Články FiftyFifty.cz, strana 53

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 53 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 53

FiftyFifty

Cesta rysa Luďka: Z Prachaticka do Linze a pak do Novohradských hor

Rys Luděk z Prachaticka má zcela jistě dobrodužnou povahu. Loni v srpnu doputoval do lesního komplexu Kürnberg Wald u Linze. A nyní se objevil zpátky v Česku. Opět přešel Dunaj a přes rakouský Mühlviertel a Waldviertel doputoval až do Novohradských hor, uvádí ALKA Wildlife.

Lyžování v Jižním Tyrolsku

Povánoční čas – ideální doba pro zimní rekreaci i aktivní odpočinek. Obé můžete nalézt kupříkladu na farmách sdružení Roter Hahn. Úžasná příroda, sníh, delikátní kuchyně a 300 slunečných dní v roce. To je Jižní Tyrolsko.

S dětmi na lyže? Zásady pro spokojenou zimní dovolenou

Dovolená s dětmi na svahu má svá specifika. Pokud jste dosud vyráželi na hory v páru či partě a od rána do večera brázdili neúnavně svahy, bude pro vás pobyt na horách s dětmi zcela nová disciplína.

Vysokohorská turistika a výlety na sněžnicích

Stále více lidí chce zažít sníh a hory také bez lyží. Perfektní alternativou jsou proto zimní pěší stezky a vycházky se sněžnicemi. Nevyžadují totiž žádné náročné vybavení nebo sportovní zdatnost. Musíte jen chodit a to je nekomplikované a ne tak namáhavé. Přitom můžete skvěle zažít a vychutnat si přírodu mimo sjezdovky a běžecké trasy.

Vědci objevili nového zimního spáče z řad primátů

Až dosud byli známi jen tři zástupci primátů, kteří uměli využívat výhod hibernace. Jednalo se o tři druhy madagaskarských lemurů, kteří se v nepříznivém období sucha ukládali k „zimnímu“ spánku. Tento krátký seznam nyní rozšířili veterináři a zoologové z Vídně o další položku. Dalším spáčem do nepohody je outloň malý, který žije v jihovýchodní Asii.

Nejcennějším vybavením na cesty jsou informace

Putování světem je skvělá zábava, která otevírá obzory a přináší řadu dobrodružství. Někdy je ale lepší detailně prověřit svoji cílovou destinaci ještě před odjezdem. Můžete se tak vyhnout řadě nepříjemných překvapení.

Chov bílých tygrů: jde o peníze ze vstupného, ne o záchranu ohroženého druhu

V roce 2011 se rada ředitelů amerických zoologických zahrad sdružených v asociaci AZA (American Association of Zoos & Aquariums) shodla na tom, že přijme v definitivní platnost zákaz přijatý neformálně už v roce 2008, vztažený na množení bílých variant kočkovitých šelem.

Mladý Kanaďan pašoval na těle 51 želv. Přišli se na něj podívat celníci z obou stran hranice

U federálního soudu v michiganském Ann Arbor byl na začátku prosince souzen kanadský pašerák, zadržený loni při pokusu přepravit přes hranice téměř tisícovku želv, včetně ohrožených druhů. Dopadený muž, který nyní čelí trestu až deseti let odnětí svobody, si rozhodně nepočínal obratně. Celníkům se například zdálo nápadné vyboulení jeho rozkroku, neboť si na holé tělo kolem pasu připevnil náplastí 51 želv, informuje kanadský deník ChronicleHerald.

Nejnebezpečnější zvíře Austrálie? Překvapivě včela!

Jedním z hlavních důvodů cest k protinožcům bývá příroda. Divoká, neprobádaná, krásná, ale také zrádná. Nenechte se odradit mnohdy děsivými příběhy a užijte si zdejší flóru a faunu naplno.

Turisté znovu objevují Šumavu, nejvíce oblast Prášil

Letní turistická sezóna 2015 na území Národního parku Šumava se zapíše jako jedna z nejsilnějších v posledních letech. Vysokou návštěvnost jsme zaznamenali ve všech našich informačních i návštěvnických střediscích a registrovali ji také strážci Národního parku Šumava přímo v terénu.

Svéráz norského lovu: na jednoho vlka je 723 lovců

Dosavadní opatření norské vlády k ochraně kriticky ohrožených šelem připomíná úsloví: „Aby se vlk nažral a lovec zůstal spokojený.“ Medvědi a vlci tu podléhají po většinu roku přísnému režimu ochrany, ale každou sezónu je povolen regulační odstřel určitého počtu kusů. Vystřelit si může každý, kdo je registrovaným lovcem a pořídí si včas licenci. Lovců a vydaných licencí je pochopitelně více, než vlků. Letos je přečíslují v poměru 723:1.

Sváteční cesty, konec roku nezapomenutelný

Za několik týdnů bude všude kolem nás vrcholit předvánoční shon. Vybírání dárků, pečení cukroví a úklid domácnosti, každý rok pravidelně se opakující kolotoč. I z tohoto důvodu si spousta lidí vánoční svátky nakonec ani neužije. Tento rok se však už nemusí zařadit k těm dalším hektickým a fádním. Přinášíme vám tipy na nevšední vánoční zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Stromy svlékají šaty, je čas vyrazit do divočiny Křivoklátska

Mnozí lidé považují za nejkrásnější období podzim – stromy se halí do pestré palety tónů a na lesy jen hýří barvami. Jedním z míst, kde místo člověka vládne příroda, je Křivoklátsko. Ukrývá unikátní místa, zejména v Národní přírodní rezervaci Týřov se skrývají opravdové kousky divočiny.

Do Česka míří stádo sedmi zubrů. Pást se budou v Milovicích

Sedm zubrů přijede v pondělí 30. listopadu do prostor bývalého vojenského výcvikového prostoru Milovice na rozhraní Nymburska a Mladoboleslavska. Je to historicky největší transport těchto ohrožených zvířat do České republiky, informuje společnost Česká krajina.

Terminátor se zapojil do boje proti obchodu se slonovinou

V letech 2003-2011 zastával úřad guvernéra státu Kalifornie, před tím cestoval časem a také zápasil s mimozemskými lovci. Vráskami obalený svalovec Arnold Schwarzenegger evidentně nepodléhá stáří. Jeho novým cílem se stal boj proti obchodu se slonovinou. V rámci kampaně 96 Elephants vyhodil do vzduchu sloní kel a vyzval Američany, aby nekupovaly výrobky ze slonoviny.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz