž tématem byla ochrana africké fauny a boj s pytláctvím.

Ve Švédsku se narkoman pomoci nedočká

Ve Švédsku se narkoman pomoci nedočkáŠvédsko je zemí s nejpřísnější protidrogovou politikou v Evropě. Uživatelů návykových látek zde mají opravdu nejméně, péče o již závislé osoby ale zůstává v podstatě stranou.

Člověk v tísni v Nepálu

Člověk v tísni v NepáluČlověk v tísni začal působit v nepálské Gorce poblíž epicentra zemětřesení. Lidé nejvíce potřebují plachty na provizorní přístřeší.

Expo 2015: Zoo Praha poprvé na světové výstavě

Expo 2015: Zoo Praha poprvé na světové výstavě1. května bylo v italském Miláně zahájeno Expo 2015. Světové výstavy se poprvé účastní také Zoo Praha, která v unikátním e-Bolidu Jakuba Nepraše představí své projekty na ochranu ohrožených druhů živočichů.

Velký manuál pro cestování s dětmi

Velký manuál pro cestování s dětmiS příchodem dětí se částečně mění i naše zvyky. A pro případ cestování toto tvrzení platí dvojnásobně. Dříve stačilo jen koupit letenky nebo nastartovat auto a vyrazit. Přestože se může zdát, že cestování s dětmi je komplikované, mnohdy dokonce nereálné, opak je pravdou. Jen je třeba se na cesty připravit zavčas a myslet o pár kroků napřed.

Nejstarší pražská klisna porodila v Mongolsku své desáté hříbě

Nejstarší pražská klisna porodila v Mongolsku své desáté hříběLegendární klisna Zeta, která byla v první skupině koní Převalského přepravených z České republiky do Mongolska, přivedla 22.dubna na svět své desáté hříbě. Zoo Praha to sdělil ředitel zvláště chráněné oblasti Gobi B Ganbaatar Oyunsaikhana. A den nato Zeta oslavila své jedenadvacáté narozeniny.

V pražské zoo se narodili vzácní výrečci

V pražské zoo se narodili vzácní výrečciV pražské zoo se vylíhlo v uplynulých týdnech celkem šest výrečků filipínských. Mláďata přitom pochází od dvou chovných párů. Zoologické zahradě se tak podařilo výrazně posílit genetickou diverzitu chovu těchto vzácných sov, které jsou k vidění v rámci Evropy pouze v Zoo Praha.

Plánujete exotickou dovolenou s dětmi? Pozor si dejte hlavně na infekce a úrazy

Plánujete exotickou dovolenou s dětmi? Pozor si dejte hlavně na infekce a úrazyDětský organismus je mnohem více náchylnější k infekčním chorobám než ten dospělý. Pokud tedy plánujete exotickou dovolenou i s dětmi, zjistěte si vždy předem, jaká rizika mohou vaše děti v dané zemi ohrozit. Přinášíme přehled nejčastějších komplikací, na která můžete při svém cestování narazit, a také tipy, jak se jim vyhnout.

Gorilí sameček Tano se přestěhoval do mnichovské zoo

Gorilí sameček Tano se přestěhoval do mnichovské zooGorilí sameček Tano, který se narodil před třemi lety v pražské zoo samici Bikiře, se včera přestěhoval z gorilí školky ve Stuttgartu do mnichovské zoo. Se svým kamarádem Okandou se už brzy připojí k nové chovné skupině. Tano vyrůstal v gorilí školce ve Stuttgartu, protože ho Bikira krátce po porodu odložila, poprvé v životě tak bude mít možnost žít s dospělou gorilí rodinou.

Námluvy u divokých koní jsou drsné: klisny hřebce složily k zemi

Námluvy u divokých koní jsou drsné: klisny hřebce složily k zemiNa Velikonoční pondělí se ke klisnám divokých koní v Milovicích připojil první hřebec. Přestože se mu dostalo vstřícného přijetí a tři klisny o něj začaly hned od začátku projevovat zájem, svoji pozici v rámci stáda si musel hřebec teprve vybojovat. Klisny dvakrát složily hřebce kopanci k zemi.

Jaro trochu jinak: vzácné želvy na Trinidadu i van Gogh v tulipánech

Jaro trochu jinak: vzácné želvy na Trinidadu i van Gogh v tulipánechAčkoliv dovolená v jarních měsících u nás zatím nemá tak velkou tradici, pro některé destinace je to nejideálnější období návštěvy. V řadě tropických zemí končí období dešťů a do období sucha je ještě daleko, takže vás zde čekají příjemné teploty a příroda v rozpuku.

Divocí koně v Milovicích byli vypuštěni na velkou pastvinu

Divocí koně v Milovicích byli vypuštěni na velkou pastvinu Milovičtí divocí koně byli v sobotu 21.března vypuštěni na velkou čtyřicetihektarovou pastvinu. Právě na ní budou divocí koně celoročně spásat vzácnou stepní vegetaci a bránit tak jejímu zarůstání agresivními travinami a náletovými křovinami. Do soboty byli koně v aklimatizační dvouhektarové pastvině. Stádo nyní čítá 14 klisen, v dubnu k nim přibude hřebec.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.