Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 58 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty

Nové slůně v Zoo Praha!

Nové slůně v Zoo Praha!Slonice Tamara porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. Sloní stádo v Zoo Praha se tak během jednoho roku rozrostlo o dalšího sloního samečka.

Plnou parou vpřed aneb Karibikem na luxusním parníku

Plnou parou vpřed aneb Karibikem na luxusním parníkuPotápění k historickým vrakům lodí, koktejly v různých lodních barech a pozorování noční oblohy z paluby. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na výletním parníku, rozhodně se nebudete nudit.

Zoo Praha: Mládě guerézy pláštíkové dostalo jméno Kibo

Zoo Praha: Mládě guerézy pláštíkové dostalo jméno KiboV sobotu 1. října proběhly v Zoo Praha v rámci oslav Mezinárodního dne zvířat křtiny mláděte guerézy pláštíkové. Mládě dostalo jméno Kibo a na Opičích ostrovech ho společně s dětmi v maskách pokřtila herečka Markéta Hrubešová. Svoje křtiny mají za sebou již také mládě žirafy a malý hrabáč.

Panda velká už není ohroženým druhem. Její populace se zvětšuje

Panda velká už není ohroženým druhem. Její populace se zvětšujeČernobílá panda velká (Ailuropoda melanoleuca), která se před lety stala symbolem Světového fondu na ochranu přírody (WWF), již není ohroženým druhem. Na začátku září byla jako druh oficiálně přeřazena z kategorie „ohrožený“ (EN, endangered) do kategorie „zranitelný“ (VU, vulnerable), informuje žurnál Science Alert.

Moře a cestování si užijete i na podzim

Moře a cestování si užijete i na podzim Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři. Podzim přeje především výletům do exotických destinací. Ty nabízejí teplé počasí i všechny potřebné služby i mimo hlavní sezonu. Přinášíme tipy na několik destinací, které jsou letos na podzim nejvíc v kurzu. Vyrazit můžete za odpočinkem, potápěním, nákupy i poznáváním nových kultur.

Turecko: aktuální doporučení před cestou do země půlměsíce

Turecko: aktuální doporučení před cestou do země půlměsíceV Turecku je v současné době horko. Nejen vinou počasí, ale také kvůli politické situaci. Země čelí bezpečnostním hrozbám a problémům, které souvisejí s obnovou pořádku po nezdařeném puči. Pokud se do Turecka přece jen vydáte, rozhodně nezapomeňte na cestovní pojištění.

Nosorožčí samička Eliška z dvorské zoo už pobývá v Tanzanii ve velkém výběhu

Nosorožčí samička Eliška z dvorské zoo už pobývá v Tanzanii ve velkém výběhuSamička nosorožce dvourohého Eliška, kterou Zoo Dvůr Králové na konci června věnovala rezervaci Mkomazi v Tanzanii, byla už vypuštěna do většího výběhu. Dobře se v Mkomazi daří i dalším nosorožcům odchovaným v evropských zoologických zahradaách.

Vzhůru na střechu světa Aneb cestování po Nepálu

Vzhůru na střechu světa Aneb cestování po NepáluMísto, kde se lidé a země dotýkají nebes. Nepál je rájem pro trekaře, milovníky hor, přírody a tajuplných historických míst. Není se čemu divit, vždyť osm ze čtrnácti osmitisícových vrcholů, včetně Mount Everestu, se nachází právě zde. Na putování touto zemí se ale dobře připravte.

Kam na Blízký východ aneb Nejdůležitější je bezpečí

Kam na Blízký východ aneb Nejdůležitější je bezpečíExotické dálky lákají spousty turistů. Sníte o Blízkém nebo Středním východu? Volbu destinace si dobře rozmyslete – někdy je lepší slevit ze svých nároků.

Majestátní jeleni evropští jsou v ohrožení. Kříží se s asijským jelenem sikou

Majestátní jeleni evropští jsou v ohrožení. Kříží se s asijským jelenem sikouJedním z nejohroženějších velkých obratlovců české přírody je podle biologů jelen evropský. Na vině je jeho křížení s nepůvodním příbuzným druhem - jelenem sikou. Ti byli do obor na území Česka dováženi od 19. století ze svého původního domova v Asii.

Česko-bavorsko-rakouská rysí populace čítá 60-80 jedinců

Česko-bavorsko-rakouská rysí populace čítá 60-80 jedincůModerní technologie, jako jsou sledování pomocí GPS obojků a tzv. fotopastí, umožňují v současnosti provedení mnohem přesnějšího odhadu velikosti česko-bavorsko-rakouské rysí populace. Ta zahrnuje nejen rysy z centrální oblasti Národních parků Šumava a Bavorský les, ale i z navazujících území v ČR, Bavorsku a Rakousku, na severozápadě Český les/Oberpfälzer Wald, na východě Novohradské hory/Freiwald.

Do Černé Hory za nejkrásnějšími plážemi, přírodou i skvělou kuchyní

 Do Černé Hory za nejkrásnějšími plážemi, přírodou i skvělou kuchyníRepublika Černá Hora je v posledních letech u českých turistů velice oblíbenou destinací pro dovolenou. Nabízí totiž mnoho lákadel. Hory a národní parky nadchnou příznivce cyklistiky a turistiky, starobylá města zase milovníky historie. Najdete zde ale také čisté moře a jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě. Pokud tak chcete ještě letos vyrazit k moři, zvažte Černou Horu. I na podzim je tu teplé počasí.

Rakouské národní a přírodní parky

Rakouské národní a přírodní parkyRakouské národní parky nabízejí po celý rok nespočet nezapomenutelných setkání s přírodou. Ať už vás zajímá život divokých zvířat nebo rostliny nedotčené přírody, v některém z rakouských národních parků si každý přijde na své.

Spojené arabské emiráty – luxus, bohatý podmořský svět a nekonečné písečné pláže

Spojené arabské emiráty – luxus, bohatý podmořský svět a nekonečné písečné plážeSpojené arabské emiráty patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím místům na světě, a to zejména v oblasti cestovního ruchu. Turistům totiž nabízí dokonalé podmínky pro strávení nevšední dovolené.

Jižní Amerika pro náročné: nespoutaná příroda, památky i bájná kultura

Jižní Amerika pro náročné: nespoutaná příroda, památky i bájná kulturaJižní Amerika je aktuálně v hledáčku sportovních fandů z celého světa. Brazílie totiž hostí již jednatřicáté letní olympijské hry. Kontinent na jižní polokouli toho ale může nabídnout mnohem více, a to nejen v létě. Na své si zde přijdou obzvláště milovníci přírodních zajímavostí a historie.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.