Články FiftyFifty.cz, strana 41

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 41 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 41

FiftyFifty

MZV ČR: doporučení k cestám do Soči v době konání ZOH 2014

V souvislosti s konáním Zimních olympijských a paralympijských her 2014 budou v ruském lázeňském středisku Soči a jeho okolí ve dnech 7. 2. – 21. 3. 2014 aplikována zpřísněná bezpečnostní opatření a řada omezení pro veřejnost. Některá místa, zejména v blízkosti státní hranice a strategických objektů, včetně sportovních, budou veřejnosti nepřístupná..

Jeleni z české části Šumavy nechodí do Německa, jsou tak zvyklí celé generace

Správa Národního parku Šumava vyhodnotila projekt telemetrie jelenovité zvěře na území Národního parku Šumava. Autor výzkumu Pavel Šustr shrnul výsledky do zajímavé publikace s názvem Jelenovití na Šumavě.

Zimní dovolená nemusí být jen na lyžích

Většina farem, které nabízejí v italském regionu Jižní Tyrolsko turistické ubytování a patří do sdružení Roter Hahn, nabízí svým návštěvníkům také možnost zapojit se do života na farmě a vyzkoušet si činnosti, které pro městského člověka nemusí být úplně běžné.

Hnutí Brontosaurus shání dobrovolníky do Malého Tibetu

Hnutí Brontosaurus shání dobrovolníky, kteří by chtěli odjet pomáhat do školy v Malém Tibetu. Dobrovolníci mohou učit děti nebo pomáhat na stavbě v průběhu letních prázdnin, učit ve škole po několik měsíců nebo odborně asistovat v rozvoji školy třeba jako projektant nových školních budov.

Unikát v Indonéské džungli

Pavilon Indonéská džungle obydlely vzácné vydry hladkosrsté. Kromě Zoo Praha je nechová žádná další kontinentální zoologická zahrada.

Ochránci koupili první stádo zubrů pro Českou republiku

Chovné stádo prvních pěti zubrů získala v Polsku ochranářská organizace Česká krajina. V letošním roce budou zvířata přivezena a vypuštěna v České republice v rámci projektu, který se snaží vrátit mohutné přežvýkavce do volné přírody.

Horní Rakousko: Pestrá nabídka zimní dovolené

Perfektně upravené sjezdovky, rozvířený prašan a nádherné panorama hor: To je zimní dovolená v Horním Rakousku. Po krátkém a nekomplikovaném dojezdu z Česka najdou hosté v sedmi lyžařských oblastech Horního Rakouska pestrou nabídku dovolených.

Češi pomohou postavit Filipíncům nové čluny

Díky dárcům z Česka dostanou filipínští rybáři z Panaiského ostrova od Adry ČR v přepočtu dva miliony korun na nové čluny. ADRA také poskytne finanční prostředky ženám, které zůstaly bez příjmu. Peníze dostanou jako mzdu za opravu rybářských sítí.

Cestování není nuda aneb 15 neuvěřitelných dotazů při prodeji dovolených

Na dovolenou vyrážíme za odpočinkem a pro získání neuvěřitelných zážitků. Ty ale zažívají i samotní prodejci zájezdů. V období Vánoc jsme připravili 15 humorných dotazů klientů cestovní agentury Invia, které vás zaručeně pobaví.

Člověk v tísni na Filipínách obnovuje školy a zaměstnává 650 lidí

I více než měsíc po úderu tajfunu Haiyan je situace v zasažených oblastech na Filipínách tíživá. Čtyři miliony lidí jsou stále bez domova a drtivá většina z nich přežívá mezi troskami 1,1 milionu pobořených domů. Lidé potřebují především materiál a nářadí na opravu domů a zajistit si dlouhodobý zdroj obživy.

Rozmanitost zimy v Dolním Rakousku

Zimní krajina oblasti Waldviertel představuje protipól každodenního stresu a je ideálním místem pro zimní odpočinek s klidným prostorem pro tělo i duši. Mostviertelské lyžařské oblasti zase bodují výhodnými nabídkami celodenních výletů a krátkých zimních dovolených.

Potok Hučina už zase patří divoké přírodě

Správa NP a CHKO Šumava vrátila do původní - přírodě blízké podoby Hučínský potok na Stožecku. V minulých stoletích násilně narovnané koryto, se tak opět klidně vlní Hornovltavským luhem. Jedná se o jednu z největších akcí v rámci revitalizace šumavských rašelinišť a mokřadů včetně drobných toků, které patří ke klíčovým projektům ochrany přírody na Šumavě.

Vorarlbersko: Světoznámé lyžařské oblasti, přírodní sníh a půvabné vesničky

Vydáte se s odborným doprovodem na jízdu ve volném terénu hlubokým sněhem nebo raději vyrazíte hned ráno na čerstvě upravenou sjezdovku? Či snad vyšlápnete na sněžnicích na túru tichou zimní přírodou?

„Zachránit“ může být nebezpečné

Někomu může přijít varování před vzteklinou jako přehnané, vždyť v ČR s touto i člověku nebezpečnou nákazou nemáme od roku 2002 problém. A od roku 2004 jsme uznáni za zemi prostou vztekliny. Právě proto!

Adoptujte zvíře a leťte do Keni

V pražské zoo zbývá ještě 130 zvířecí „sirotků“! Jejich adopcí získáváte možnost vyhrát zájezd za divokými zvířaty do Afriky.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz