Články FiftyFifty.cz, strana 34

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 34 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 34

FiftyFifty

Mnoho tváří zimy v korutanském Nassfeldu

Nassfeld, největší lyžařská oblast v Korutansku a jedna z deseti špičkových zimních destinací v Rakousku, překvapuje milovníky lyžování především výbornými sněhovými podmínkami.

Kvůli zamotanému drátu nemohl své parohy dostat od mrtvého soupeře

Šumavští lesníci zažili během letošní jelení říje neobvyklý příběh se šťastným koncem. Jelen málem přišel o život kvůli kusu drátu zamotaného do parohů soupeře, kterého předtím pokořil. Zkušení lesníci takový případ na Šumavě nepamatují.

Přílet dvou slonic ze Srí Lanky do Prahy

Po více než dvou letech jednání a příprav přistál v Praze ze soboty na neděli speciál Srí Lanka Air Force, na jehož palubě byly dvě mladé slonice pro Zoo Praha.

Žraločí dieta: V mládí loví hejnové rybky, ke stáří mají radši mořské savce

Složení potravy u velkých žraloků bílých se mění v průběhu jejich dospívání. Zatímco adolescentní jedinci preferují spíše rozmanité hejnové ryby, dospělci mají raději mořské savce. S těmito závěry přichází studie výzkumníků z kalifornské univerzity v Santa Cruz, která se zaměřila na individuální složení potravy těchto ikonických predátorů mořských hlubin, aby mohla napomoci jejich účinnější ochraně, píše server ScienceDaily.

Víc jak dvacítka jaderných elektráren stojí v oblastech, kde hrozí tsunami

Ve východní a jihovýchodní Asii je 23 jaderných elektráren, které stojí v oblastech, kde hrozí tsunami. Celkem jde o 74 reaktorů. Vyplývá to z výzkumu, který vedli španělští vědci.

Bezpečnostní situace v Mogadišu se pomalu lepší

ADRA Česká republika společně s norskou kanceláří ADRA finančně podpořila pomoc vnitřním uprchlíkům v v oblasti Banadir v Somálsku. Uprchlíkům byly od května distribuovány potraviny a základní předměty denní potřeby.

5 důvodů, proč vyrazit na dovolenou po sezóně

Zcestovalí výletníci často začínají užívat svých volných dní až po prázdninách a na romantické, rekreační i aktivní pobyty vyrážejí nejdříve s koncem hlavní sezony. Dovolená v září jim totiž přináší nejen nižší ceny, ale i příjemné teploty a menší počet turistů. Představíme vám nejzajímavější důvody, proč odjet na dovolenou až po hlavní turistické sezóně.

Jak nakrmená mořská vydra ovlivňuje globální oteplení? Víc, než byste čekali

Dalo by se bojovat s globálním oteplením tím, že dopřejeme klid a nerušený rozvoj populacím mořských vyder? Podle výzkumníků z Kalifornské univerzity v Santa Cruz je tento přístup cestou, která skutečně může něco změnit. O studii, zahrnující apetit vyder, mořské hvězdice a kelpové porosty lapající oxid uhličitý, píše server ScienceDaily.

BangBabies vyrostly, seznamte se s BanglaKids!

„BanglaKids“ je nový název programu organizace ADRA zaměřeného na podporu vzdělávání chudých dětí v Bangladéši.

Pitztalský ledovec: Dokončuje se nejvýše položená lanovka a kavárna

Nová a v každém směru vrcholná událost je očekávána v Tyrolsku - na Pitztalském ledovci se dokončuje výstavba nejvýše položené lanovky a kavárny v celém Rakousku.

Hmyzích opylovačů ubývá. Spolehnout se jen na chované včely je riskantní

Dvě třetiny zemědělských plodin a drtivá většina volně rostoucích rostlin závisí na opylovačích z hmyzí říše. Nejčastěji na včelách a pestřenkách. Jak varují vědci, tato ekosystémová služba, kterou mají lidé od přírody zdarma, postupně upadá. Spolehnout se jen na lidmi pěstované včely se podle odborníků nedá.

Hurikány nepůsobí jen hmotné škody, mohou se silně podepsat i na psychice dětí

Každý rok udeří na území USA jeden až dva hurikány a způsobí velké hmotné škody. Na americké pobřeží u Mexického zálivu se v těchto dnech (Ekolist, 30.8.2012) žene hurikán Isaac. Ale nejde jen o zničené domy a auta, v sázce je i psychické zdraví dětí a dospělých.

V ostrůvcích pralesa, zbylých po kácení, se životu nedaří

Fragmenty pralesa ponechané mezi lány plantáží a pastvin nejsou schopny udržet biologickou rozmanitost tropického ekosystému. Ačkoliv zůstávají tyto člověkem nepozměněné kusy původního vegetačního krytu nedotčeny, velcí obratlovci z nich mizí, píše se v článku uveřejněném na serveru ScienceDaily. Rozsáhlý terénní výzkum v Brazílii zaštítila Univerzita East Anglia.

Lidstvo se bude muset kvůli nedostatku vody obejít bez masa, varují vědci

Přední vědci vydali jedno z nejvážnějších varování. Podle nich by se téměř celá lidská populace měla během čtyřiceti let přeorientovat na vegetariánství, jinak se nepodaří zabránit katastrofickému nedostatku potravin, píše server Guardian.

Barma: Karenské ženy opatrně přebírají otěže

Ve stínu dřevěné verandy komunitního centra uprostřed východobarmské vesnice sedí skupinka starších žen. Navršené hromady podivných tuhých listů pod jejich rukama postupně ubývají. Přetváří je na střešní tašky, které pak prodávají v okolních vesnicích. Nejmladší z nich splétá listy po hmatu. Šestnáctileté Moo Moo se totiž před deseti lety dostala do očí infekce.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz