Články FiftyFifty.cz, strana 48

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 48 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 48

FiftyFifty

Lékárnička na cesty: co s sebou vzít do kufru

Lékárnička na cesty: co s sebou vzít do kufruChystáte se zdolávat zasněžené vrcholy hor, vyrážíte s přáteli na divokou řeku nebo se jedete opalovat na prosluněné pláže? Ať tak či onak, v každém případě nezapomeňte do kufru přibalit cestovní lékárničku. Její služby totiž při putování často chtíc nechtíc využijete.

Jaro v Jižním Tyrolsku: lyžování, velikonoční tradice i chřestové týdny

Jaro v Jižním Tyrolsku: lyžování, velikonoční tradice i chřestové týdnyV Jižním Tyrolsku/Südtirol, provincii ležící na severu Itálie, se až do května lyžuje, velkou událostí jsou přípravy Velikonoc i vajíčkové závody Preisguffen. Na talíři nechybí ani takový chřest. Co třeba si ho uvařit doma s bolzanskou omáčkou?

Zoo Praha: Jarní počasí vylákalo ven i zimní spáče

Zoo Praha: Jarní počasí vylákalo ven i zimní spáčeSluníčko a nadprůměrné teploty definitivně probudily i zimní spáče pražské zoologické zahrady. Do venkovního výběhu poprvé zavítali svišti lesní a psouni prérioví, kteří na podzim ulehli k zimnímu odpočinku. A krkavci mají sneseno - jaro je podle nich tady!

Zdravotní rizika cestování: nejčastější úrazy na cestách

Zdravotní rizika cestování: nejčastější úrazy na cestáchDopravní nehody, úrazy ve vodě nebo násilné činy. Na turisty v zahraničí číhají mnohá nebezpečí. Nečekaným příhodám však většinou můžete předejít důmyslnou prevencí. Neexistuje tak žádný rozumný důvod, proč byste se na seznamu postižených měli ocitnout i vy.

Po čtyřech letech války v Sýrii zhaslo 83% světel!

Po čtyřech letech války v Sýrii zhaslo 83% světel!Od začátku konfliktu v Sýrii v zemi zhaslo 83% všech světel. Uvedla to globální koalice humanitárních a lidskoprávních organizací u příležitosti čtvrtého výročí začátku konfliktu. Vědci na univerzitách v čínském Wuhanu a americkém Marylandu spolu s koalicí 130 nevládních organizací na základě satelitních snímků prokázali, že množství v noci viditelných světel v Sýrii pokleslo od března 2011 o 83%.

Tučňáci cítí jen slanou a kyselou chuť. Pro vědce je to evoluční hádanka

Tučňáci cítí jen slanou a kyselou chuť. Pro vědce je to evoluční hádankaProfesionální sommelier, neboli gastronomický odborník na vína, nápoje a jejich kombinace s nejrůznějšími pokrmy, by se mezi tučňáky neuživil. Jak dokládá rozsáhlý genetický výzkum nelétavých ptáků, tučňáci v průběhu evolučního vývoje pozbyli většinu z pěti základních chutí. Málokterý tučňák rozezná víc chutí než slanou a kyselou. Pro vědce je to evoluční hádanka.

Pražské zoo se podařilo odchovat tři mláďata čápa marabu

Pražské zoo se podařilo odchovat tři mláďata čápa marabuV pražské zoo se po osmi letech vylíhla tři mláďata čápa marabu. Na svět se vyklubala na konci ledna a dnes se mají čile k světu. Matkou čapích mláďat je samice Ema, která své rodičovské zkušenosti prokázala už loni na jaře, když se samcem Oskarem úspěšně odchovala dvě mláďata vylíhnutá v ZOO Dvůr Králové.

Češi v Kamerunu po čtrnácti letech objevili vzácného šimpanze

Češi v Kamerunu po čtrnácti letech objevili vzácného šimpanze Čtrnáct let uplynulo od doby, kdy byl v oblasti horského mlžného lesa na severozápadě Kamerunu naposled spatřen vzácný poddruh šimpanze, Pan troglodytes ellioti. Mělo se za to, že v této oblasti už nejspíše vyhynul.

Největší obojživelníci světa pod ultrazvukem

Největší obojživelníci světa pod ultrazvukemUrčit pohlaví u velemloků čínských je velmi komplikované. Pražské zoo se to v minulých dnech podařilo díky návštěvě předního evropského odborníka Thomase Hildebrandta, který se specializuje na práci s ultrazvukem. Právě ultrazvuk je prakticky jediná možnost, jak pohlaví největších obojživelníků světa odhalit. Díky neobvyklé akci navíc chovatelé zjistili, že by se velemloky čínské mohli už v příštím roce pokusit rozmnožit.

Jak se hrochům čistí zuby?

Jak se hrochům čistí zuby?Místo kartáčku a zubní pasty pořádná hadice a silný proud vody, který opláchne zbytky jídla a vyčistí vnitřek tlamy..

Zubři nepatří do lesů, dávají přednost otevřené krajině, tvrdí paleontologové

Zubři nepatří do lesů, dávají přednost otevřené krajině, tvrdí paleontologové Aktuální snahy o záchranu největších v Evropě žijících zástupců čeledi turovitých, zubrů evropských, je zapotřebí přehodnotit. Ve světle nových poznatků se totiž ukazuje, že představa půltunových přežvýkavců žijících v hlubokých lesích je pomýlená. Paleontologové z Polska a Německa na základě rozsáhlého výzkumu kosterních pozůstatků tvrdí, že zubři dávali před lesem přednost otevřené krajině.

Navštěvujte dech beroucí přírodní scenérie nebo obdivujte umění. A budete zdravější

Navštěvujte dech beroucí přírodní scenérie nebo obdivujte umění. A budete zdravějšíDech beroucí pohled Pravčickou bránu, poslech Schubertovy Ave Maria nebo němý úžas nad krásou Sixtinské kaple jsou podle vědců vyloženě zdravé. Pozitivní emoce spojené s vnímáním krásy přírody či uměleckého díla pomáhají obrannému systému lidského těla.

Australan držel rok bobříka mlčení, aby upozornil na němé tváře

Australan držel rok bobříka mlčení, aby upozornil na němé tvářeAustralan James Aspey se loni v lednu rozhodl držet rok bobříka mlčení. Svým mlčením chtěl tento aktivista za práva zvířat poukázat na to, jak se lidé chovají ke zvířatům.

Navzdory mrazům vládne v pražské Zoo jaro

Navzdory mrazům vládne v pražské Zoo jaroBouřlivé námluvy, prohánění soků a boje o samičky. To vše se v těchto dnech odehrává v unikátní pouštní expozici Kattakum v pražské zoo. Přestože v Česku vládne mrazivé počasí a jaro ještě zdaleka nezačalo klepat na dveře, její obyvatelé se už probudili ze zimního spánku. Návštěvníkům se tak nabízí netradiční podívaná jak ze skutečné středoasijské pouště.

Člověk v tísni pomohl před zimou uprchlíkům před radikály Islámského státu

Člověk v tísni pomohl před zimou uprchlíkům před radikály Islámského státuOfenziva bojovníků takzvaného Islámského státu vyhnala z iráckých provincií Anbár, Salahudín a Ninive statisíce lidí. Ti často utíkali za dramatických podmínek jen s pár osobními věcmi. Více než 850 000 vnitřních uprchlíků našlo podle OSN útočiště v iráckém Kurdistánu. Jen zlomek lidí žije v uprchlických táborech, další přebývají v najatých domech, ve školách nebo halách..
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.