Články FiftyFifty.cz, strana 14

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 14 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 14

FiftyFifty

Králové silnic

Těžké nákladní automobily a trajlery přepravují v USA sedmdesát procent všech nákladů. Podobná situace je i ve Velké Británii a v dalších evropských zemích.

Temná stránka umělé inteligence

Invaze vedená roboty s umělou inteligencí. Chytré viry, které vás v telefonním hovoru dokážou napodobit. Internet, který získá vlastní vědomí a vymkne se kontrole. Jde o futuristické scénáře, nad kterými se lze jen pousmát? Vědci to vidí jinak.

Imunitní systém pro internet

Kdyby měl internet vlastní imunitní obranný systém, nemohli by ho nakazit červi a viry. V podstatě tímto směrem se ubírají úvahy počítačových odborníků, jak v budoucnu efektivně ochránit síť.

Škodlivé čipy

USA a další země zadávají výrobu čipů do zemí s levnou pracovní silou. Přitom ztrácejí kontrolu nad tím, co se s touto důležitou součástí techniky děje.

Kia cee´d: od září s novou tváří

Nejprodávanější automobil značky Kia, model cee´d, bude veřejnosti představen v inovované podobě na mezinárodním veletrhu ve Frankfurtu v polovině září. Čeští zákazníci si ho mohou již přijít prohlédnout k dealerům Kia od 1. září a v případě zájmu také ihned objednat.

Je nošení slunečních brýlí pro řidiče rizikové?

Holdujete v létě výletům autem? Podle doporučení australských vědců by si motoristé měli dát velký pozor, jaký barevný odstín slunečních brýlí při řízení zvolí. Nevhodně zvolená barva totiž může ztížit rozeznávání barev například na semaforech a být tak příčinou nejen ohrožení řidiče, ale i jeho okolí.

S nebem nad hlavou

Vítr ve vlasech, vůně okolní krajiny, pocit neomezené svobody a návrat k počátkům ducha automobilizmu. To vše s sebou nesou kabriolety. Jak vypadají evropské novinky pro letošní rok?

Seat León CUPRA R - závodník s temperamentním srdcem

SEAT zahajuje druhou polovinu roku se stejnou razancí s jakou končila ta první - pokračuje uvádění novinek v rychlém sledu. Na letošním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná od 17. do 27. září 2009, představí nový León CUPRA R.

Systém Start-Stop ve vozech Audi

Audi patří mezi průkopníky turbodieselů s přímým vstřikováním nafty v osobních vozech a nepřekvapí tedy, že motory TDI dosahují působivých výkonových parametrů při obdivuhodně nízké spotřebě paliva.

Vyhřívané sedačky v autě maří snahy počít dítě

Muži, kteří ve svém autě používají vyhřívané sedačky, by podle výzkumu německých vědců z univerzity v Giessenu mohli mít problémy s plodností. Studie byla publikována v srpnu 2008 v odborném časopise Fertility and sterility.

Nejmladší z dravců

Luxusní a prostorné sedany nemusí být konzervativní ani nenápadné. Důkazem je nový Jaguar XJ. I když se hodně liší od svých předchůdců, svou dravostí dělá svému jménu čest.

Virtuální terapie

Videohry a virtuální realita by měly pomoci v léčbě některých fobií. Například sociální fobie, panické poruchy, či u mužských sexuálních poruch.

Král silnic

Král silnic, symbol americké síly – tak byly a jsou nazývány sportovní vozy Ford Mustang. Platí to i pro poslední generaci označenou 2010 Ford Shelby GT500.

Hybridní srdce

Transplantace prasečích chlopní do lidského srdce se užívá už celá desetiletí. Pacienti ale museli dlouhodobě užívat imunosupresivní léky, aby tělo orgán přijalo. Dnes se situace mění.

Energie budoucnosti

Alternativní zdroje energie. Hovoří o nich prezident Obama, odborníci na životní prostředí, ekologičtí aktivisté i elektrárenské společnosti. Je lidstvo připraveno tyto zdroje využít?
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz