Články FiftyFifty.cz, strana 20

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 20 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 20

FiftyFifty

Projekt SEAT in the SUN

V rámci všeobecné snahy společnosti SEAT o maximální ochranu životního prostředí byla úspěšně dokončena první fáze projektu „SEAT in the SUN“, která spočívala ve výstavbě dvou fotovoltaických elektráren schopných dohromady vyrobit 6 milionů kWh čisté elektrické energie.

Citroën DS4 zvolen nejkrásnějším autem roku

Citroën DS4, druhý model řady DS, zvolilo více než 60 000 návštěvníků internetu ve více než 62 zemích autem roku! Tato cenu převzal generální ředitel Citroënu Frédéric Banzet 27. ledna na oficiální slavnosti při příležitosti 26. výstavy Festival Automobile International.

Rolls-Royce chystá model pro ekologicky smýšlející milionáře

Vůz Rolls-Royce Phantom není se spotřebou výrazně přesahující dvacet litrů na sto kilometrů lahůdka pro ekologicky založené motoristy. To by se ale mělo brzy změnit, informuje internetový deník Daily Mail. Automobilka totiž plánuje limuzínu s nulovými emisemi.

Nová Fabia Monte Carlo

Akční model Fabia Monte Carlo, který přichází na trh u příležitosti výročí 110 let motorsportu, bude nabízen s karoserií hatchback a sportovním podvozkem.

Revoluce v designu - nová Kia Rio

Kia Motors Corporation dnes zveřejnila první oficiální skici nové generace modelu Rio. Ty naznačují, že nové Rio získá do vínku smělý, výrazný design a bude tak psát další kapitolu v započaté revoluci vzhledu značky Kia.

Dokonale padne: recyklované oblečení ve zcela novém Fordu Focus

Na vysloužilé oblečení lze narazit leckde – třeba v koši, někde hluboko ve skříni, za pračkou... Objevuje se také ve zcela novém Fordu Focus, avšak v jiné, užitečnější formě.

Dočkáme se mobilních telefonů bez baterií?

Počítačový gigant IBM představil svou vizi elektronické budoucnosti do roku 2015. Počítače by v měly dokázat vytopit budovu a baterie budou pracovat na vzduch, informuje iDnes ve své rubrice Technet.

Nový hybridní automobil od General Motors na trhu v USA

Volt je první americký elektrický automobil pro masový trh a do ulic se vrhne ve stejnou dobu jako elektromobil na bázi hatchbacku, Nissan Leaf. Oba vozy jsou uváděny na americký trh jako šetrnější alternativy benzínových aut a začaly se prodávat v omezeném množství v Kalifornii, Texasu, New Yorku, New Jersey a Washingtonu, píše deník Guardian.

´Zeleným´ autem roku 2011 je elektrický Chevrolet Volt

Do letošní volby Green Car of the Year (Zelené auto roku) se zapojily dva hybridní vozy, jeden hatchback s vysokou palivovou účinností a poprvé dva vozy na elektrický pohon. Vítězem pro rok 2011 byl na Auto Show v Los Angeles zvolen elektromobil Chevrolet Volt.

Volkswagen Jetta vstupuje do nové éry

Zbrusu nová Jetta přichází na český trh a má velmi dobré předpoklady k tomu, aby zaujala více evropských zákazníků než kdy dříve. Od předchozích generací se odlišuje nebývalým sportovním šarmem, ještě nižší spotřebou paliva a většími vnějšími rozměry (délka 4,64 metru místo dosavadních 4,55 metru). Doby, kdy byl tento sedan jen odnoží Golfu, jsou minulostí.

Nový Passat: úspornější, bezpečnější a suverénnější

S více než 15 miliony prodaných exemplářů patří Volkswagen Passat mezi nejúspěšnější automobily na světě. Na český trh přichází nová, v pořadí sedmá generace od roku 1973. Design bestselleru byl zcela nově interpretován, suverénní vzhled přídě vykazuje paralely s luxusní limuzínou Phaeton. Passat byl vždy věrným obrazem technického pokroku, což platí ve všech ohledech i pro sedmý Passat, který vstupuje na trh současně jako Limuzína a Variant.

Chiméry, kybridi a hybridi

Jsou nadějí medicíny. Tvorové nebo jen embrya vytvořená jak z lidských, tak ze zvířecích buněk. Lze takové embryo použít k vědeckým výzkumům bez etických problémů? Jak se chovat k chimérám, které mají vysoký podíl lidských buněk? Lze vypěstovat ve zvířeti lidské orgány a pak je transplantovat člověku?

Pět hvězdiček Euro NCAP pro nový Ford C-MAX

Zcela nové modely Ford C-MAX a Grand C-MAX získaly od nezávislé organizace Euro NCAP za své bezpečnostní vlastnosti maximálních pět hvězdiček. Dvojice všestranných automobilů kategorie MAV obdržela historicky vůbec nejvyšší skóre za ochranu krční páteře a excelovala i v celkovém hodnocení bezpečnosti dospělých i dětských cestujících.

Nový airbag ochrání při nehodě cyklistovu hlavu

Ve Švédsku vyvinuli pro cyklisty bezpečnou airbagovu helmu. Ta v případě nehody „vystřelí“ z límce, rozvine se po celé hlavě a ochrání ji. Zároveň má prý být stylovým doplňkem pro cyklisty, kteří chtějí dobře vypadat, píše server Road CC.

Jaké jsou „zelené“ trendy ve světě mobilních telefonů?

Výrobci mobilních telefonů a provozovatelé sítí se rádi chlubí ekologickými produkty, jako je „zelený“ telefon Samsung vyrobený z 80 % z recyklovaného materiálu a z bioplastů z kukuřičného škrobu. Otázka je, zda lidé takové telefony vyhledávají, píše New York Times.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz