Články FiftyFifty.cz, strana 21

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 21 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 21

FiftyFifty

Dacia Duster No Limit míří na nejprestižnější závod do vrchu

Dacia se rozhodla zaútočit na nejslavnější, nejtěžší a nejznámější závod do vrchu, Pikes Peak International Hill Climb, který se uskuteční dne 26. června 2011 v Colorádu ve Spojených Státech.

Ford vyhlásil „budíček“ pro ospalé evropské řidiče

Ford zavádí novou bezpečnostní technologii pro sledování bdělosti řidiče. Vestavěná kamera sleduje vodorovné dopravní značení a vyhodnocuje aktuální polohu vozu vzhledem ke krajnicím a dělicím čarám. Systém sledování bdělosti rozpozná způsob jízdy svědčící o ztrátě pozornosti a varuje řidiče akustickým i vizuálním signálem.

Nehod kvůli špatným silnicím přibývá, nejvíce to odnáší pneumatiky

Výmoly na silnicích jsou nejčastěji příčinou vyboulení či roztržení pneumatiky. Na tato poškození přitom nelze uplatnit reklamaci. Řidiči mohou náhradu škody nárokovat u správce komunikace nebo čerpat pojistné plnění z havarijního pojištění.

Protihlukové stěny podél železnice jsou nebezpečné

Počátkem měsíce se v Plané nad Lužnicí konala zkouška proniknutí profesionálního hasičského sboru protihlukovou stěnou. Pokus dostat se skrz betonovou stěnu, kterých je kolem českých železnic naprostá většina, se stal fiaskem, píše server Dopravní web.

Porsche 911 Carrera 4 GTS: Nový vrcholný model

Společnost Porsche rozšiřuje nabídku vrcholných provedení modelové řady Carrera. Carrera 4 GTS s karoserií Coupé nebo Cabriolet bude disponovat nejsilnějším motorem určeným pro Carreru a ještě bohatší výbavou. Oba modely vstoupí na evropský trh v červenci 2011

Toyota představila nový počin – Lexus CT200h

Jaký je nový „sportovní a zelený“ model automobilky Lexus spadající do koncernu Toyota? Spíš zelený než sportovní, píše publicistka Bibi van der Zee na serveru Guardian.

Udělejte Facebook ekologický, žádá Greenpeace

Mezinárodní skupině aktivistů z Greenpeace se nelíbí, že sociální síť Facebook používá pro napájení datových center a dalších operací energii získanou z fosilních zdrojů, resp. z uhlí, informuje deník The Times of India.

Atraktivní aplikace pro hokejové fanoušky

ŠKODA přináší uživatelům zařízení iPhone, iPad a iPod touch jedinečnou aplikaci k letošnímu světovému šampionátu v ledním hokeji na Slovensku.

Motokáry budoucnosti jsou tiché a bez emisí

Žádný hluk, žádný benzín a žádné emise – nová generace motokár je šampionem ohledně své stopy na životním prostředí, píše deník Guardian.

Co se starými pneumatikami? V USA je melou do asfaltu

V El Doradu nekončí staré pneumatiky na skládkách, bylo pro ně nalezeno několik zajímavých využití: materiál z nich se dá například používat do pogumovaného asfaltu na silnicích. O nakládání s pneumatikami informoval server The Sacramento Bee.

Volkswagen: na scéně Golf Cabriolet a Tiguan v novém

Německá automobilka pokračuje ve svém dalším růstu a inovaci produktové palety. Dvě světové premiéry předvedl Volkswagen na Ženevském autosalonu: nový Golf Cabriolet a po technické i estetické stránce zdokonalený model Tiguan. Obě novinky nabízejí automobilovou fascinaci v kombinaci s ekologickými technologiemi pohonu a zároveň mají potenciál navázat na úspěšnou kariéru svých předchůdců.

Nová Kia Picanto – vyzrálé a sebevědomé malé auto

Zbrusu nová Kia Picanto, která si odbyla svou světovou premiéru na autosalonu v Ženevě, je kompletně přepracována a díky svému vynikajícímu stylingu má ambice působit nyní vyzrálejším a sebevědomějším dojmem.

Renault Latitude - jízda první třídou

Renault, věrný svým hodnotám, nabízí vozidla, která splňují vysoké standardy značky v oblasti designu, inovací a kvality. Vozidlo Latitude, nový špičkový sedan od Renaultu, který byl odhalen veřejnosti na říjnovém Mondial de l’Automobile v Paříži, nabízí zcela nový komfort a pohodu na palubě.

Prototyp Volkswagen XL1 spotřebuje pouhých 0,9 l/100 km!

Mobilita budoucnosti je jedním z nejnapínavějších témat naší doby. Vše se točí kolem centrální otázky, kam až lze snížit spotřebu energie automobilu, pokud se důsledně využije veškerých současných technických znalostí pro zvyšování hospodárnosti.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz