Články FiftyFifty.cz, strana 18

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 18 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 18

FiftyFifty

V Kanadě pracují na automobilu z konopí

Skupina kanadských společností ve spolupráci s Alberta Crown corporation a vysokými školami vyvíjí elektrické auto vyrobené z konopí. Nový vůz bude mít podle informací serveru CBC prostor pro řidiče a tři cestující, nejvyšší dosahovanou rychlost 90 kilometrů za hodinu a výdrž baterie na 40 až 160 km.

Elegance ve velkém stylu: Audi A7 Sportback

Emocionální design, sportovní charakter a inovativní technika. S těmito kvalitami vytváří Audi A7 Sportback nový tržní segment. Velký pětidveřový vůz s dynamicky ztvárněnou zádí slučuje nejlepší vlastnosti ze tří světů, neboť je sportovně elegantní jako kupé, komfortní a prestižní jako limuzína a praktický jako Avant. A7 Sportback je čistou esencí nejvyspělejší techniky.

Apple se brání zařazení iPhone do zeleného žebříčku

Apple nedovolil, aby jeho telefony iPhone byly zařazeny do britského „zeleného“ žebříčku pro mobilní telefony. Síť O2 spouští hodnotící systém "zelenosti" jednotlivých modelů mobilních telefonů ve spolupráci s Fórem pro budoucnost a údajně v něm bude pokryto 93 % zařízení jejich zákazníků. V žebříčku hodnotí telefony na stupnici od nuly do pěti na základě dopadu jejich používání na životní prostředí.

Solárním letadlem kolem světa

Ve Švýcarsku se letos na začátku roku uskutečnil zkušební let prvního velkého solárního letadla. Jeho tvůrci plánují na rok 2012 etapový pilotovaný let kolem zeměkoule. Nový stroj je schopen letu i v noci, kdy nesvítí slunce.

Světlo, které dokáže léčit

Není žádných pochyb, že světlo potřebujeme k životu. Je totiž základní podmínkou pro existenci živých buněk. Věděli jste však, že má i léčebné vlastnosti?

40 let modelu Škoda 110 R Coupé

Před čtyřiceti lety po celozávodní dovolené zahájila Škoda Auto, tehdy Automobilové závody, národní podnik, výrobu oblíbeného sportovního kupé Škoda 110 R.

Dvě důležité rady pro používání klimatizace v létě

Klimatizace je dnes již v téměř každém nově vyrobeném autě. Zvyšuje komfort jízdy v horkých dnech, ale při nesprávném použití nebo údržbě může být zdrojem nemalých zdravotních obtíží.

Vesmír na dosah

Pozorování vesmíru může být zajímavé i bez profesionální techniky. Stačí k tomu pouze oči, běžný triedr nebo teleskop pro amatérské astronomy.

Elektropohon pro Porsche

Společnost Porsche intenzivně pracuje nejen na dalším vývoji hybridního pohonu, který je již v sériové výrobě. V souladu s dalším rozvojem strategie „Porsche Intelligent Performance“ se navíc chystá testovat i vývojové modely na bázi Porsche Boxster poháněné pouze elektrickým pohonem. Cílem je dosáhnout dalšího zvýšení účinnosti a zároveň snížení spotřeby paliva a emisí.

Nebezpečné lodě

Ztroskotání lodi bylo vždy značným rizikem zaoceánské plavby. Námořní katastrofy dnes sice nejsou tak časté, podle odborníků však lze na tomto poli ještě mnohé vylepšit.

Do vesmíru bez lidí

Vesmírný výzkum potřebuje samostatně myslící stroje, které nebude nutné řídit a programovat na každém kroku. Rodí se nová generace robotů nezávislých na člověku?

Ford Fiesta bude obhajovat zlato

Ford Fiesta, nejprodávanější model značky Ford v Evropě, se brzy vydá do amerického Los Angeles, kde bude obhajovat loňskou zlatou medaili ze své debutové účasti na sportovních hrách X Games. Ty se letos konají od 29. července do 1. srpna.

Co dokáže světlo

V rukou člověka se světlo stalo univerzálním nástrojem, který může přenášet informace, měřit prostor, obrábět materiály, operovat pacienty, zneškodňovat miny, ale také léčit deprese a uklidňovat.

Citroën: WiFi On Board

Citroën je prvním evropským výrobcem, který nabízí zařízení umožňující na palubě vozu přístup na internet: Citroën WiFi On Board. Díky tomuto zařízení, které bude postupně montováno do všech nových vozů, budou moci cestující během cest používat naplno internet a využít tak doby strávené na cestě.

Dvacet let ve vesmíru

Hubblův vesmírný teleskop obíhá naši planetu ve výšce 600 kilometrů už dvě desetiletí. Za tu dobu předal na Zemi fantastické snímky vesmírných těles neovlivněné zemskou atmosférou.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz