Články FiftyFifty.cz, strana 10

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 10 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 10

FiftyFifty

Sojuz se stěhuje

Kosmické rakety typu Sojuz patří k nejúspěšnějším svého druhu. Od příštího roku by měly začít startovat ze základny Kourou ve Francouzské Guyaně. Má to být nová kapitola rusko-evropské vesmírné spolupráce.

Má setkání s motorkáři

Už je to zase tady. Motorkáři na silnicích padají jako hrušky a ze všech stran se na ně snáší kritika. Jezdí rychle, předjíždí na místech, kde se to nesmí a ještě nadávají, že k nim řidiči aut nejsou dostatečně ohleduplní. Oprávněně?

Kdy se bouračka obejde bez policie

Poničené auto, pokuta dva a půl tisíce korun na místě a k tomu navrch ještě několik trestných bodů? Tak to většinou dopadá, když zaviníte dopravní nehodu, k níž zavoláte policii. Už od začátku příštího roku to ale velmi často nebude nutné.

Autem z půjčovny za poznáním

Dovolená před vámi a vy ji chcete strávit cestováním. Nejlépe autem. Jenže s tím vaším si troufnete vyjet v okruhu maximálně pár desítek kilometrů, protože víc by zvládnout nemuselo. Pak zbývá autopůjčovna. A stejně jste na tom i ve chvíli, kdy na dovolenou letíte. Kolik za půjčení auta vůbec zaplatíte?

Ušetřete tisíce při koupi auta

Chcete při koupi nového auta ušetřit peníze? Nebo ho mít lépe vybavené? Pak při jeho koupi smlouvejte.

Návrat k elektřině?

Drahá ropa nutí automobilky přehodnotit budoucí strategii. Ke slovu se opět dostávají elektromobily, tentokrát mnohem účinnější než kdykoli předtím.

Klimatizace – aby dobře chladila

Mít dnes v autě klimatizaci je víceméně běžná věc. Nová auta se bez ní téměř neprodávají a prodávat bez ní ojetý vůz znamená, že ve srovnání se stejným modelem, ovšem s klimatizací, budete muset výrazně slevit.

Renault Koleos - když běžné auto nestačí

Chystá se k nám další auto, o smyslu jehož existence se dá bavit docela dlouho. Zvládne lehký terén, ale s největší pravděpodobností si ho nikdy moc neužije a většinu života prožije na asfaltu. Renault Koleos.

Škodu Superb poslali proti zdi

Další škodovka prošla nárazovými testy evropské nezávislé organizace Euro NCAP. Jak si vedla? Jednoduše na výbornou.

Seat Ibiza: zatopí fabii?

Nový Seat Ibiza ze Španělska je dalším autem, které by podle mě mohlo zatopit fabii, která se, alespoň pokud jde o design, mírně řečeno nepovedla.

Electronický pes na prodej!

I hračky definitivně vstoupily do interaktivního věku. Americký i evropský trh ovládají elektroničtí psi, kočky a panenky vybavené mikročipy, které jsou schopny reagovat na stále větší počet podnětů.

Jak vozit psa v autě

Vozíte v autě psa? A víte, že i pro jeho přepravu existují předpisy, za jejichž nedodržení můžete dostat pokutu?

Snadnější řízení? Pak zkuste automat

Při řízení auta zapomeňte na to, že máte levou nohu a zvykejte si na dva pedály – brzdu a plyn. Spojku nepotřebujete. Stejně tak nemusíte přemýšlet, jakou rychlost zařadit. S automatem je to prostě snazší.

Barevná černá skříňka

Bývá hlavním svědkem posledních okamžiků havarovaného letadla. Oficiálně se jí říká černá skříňka. Ve skutečnosti není černá, ale má velmi výraznou fluorescentní oranžovou, fialovou nebo červenou barvu, aby byla dobře viditelná a v případě havárie se dala snadno najít.

Od května jen s autosedačkou

Máte dítě, které je menší než 150 centimetrů, případně neváží víc než 36 kilogramů. Pak ho od prvního května musíte v autě vozit pouze v autosedačce. Bez výjimky.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz