Články FiftyFifty.cz, strana 33

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 33 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 33

FiftyFifty

Zvířecí spolucestující si žádá své

Zvířecí spolucestující si žádá svéKam s ním? Otázka vpravdě filozofická, nicméně pro každého, kdo má doma zvířecího mazlíčka a hodlá cestovat, otázka veskrze praktická. A cestovat (nejen) v létě na dovolenou se zvířecím členem posádky vozu otázka i velice aktuální. Takže spíš „jak na to“, a ne „kam s ním“.

USA pomohou Vietnamu od dědictví války: herbicidu Agent Orange

USA pomohou Vietnamu od dědictví války: herbicidu Agent OrangeSpojené státy americké roky odmítaly žádosti Vietnamu o pomoc s likvidací kontaminace, kterou v zemi zanechala tzv. Vietnamská válka.

Extrémní tání grónského ledovce trhá rekordy, a to teplá sezona ještě neskončila

Extrémní tání grónského ledovce trhá rekordy, a to teplá sezona ještě neskončilaTání ledové pokrývky Grónska je letos extrémně silné. Už na začátku srpna odtálo stejné množství ledu jako za celý rok 2010. Rekord ještě není konečný, protože chladnější období v Grónsku nastupuje až začátkem září. Na extrémní tání upozornili vědci z The City College of New York.

V USA hynou ryby po tisících, zabíjí je katastrofální vedro

V USA hynou ryby po tisících, zabíjí je katastrofální vedroV důsledku katastrofálního vedra na americkém Středozápadě hynou ryby po tisících. Kvůli extrémně suchému a horkému létu mizí voda z potoků a řek. Zároveň se přehřívá voda, která rybám zůstává. Teplota vody na některých místech dosahuje 36 °C. V Illinois mrtvá těla ryb ucpala vpusť potrubí, kterým se přivádí voda k chlazení uhelné elektrárny.

Nedávno objevený podivuhodný obojživelník vypadá jako lidský penis

Nedávno objevený podivuhodný obojživelník vypadá jako lidský penisPodivného tvora objevili loni inženýři, kteří v Amazonii stavěli přehradu. Tento beznohý obojživelník Atretochoana eiselti se trochu podobá ohromné žížale. Ale nelze si nevšimnout, že trochu i lidskému penisu.

Drastická sucha v USA. Zvykejte si, říkají vědci, bude hůř

Drastická sucha v USA. Zvykejte si, říkají vědci, bude hůřZápad Spojených států amerických se mezi lety 2000 a 2004 potýkal se silným obdobím sucha. Odborníci jej označují jako nejsilnější za posledních 800 let. Nyní se se suchem potýká skoro celé území USA. „Zvykejte si,“ vzkazují vědci. Období sucha podle nich budou budoucnu novým normálem.

Cestujete? Vyhněte se žloutence, druhé nejčastější nákaze nejen dobrodruhů

Cestujete? Vyhněte se žloutence, druhé nejčastější nákaze nejen dobrodruhůCestování patří mezi nejkrásnější způsob relaxace a odpočinku. Někdy však s sebou přináší i nepříjemnosti v podobě zdravotních obtíží. Během dalekých cest se totiž i ve čtyřhvězdičkovém hotelu můžete snadno nakazit – třeba žloutenkou.

Recept na úspěšného vůdce? Dělit se o samice

Recept na úspěšného vůdce? Dělit se o samiceBýt sám na vrcholu se rozhodně vyplácí, ale jak ukazují výsledky terénní studie prováděné na etiopských paviánech dželada, občas je lepší, když se o výhody plynoucí z vedoucího postavení rozdělíte. Alfa samci sice mají exkluzivní přístup k samicím, ale pokud jsou ochotni podělit se s podřízenými samci, zůstanou ve vedení tlupy déle, píše ScienceDaily.

Majestátná koza šrouborohá se vrací do pakistánských hor

Majestátná koza šrouborohá se vrací do pakistánských horDvacetileté úsilí o záchranu zvířecího symbolu pákistánských výšin, majestátních koz šrouborohých, bylo korunováno úspěchem. Důvod k oslavě mají nejen členové mezinárodní Společnosti pro ochranu přírody (Wildlife Conservation Society, WCS), ale především místní obyvatelé, kteří k záchraně vymírajícího druhu sami přispěli pomocí ochranářského spolku, jež sdružuje třiapadesát vesnic napříč horskými údolími, napsal server TerraDaily.com.

Rypoši lysí by mohli lidem předat recept na dlouhověkost

Rypoši lysí by mohli lidem předat recept na dlouhověkostJeden z nejpodivnějších tvorů naší planety, rypoš lysý, zřejmě zná tajemství dlouhověkosti. Navzdory svému vysilujícímu podzemnímu způsobu života se dožívá až šestinásobku doby, jež bychom očekávali od hlodavce podobné velikosti.

Stane se Nový Zéland nekuřáckou zemí?

Stane se Nový Zéland nekuřáckou zemí?Restaurace, autobusové zastávky nebo pracoviště, kde je tabák zakázán – to nás v dnešní době již příliš nepřekvapí. Je ale možné, že při cestování narazíme také na nekuřáckou zemi? Za několik let možná ano, vypravíme-li se na Nový Zéland.

Akvárium Kréta

Akvárium KrétaMagazín FiftyFifty ve spolupráci s cestovní kanceláří VTT pořádá mnoho soutěží o zajímavé zájezdy. Jeden takový byl i dárkem ve velké vánoční soutěži a díky fotografiím od výherce se nyní můžete podívat alespoň na tamní akvárium.

Cena iluze tropického ráje? Maledivy věnovaly celý ostrov odpadům

Cena iluze tropického ráje? Maledivy věnovaly celý ostrov odpadůmBěloskvoucí pláže souostroví Maledivy ročně navštíví 750 000 turistů, přičemž každý z nich tu za každý den pobytu zanechá v průměru 3,5 kilogramů odpadků. Dříve končily v moři nebo se ještě donedávna spalovaly na ostrově, o kterém výletníci neměli tušení. Zprávu ze „zakázaného území“ přinesl deník DailyMail.

Burgenland: Speciální letní nabídky pro rodiny

Burgenland: Speciální letní nabídky pro rodinyLéto v Burgenlandu - to je léto ve znamení koupání, výletů na kole, pěší turistiky, rytířských turnajů, cest za poznáním a mnoha dalších aktivit. K dispozici jsou návštěvníkům vysoce kvalifikovaní a angažovaní poskytovatelé služeb a srdeční hostitelé.

Při nedostatku sexu hledají samci útěchu v alkoholu. Tedy samci octomilek určitě

Při nedostatku sexu hledají samci útěchu v alkoholu. Tedy samci octomilek určitěPokud je sameček frustrovaný nedostatkem sexu, hledá uspokojení v alkoholu. Alespoň pokud jde o samečky malých mušek octomilek.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.