Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 55 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty

Vědci očekávají klimatický exodus. Pekelné vedro vyžene obyvatele Afriky a Středního východu

Vědci očekávají klimatický exodus. Pekelné vedro vyžene obyvatele Afriky a Středního východuSever Afriky a velké části Středního východu by se do poloviny století mohly stát neobyvatelnými. Podle studie vědců z německého Institutu Maxe Plancka bude příčinou exodu změna klimatu, vysoké teploty a extrémní prachové bouře. Počty migrantů se podle vědců dramaticky navýší.

Dovolená se zážitky: Oslavte Shakespeara a projděte se po vodě

Dovolená se zážitky: Oslavte Shakespeara a projděte se po voděPokud nepatříte mezi milovníky klidných dovolených, ale vyhledáváte unikátní zážitky, máme pro vás tipy na jedinečné výlety. Právě jarní měsíce a teplé počasí vybízejí k netradičním cestám. Prožijte neopakovatelnou atmosféru v Lombardii, kde si vyzkoušejte chůzi po plovoucím mole nebo se připojte k celosvětovým oslavám Shakespeara přímo v Anglii.

Keňa pálí rekordních 105 tun slonoviny. Jako symbol, že slonovina není na prodej

Keňa pálí rekordních 105 tun slonoviny. Jako symbol, že slonovina není na prodejV africké Keni bylo v sobotu 30. dubna spáleno 105 tun slonoviny a tuny nosorožčích rohů, zabavených pytlákům a pašerákům, či získaných z přirozeně uhynulých zvířat. Množství pálené suroviny je přitom rekordní - asi osm krát větší než jaké kdy bylo spáleno. Na černém trhu by kly měly hodnotu 30 milionů amerických dolarů. Akce se zúčastnil i ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas, který v roce 2014 inicioval spálení slonoviny a rohoviny ze skladů zoo.

Hroch – nejnebezpečnější zvíře Afriky

Hroch – nejnebezpečnější zvíře AfrikyHroši jsou vegetariáni, a přesto jsou zodpovědní za více lidských úmrtí v Africe než jakékoliv jiné zvíře. Zabíjejí dokonce i krokodýly.

Husarský kousek chobotnice Inky a jiné velké zvířecí útěky na svobodu

Husarský kousek chobotnice Inky a jiné velké zvířecí útěky na svoboduMinulý týden se z novozélandského Národního akvária v Napier zřejmě podařilo uniknout jednomu z chovaných zvířat. Tiskovému oddělení se povedl husarský kousek. Z pochybení zaměstnanců udělalo mediální trhák. Naštěstí se jednalo o roztomilou chobotnici, a ne o tunového krokodýla mořského nebo smrtelně jedovatého mořského hada vodnáře Belcherova, které má zmíněné akvárium ve svých chovech rovněž.

Do Austrálie jen s očkováním, pojištěním a repelentem

Do Austrálie jen s očkováním, pojištěním a repelentemChystáte se za prací, poznáním nebo zábavou do země protinožců? Pak se určitě nezapomeňte informovat na možná očkování. Austrálie je sice z hlediska infekčních chorob poměrně bezpečným státem, ovšem úplně nulové toto riziko není.

Gorily východní rychle vymírají. Kvůli občanských válkám a těžbě koltanu

Gorily východní rychle vymírají. Kvůli občanských válkám a těžbě koltanu Tempo, jakým mizí ze světa poslední zástupci poddruhu gorily východní (G. beringei graueri), nabylo děsivých obrátek, a pokud má být jejich záchrana vůbec kdy úspěšná, bude zapotřebí znásobit dosavadní úsilí. Referuje o tom aktuální zpráva organizace Wildlife Conservation Society.

Cestování po Mexiku: rizik stále přibývá

Cestování po Mexiku: rizik stále přibýváStředoamerickou zemí v posledních letech zmítají války drogových kartelů a roste kriminalita. Mexiko tak kromě památek a exotické přírody nastavuje cestovatelům i svou stinnou tvář. Na případnou cestu do země Aztéků je proto zapotřebí důkladná příprava.

Dvacet let výzkumu hyen skvrnitých: Mamánci jsou na tom líp

Dvacet let výzkumu hyen skvrnitých: Mamánci jsou na tom lípNa opečovávané mamánky máme tendence zahlížet jako na druhořadé a pro zakládání rodiny nepříliš spolehlivé samce. Jak ale ukazuje dvacet let terénní práce berlínských zoologů, neplatí to vždy.

První akvapark vznikl na dvorku v Americe, slovo wellness poprvé vysloveno v 17. století

První akvapark vznikl na dvorku v Americe, slovo wellness poprvé vysloveno v 17. stoletíTrávení volného času u bazénů, brázdění tobogánů a relax ve wellness není trendem až dnes. Málokdo totiž ví, že výraz wellness byl poprvé vysloven už v 17. století. Jeho kořeny však sahají až do starověku. Dovádění v bazénech a na tobogánech v akvaparcích si lidé oblíbili již ve 40. letech 20. století. Vydejte se s námi na výpravu do historie saun, tobogánů a wellness kultury.

Britský radiobiolog: Černobyl způsobil 40 000 smrtelných případů rakoviny

Britský radiobiolog: Černobyl způsobil 40 000 smrtelných případů rakovinyNásledky havárie jaderné elektrárny v ukrajinském Černobylu zkoumala studie britského radiobiologa Iana Fairlieho. Celkový počet lidí, kteří zemřeli nebo zemřou na nádorová onemocnění v důsledku havárie, odhaduje na 40 000. Ohrožení jsou i lidé narození po havárii.

Vzácný jako panda. Divokých exmoorských koní jsou na světě pouhé dva tisíce

Vzácný jako panda. Divokých exmoorských koní jsou na světě pouhé dva tisíceNa celém světě žije pouze 2000 exmoorských koní potenciálně schopných rozmnožování. Jsou tak srovnatelně vzácní, ne-li vzácnější, než panda velká, jejíž populace v roce 2015 čítala 2130 jedinců, uvádí Dalibor Dostál ze společnosti Česká krajina. Koně, kteří mají nejblíže ke svým divokým předkům, žijí v národním parku v jižní Anglii a několika dalších evropských rezervacích, včetně Česka.

Rozzlobené slunce: v Austrálii pálí nejsilněji na světě

Rozzlobené slunce: v Austrálii pálí nejsilněji na světěK nám pomalu přichází zima a na druhé straně zeměkoule nastává léto. I když se mnohým Evropanům stýská po hřejivých paprscích, takové Austrálii není moc co závidět. Trýznivá vedra uplynulých sezón ukazují, že pobyt u protinožců by pro neopatrného našince mohl být doslova zdraví škodlivý.

Tradiční farmářské velikonoční veselí

Tradiční farmářské velikonoční veselíKřesťanská tradice velikonočních oslav je často spojována s pohanskými oslavami příchodu jara. Tak či onak se jedná o velice oblíbené svátky protkané mnoha tradičními pokrmy a zvyklostmi. A není tomu tak pouze u nás, ale i v Jižním Tyrolsku a na zdejších farmách sdružení Roter Hahn.

Jaké je to být bioložkou na Borneu? Skvělé. A depresivní

Jaké je to být bioložkou na Borneu? Skvělé. A depresivníMoře na Borneu je krásné, svobodné, někdy klidné, jindy hřmící. Skrze průzračnou vodu vidím korály, ryby a dokonce i rejnoka. Nad hladinu vyskočilo hejno malinkatých létajících rybek, někdy z lodi pozoruju skotačící delfíny. Když se poštěstí, potkáme i velrybu. Jsou tu kosatky, plejtváci i vorvani. Dohromady 23 druhů kytovců v oblasti o velikosti 285 000 hektarů. Je to ráj, kde se na ochranu přírody moc nehledí.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.