Články FiftyFifty.cz, strana 29

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 29 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 29

FiftyFifty

3 dobré rady pro správný výběr hotelu

3 dobré rady pro správný výběr hoteluDovolenou si chce pořádně užít asi každý. A klíčem ke spokojenosti je hned vedle vhodné destinace i výběr toho pravého ubytování. Můžete si nechat poradit třeba od Tatiany Polákové z Neckermann Cestovní kanceláře, která doporučuje zaměřit se na tři základní vodítka.

Nová studie: Emise oxidu uhličitého odsouvají nástup příští doby ledové

Nová studie: Emise oxidu uhličitého odsouvají nástup příští doby ledovéPříští doba ledová by správně měla nastat do 1500 let. Díky vysokým emisím oxidu uhličitého (CO2) se tak ale nestane a další doba ledová se odsouvá. Tvrdí to tým vědců, jehož zjištění zveřejnil vědecký časopis Nature Geoscience.

Realita kolem hrozby budoucí turistice v Egyptě

Realita kolem hrozby budoucí turistice v EgyptěVčera se objevilo v některých médiích (např. Novinky.cz) varování před hrozbami, které hrozí turistice v Egyptě od nové politické garnitury, především od strany An-Núr (Světlo), která získala ve volbách okolo 20% hlasů. Hrozí údajně zakonzervování a znepřístupnění památek, zákaz alkoholu, přísné předpisy pro turisty ohledně oblékání a koupání atd.

Pytláci v Africe strhli rekord, letos pobili přes tři stovky nosorožců

Pytláci v Africe strhli rekord, letos pobili přes tři stovky nosorožcůZa deset měsíců roku 2011 bylo pobito více nosorožců než za celý rok 2010. Hnací silou pro pytláky je roh těchto tlustokožců, ceněný coby součást tradiční medicíny, píše server ENN.

Rostoucí teploty mohou udělat z mořských živočichů bezdomovce

Rostoucí teploty mohou udělat z mořských živočichů bezdomovceZvyšující se teploty přimějí řadu zvířecích i rostlinných druhů přemístit se do nových oblastí. Některé mořské druhy však nemají kam jít, píše server ScienceDaily.

10 tipů na nejlepší lyžařské lokality

10 tipů na nejlepší lyžařské lokalityZima už je v plném proudu a většina Čechů si neumí toto období představit bez lyžařské dovolené. Mezi českými lyžaři jsou nejpopulárnější střediska v Itálii, Rakousku a Francii. Tyto areály totiž nabízejí výborné sněhové podmínky, kvalitní služby a mnohakilometrové, perfektně upravené sjezdovky. Poradíme vám, kde v Evropě naleznete nejlepší lyžařská centra pro dokonalou zimní dovolenou.

Ohrožené ještěry lze chránit i pomocí satelitu

Ohrožené ještěry lze chránit i pomocí satelituOrganismy, které se přirozeně vyskytují jen na malém území, například ostrovech, přirozeně čelí velkému riziku vyhynutí. Problémem s jejich ochranou je zpravidla nedostatek přesných a objektivních informací. S ochranou ohrožených druhů může ale velmi pomoci satelitní snímkování, píše ScienceDaily.

Pokles teplot dokáže zdevastovat korálové útesy

Pokles teplot dokáže zdevastovat korálové útesyOteplování atmosféry a s tím i oteplování oceánů je považováno za jednu z hlavních příčin úbytku korálových útesů. Jak ale ukázala studie amerických vědců z univerzity v Georgii, pro korálové útesy jsou likvidační i nízké teploty, píše TerraDaily.

Madagaskarské ryby končí v evropských restauracích, místní zatím živoří

Madagaskarské ryby končí v evropských restauracích, místní zatím živoříMadagaskar patří mezi nejchudší oblasti světa, okolo 70 procent jeho obyvatel trpí podvýživou, dvě třetiny obyvatel žijí pod hranicí chudoby. Hlavním zdrojem potravy by mohlo být moře. Jenže kvůli intenzivnímu rybolovu se zmenšují úlovky. A z toho, co se uloví, putuje značná část na evropský nebo americký trh, píše server Mongabay.

Čím větší banda, tím větší mozek. A nejen u opic

Čím větší banda, tím větší mozek. A nejen u opicVelikost skupiny, ve které se opice pohybuje, vede k většímu množství šedé kůry v místech, kde má mozek centra zpracovávající informace ze sociálních interakcí. Jinými slovy, čím větší skupina opic, tím větší mají její členové mozek. Podle vědců jsou v tomto ohledu mozky opic a mozky lidí podobné, píše Physorg.com.

Americká televize nechce odvysílat film o vlivu klimatických změn na polární oblasti

Americká televize nechce odvysílat film o vlivu klimatických změn na polární oblastiNová série „Frozen Planet“ z cyklu velmi oblíbených naučných dokumentů o přírodě „Planet Earth“ se ve Spojených státech amerických nebude vysílat celá. Série mapuje život na obou pólech naší planety.

Přehrada odstřelena. Lososi se po sto letech mohou vrátit do své řeky

Přehrada odstřelena. Lososi se po sto letech mohou vrátit do své řekyPodzimem zbarvené stromy lemují břeh americké přehrady Condit. Říjnovou idylku přeruší detonace – z přehradní výpusti se nejprve vyvalí oblak prachu, který je vzápětí pohlcen temnou masou bahnité vody, která se doposud svázanou silou valí starým říčním korytem..

BP končí po roce a půl s odstraňováním ropy v Mexickém zálivu

BP končí po roce a půl s odstraňováním ropy v Mexickém zálivuOdstraňování ropy uniklé loni v dubnu z ropné plošiny Deepwater Horizon končí. Společnost British Petroleum (BP), které plošina patří, bude nadále zodpovědná jen za takové znečištění, u kterého americké úřady prokážou spojitost s loňským únikem, píše server Provincia.com.mx.

U ostrova El Hierro se probudila podmořská sopka a vyhnala život pryč

U ostrova El Hierro se probudila podmořská sopka a vyhnala život pryčNikdo zatím ještě zblízka nespatřil novou kanárskou sopku, která se zvedá z mořského dna v Las Calmas u ostrova El Hierro.

I kosatky si užívají lázně. Plují za nimi 5 tisíc kilometrů

I kosatky si užívají lázně. Plují za nimi 5 tisíc kilometrůAž dosud panovalo přesvědčení, že kosatky se vydávají do teplých vod kvůli potravě či rozmnožování. Podle posledních pozorování však kosatky plují na jih jako do lázní, aby se v teplé vodě zbavily řas a rozsivek, píše ScienceDaily.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.