Články FiftyFifty.cz, strana 10

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 10 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 10

FiftyFifty

Město míru i tragických krveprolití

Stál jsem v pohnutí před Západní zdí v Jeruzalémě, svíral v dlaní papírek se svým přáním a vzpomínal na chvíle, kdy kousek dál vkládal do škvíry Zdi nářků své přání také papež Jan Pavel II...

Učit se, učit se, řekl Japonec

seriál :: Japonské střípky

Vzdělání je v Japonsku v žebříčku hodnot na předních místech. Systém školství tu podporuje především skupinovou disciplínu a spolupráci, a jeho cílem je produkovat zručné pracovníky a oddané občany.

Město s chutí absintu a pečených kaštanů

Paříž je zvláštní město. Je neúnavné, jakoby nikdy nespalo. Zvláště na jaře, kdy se oteplí a je znovu možné bivakovat na březích Seiny.

Svět na čtyřech kolech

Při svých cestách jsem si všimla, že motorismus má v různých státech různá specifika, ať už to je způsob jízdy nebo odlišná oblíbenost typů aut.

Kypr - třetí největší středomořský ostrov

seriál :: Řecko a Kypr - záruka skvělé dovolené

Chystáte se na dovolenou k moři, chcete, aby to nebylo daleko a přitom se jednalo o nevšední kraj? Dáváte přednost ostrovům s písčitými plážemi? Pak vám můžeme vřele doporučit ostrov Kypr.

Proč mít Židy rád...

Ve světě plném antisemitů není snadné upřímně odpovědět na výše uvedenou otázku. Proč tedy mít Židy rád? Začnu tím nejbanálnějším, strachem ze smrti, a proto mě nejvíc fascinuje, že se v Izraeli dožívají tak vysokého věku. Ženy 82 roků, muži 78.

Severská tvář japonska

Pro většinu světa je Japonsko symbolem technického pokroku, vyspělé elektroniky, suši a bojových sportů. Málokdo by v přelidněné ostrovní říši hledal velkolepé přírodní scenérie a liduprázdné oblasti panenské přírody. Právě takový je nejsevernější a druhý největší japonský ostrov Hokkaidó.

Do japonských lázní bez plavek

seriál :: Japonské střípky

Japonské počasí je nevyzpytatelné, kdo jste viděli Knoflíkáře, jistě si vzpomenete na scénku „fucking weather“ a tak, ač mi bylo doporučeno přijet v květnu, ten je prý nejhezčí, tak nám téměř celý pobyt pršelo.

Chceš fotit celebritu - zaplať

Vždycky jsem byl zvyklý, že když někoho vyfotím, tak mi za to zaplatí. V Jihoafrické republice jsem zaznamenal obrácený postup. Chceš vyfotit celebritu - zaplať!

V zemi slonů a sexuálních otrokyní

Zdravím z Thajska. Vzpomínám i na naše feministky a známou anekdotu: Letí chlapík z dvanáctého patra, a když padá kolem desátého, pátého a čtvrtého patra, slyší lidé, jak si říká: Zatím je to dobré... A to by si měly říkat i Evropanky. Zatím je to dobré...

Lefkada - romantický ostrov s azurovým mořem

seriál :: Řecko a Kypr - záruka skvělé dovolené

S pozvolným příchodem jara je načase začít plánovat dny nejteplejší. Co byste říkali slunné dovolené na Lefkadě - jednom z nejhezčích ostrovů Řecka? Sledujte náš seriál...

Do Dubaje za sněhem

Když se řekne Dubaj, mnoho z nás si vybaví teplo, luxus a možná i nákupy.

Houževnatý Vietnam

Vietnam se dost podobá Izraeli; také mnoho staletí bojoval o svůj stát. Napřed byl pod nadvládou čínských Mingů, poté přišli Francouzi, pak Japonci, opět Francouzi, po nich Američané, a když si všichni oddechli, že je konec válek, došlo k pohraničnímu konfliktu s Čínou.

Zanzibar - ostrov koření a bílých pláží

Ať už přijedete trajektem z pevniny nebo přiletíte letadlem, bude se vám zdát, že jste podnikli i cestování časem. Čas jakoby tu plynul pomaleji.

S dětmi do letadla

Naposledy jsem se snažila dát pár rad pro cestování letadlem těm, kteří mají strach z létání. Dnes se pokusím poradit těm, kteří cestují s dětmi.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz