Články FiftyFifty.cz, strana 43

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 43 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 43

FiftyFifty

Nejdelší migrační trasa v Africe měří 500 km. Každý rok se na ni vydají zebry stepní

Nejdelší zdokumentovaná migrační trasa v Africe měří 500 km. Zebry, které ji pravidelně absolvují, musejí cestou překonávat jak přirozené překážky v podobě řek, tak lidmi postavené ploty.

Cestovat se psem?

Proč ne? Vždyť je to „přítel“ člověka! Není ale dobré toto přátelství příliš vystavovat zkouškám a zvážit, zda není pro pejska lepší, aby zůstal doma s někým, koho dobře zná a s nímž vychází. Platí to zejména při plánování přespříliš turistických dovolených.

Fotopasti na jihu Čech a v Rakousku zachytily losa evropského

Jeden z největších savců Evropy, los evropský, je běžným druhem na severu kontinentu. Jeho výskyt ve střední Evropě je velmi vzácný. Navzdory tomu se vědcům podařilo v poslední době opakovaně potvrdit výskyt losa na česko-rakouské hranici. Pomohly jim k tomu fotopasti původně instalované ke sledování rysa ostrovida.

V šumavských řekách žije další generace pstruha potočního

Zaměstnanci Správy NP a CHKO Šumava vysadili plůdek pstruha potočního do řek, které protékají národním parkem. V rámci zarybňovacího plánu vydaným Ministerstvem životního prostředí ČR posílili populaci původního druhu šumavské ryby.

Radši míň, ale hned, nebo počkat a dostat víc? Míra trpělivosti se u opic podstatně liší

Šimpanzi dokáží počkat dvě minuty, aby jako odměnu získali víc ovoce. Není to u opic běžné, například lemuři černí odmítají počkat byť jen pár sekund a berou hned to, co je. Zatímco u lidí je trpělivost přímo úměrná inteligenci, u primátů hraje roli něco jiného.

5 důvodů pro dovolenou na okružní plavbě lodí

Přemýšlíte o netradiční dovolené pro celou rodinu? Vyzkoušejte okružní plavbu lodí, která přinese zcela nové zážitky. Máme pro vás pět pádných důvodů, proč se vydat na stále populárnější okružní plavbu po moři.

Trend vodních sportů ve Štýrsku

Kdo hledá rozmanitost vodních sportů, najde ji ve Štýrsku. Skryté propasti, divoká voda a tyrkysová jezera nabízejí v zeleném srdci Rakouska ty nejlepší předpoklady pro nezapomenutelné zážitky ve vodě.

Boj o čistý vzduch: New York, nekuřácká metropole za velkou louží

Víte, co spojuje náměstí Times Square, sochu Svobody, Empire State Building a Central Park? Samozřejmě že se tato místa nacházejí v New Yorku. Ale co víc, ani na jednom z nich nenarazíte na člověka s cigaretou! V této metropoli totiž platí přísné zákony bojující proti kouření.

Nejstarší pražská klisna v Mongolsku porodila hříbě

Legendární klisna Zeta, která byla v první skupině koní přepravených z České republiky do Mongolska, oslaví ve středu své dvacáté narozeniny. Od místních si vysloužila jméno Hvězda, neboť přežila tragickou zimu roku 2010 a přivedla na svět již devět hříbat. Poslední z nich minulý týden!

Po nových cestách do tyrolského léta na horách

Toto léto bude v srdci Alp možné ještě více chodit, lézt a objevovat. Po mostech, chodnících nebo skalních stěnách vedou nové trasy k velkolepým vyhlídkám, skrytým místům a vzrušujícím zážitkům. Dovolená v Tyrolsku tak bude ještě napínavější a bohatší.

Aktuálně z Cabárcena: mládě Moji dostane jméno Duni!

Španělští chovatelé vybírali jména za pomoci dětí. Samička získá své oficiální jméno u příležitosti ročních narozenin.

V Kongu vyrostly dvě školy pro 600 dětí, cihly vyráběli vesničané

Ve vesnicích Cihombehombe a Makutanu na východě Demokratické republiky Kongo se 600 dětí učí v nových komunitních školách, které si zdejší lidé postavili sami s podporou Člověka v tísni (ČvT) a dvou českých soukromých dárců. Zděné školní budovy mají po šesti třídách a konžští školáci v nich usedají do nových lavic a používají nové tabule, učebnice, tužky nebo nástěnné mapy pro zeměpis a biologii. Poblíž také vyrostly nové toalety.

Velikonoce jinak? Zkuste vybuchující vozy v Itálii nebo velkolepé alpské ohně v Rakousku.

Blížící se Velikonoce jsou svátkem jara, veselí a hodování. Pro většinu lidí jsou však také ideálním obdobím k odpočinku a cestování, protože zprostředkovávají minimálně prodloužený víkend.

ADRA podpoří děti na Ukrajině, chystá pro ně tábor

Už osmým rokem se uskuteční v ukrajinském Mukačevu tábor pro šedesát místních dětí, které pocházejí především ze sociálně slabých a rozvrácených rodin. ADRA se jim snaží zprostředkovat zážitky, které patří k bezstarostnému dětství. Obzvlášť teď, kdy se Ukrajina ocitá v nelehké době, vnímáme, že pocit bezpečí je pro děti velmi důležitý.

Spiderman zhasnul hlavní památky světa, připomněl Hodinu Země

Na hodinu zhasly památky v sobotu večer ve více než 7000 městech ve 152 zemích planety, mnohde zhaslo i pouliční osvětlení. V Česku se k akci připojilo zhruba osmdesát obcí, kromě jiného se do tmy ponořil Pražský hrad nebo Ostravská radnice. Pomohl i Spiderman, který je letošním symbolickým filmovým hrdinou akce Hodina Země. Ta chce upozornit na změny klimatu a potřebu snížit spotřebu energií.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz