Články FiftyFifty.cz, strana 50

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 50 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 50

FiftyFifty

Americké národní parky se topí v odpadcích. S tím, jak to vyřešit, jim radí Subaru

Americké národní parky se topí v odpadcích. S tím, jak to vyřešit, jim radí SubaruAmerické národní parky přilákaly v roce 2013 na 273 milionů návštěvníků. A ti za sebou zanechali přes 50 000 tun odpadků. Pilotní projekt, na kterém se vydatnou měrou podílí i automobilka Subaru, má za cíl učinit z amerických národních parků místa zbavená odpadků.

Čína: jak přežít pobyt ve znečištěných městech

Čína: jak přežít pobyt ve znečištěných městechV Pekingu, Šanghaji a dalších čínských velkoměstech se to přímo hemží lidmi v rouškách. Tamní obyvatelé se tak chrání před všudypřítomným smogem. Znečištění vzduchu totiž výrazně zatěžuje dýchací systém a srdce, ale stojí i za rozvojem rakoviny. Stejně opatrní by měli být i turisté.

Cestovatelé, pozor! Infekce může číhat i v nejdražším hotelu!

Cestovatelé, pozor! Infekce může číhat i v nejdražším hotelu!Průjmy, horečka dengue, infekční žloutenka nebo malárie. Ze zahraničních cest si kromě hezkých zážitků často přivážíme i nebezpečné infekce. V ohrožení přitom nejsou jen lidé směřující do rozvojových oblastí, ale také návštěvníci mnoha vyspělých evropských zemí.

Společenstva plžů jsou po celém světě podobná. Kvůli lodní dopravě

Společenstva plžů jsou po celém světě podobná. Kvůli lodní dopravěMezinárodní výzkumný tým se podíval na problematiku globálního šíření druhů a dospěl k závěru, že lidmi zprostředkovaná introdukce i poměrně nemobilních živočichů jako jsou plži přispívá k homogenizaci jejich biogeografického areálu.

Na selfie s Monou Lisou si nechte zajít chuť

Na selfie s Monou Lisou si nechte zajít chuť Fotky a videa z dovolené zprostředkují vaše zážitky ostatním, mohou vás ale dostat i do průšvihu Nepublikovat fotky a videa z dovolené průběžně na sociálních sítích nebo si alespoň nepřivézt domů plnou paměťovou kartu, to je jako byste vůbec nikam nejeli.

Slunéčka o své jedovatosti nelžou

Slunéčka o své jedovatosti nelžouSlunéčka nemusí být jen červená a se sedmi tečkami. Spousta druhů se může pochlubit nápadnými oranžovými a žlutými barvami, ale narazíme i na „maskované“ zástupce druhů s hnědými krovkami.

Čína: odvrácená tvář asijského giganta

Čína: odvrácená tvář asijského gigantaStarobylé památky, cizokrajná příroda a exotická kuchyně. Čínská lidová republika láká turisty z celého světa. Nejlidnatější stát planety je sice považován za bezpečnou destinaci, ovšem návštěvníci by se přesto měli mít na pozoru. I tady existují skrytá nebezpečí.

Jak a kde na cestách ušetříte na pohonných hmotách

Jak a kde na cestách ušetříte na pohonných hmotáchČas dovolených přichází. A podle statistik cestovní agentury Invia volí Češi v roce 2015 nejčastěji Řecko (28 %), Turecko (12,5 %), Chorvatsko (11 %) a Itálii (10 %).

Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů

Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelůPřeplněné chorvatské pláže jsou už dávno passé. Čeští turisté přicházejí na chuť vůni exotiky a orientu. Stále více cestovatelů totiž navštěvuje destinace, jako je Karibik, Thajsko či Srí Lanka. Exotická dovolená je oblíbená především v zimním období, protože je v cílových oblastech vlídné počasí.

Nebezpečí číhající v hotelových pokojích

Nebezpečí číhající v hotelových pokojíchPo dlouhém trmácení se konečně dostáváte do hotelového pokoje. Klimatizace chladí, světla svítí, na první pohled vypadá vše čistě a uklizeně. Opak však může být pravdou. Hotelový pokoj totiž skrývá nebezpečí, která nejsou vždy patrná.

Zoo Praha: Naděje pro bažanty Edwardsovy

Zoo Praha: Naděje pro bažanty EdwardsovyPražská zoo ve spolupráci s mezinárodními asociacemi a evropskými zoologickými zahradami zrealizovala transport čtyř jedinců bažantů Edwardsových do Zoo Hanoi. Jeden samec a tři samice včera vyrazili na cestu do Vietnamu, kde mají vytvořit páry s potomky posledního známého samce z volné přírody.

Pár typů na dovolenou v Řecku: Od Akropolis až do podmořských jeskyní

Pár typů na dovolenou v Řecku: Od Akropolis až do podmořských jeskyníDlouhé písčité pláže, čisté moře, bohatá historie, vynikající jídlo a přátelští lidé. To vše dělá z Řecka jednu z nejoblíbenějších letních destinací. Desítky větších či menších ostrovů navíc nabízí neuvěřitelnou rozmanitost zážitků. Návštěvníci si tak mohou snadno sami volit mezi romantikou ve dvou nebo bouřlivým nočním životem s bary a diskotékami.

Krásy a rizika zlatého trojúhelníku: Barma, Thajsko, Laos

Krásy a rizika zlatého trojúhelníku: Barma, Thajsko, LaosPohraniční oblastí mezi Thajskem, Barmou a Laosem se již neline omamná vůně opiového kouře. Bývalá bašta drogové mafie je v současnosti rájem turistů z celého světa. Maková políčka vystřídaly hotelové komplexy nabízející své služby za směšně nízké ceny. Není tedy divu, že se zlatý trojúhelník stal Mekkou moderních cestovatelů.

Zoo Praha: Narodil se tapír. Ani starý puštík se nenechal zahanbit.

Zoo Praha: Narodil se tapír. Ani starý puštík se nenechal zahanbit.V úterý se v zoo dočkali přírůstku v podobě tapířího mláděte. Další důkaz, že je jaro v plném proudu a láska kvete v každém věku i v zoologické zahradě ukázal šestadvacetiletý samec puštíka bělavého. Stal se také tátou.

Jet lag neboli nemoc z časového posunu

Jet lag neboli nemoc z časového posunuVznik dočasné poruchy spánkového cyklu se označuje jako jet lag čili pásmová nemoc. Objevuje se u jedinců, kteří cestují letadlem přes více než tři časová pásma. Dochází u nich k rozhození biologických hodin, což se projeví poruchami v cyklu spánku a bdění.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.