Články FiftyFifty.cz, strana 16

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 16 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 16

FiftyFifty

Wi-fi připojení jako spouštěč rakoviny?

Mobily a mikrovlnka jsou podezřelejší.. S rozvojem moderních komunikačních technologií dochází i k narůstání strachu z možného negativního vlivu na naše zdraví.

Osídlíme vesmír?

Sen o životě na jiné planetě už nemusí být neuskutečnitelnou sci-fi. Do hry vstupuje stále razantněji soukromé podnikání, protože pro vlády je obtížné obhájit astronomické výdaje na kosmický výzkum či na cesty do vesmíru.

Týmy minirobotů

Vzájemně spolupracují jako mravenci či včely nebo vytvářejí obrovská hejna, která putují vzduchem jako ptáci. Na jejich vývoji se pracuje od osmdesátých let minulého století. Budou objevovat zasypané oběti po zemětřesení, zkoumat válečné terény, stavět zařízení na Měsíci či Marsu. Možnosti využití jsou téměř nekonečné.

Teleskop na dně moře

2400 metrů pod hladinou Středozemního moře vzniká kosmická past na neutrina. Tyto těžko polapitelné částice putují volně vesmírem a procházejí jakoukoli hmotou. Jen zřídka při tom narazí na jádro atomu a vyvolají vznik měřitelné částice – mionu. Sledováním takových kolizí získávají astronomové nové poznatky o supernovách nebo černých dírách.

Sportovní elektromobil pro mladé - SEAT IBE

Kompaktní sportovní kupé španělské značky SEAT přesvědčivě dokazuje, že fascinující design a velké potěšení z jízdy nás čeká i v éře elektrické mobility. Studie SEAT IBE je sportovním a dynamickým konceptem pro městskou dopravu, který využívá ekologicky čistý pohon budoucnosti. Esteticky vytříbené tvary a atletické proporce konceptu IBE jsou zároveň vzrušujícím výhledem na další vývoj designu značky SEAT pro novou generaci vozů.

Největší výletní loď světa

Jmenuje se Oasis of the Seas a je zatím největší výletní lodí na světě i v historii. Je určena pro 6296 cestujících a 2165 členů posádky. Na délku měří 360 metrů.

Sbohem, dráty

Každá domácnost je dnes plná nejrůznějších kabelů a nabíječek, které slouží jen jednomu přístroji a nelze je zaměnit. Je možné se bez nich obejít? Může být energie do přístrojů dodávána bezdrátově?

Sci-fi nebo HAARP

Svérázný postoj k ničivému zemětřesní na Haiti zaujal začátkem února venezuelský prezident Hugo Chávez. Podle něj vyvolal zemětřesení test americké zbraně z projektu HAARP. Oč vlastně jde? Existuje vůbec takový projekt a co je jeho cílem? Nebo je to zkratka, která patří do říše sci-fi ?

Ženě se ztrátou zraku lékaři implantovali elektrické oko

Padesátiletá žena z New Yorku, které bylo již jako třináctileté diagnostikováno pomalu se zhoršující onemocnění, jež ji postupně připravilo o zrak, se dočkala alespoň částečného uzdravení. Lékaři jí implantovali experimentální elektronické zařízení, které její schopnost vidět částečně obnovilo.

Nový model Porsche: Panamera a Panamera 4

Po úspěšném vstupu nejmladšího člena rodiny Porsche na světové trhy se 23. dubna 2010 na autosalonu v Pekingu představí zcela nová modelová řada vozu Panamera. Ta bude vybavena novým motorem V6 s objemem 3,6 litru, přímým vstřikováním, výkonem 300 k a točivým momentem 400 Nm.

Displeje a soukromí

Přenosné počítače a mobilní komunikační přístroje stále častěji spoléhají na dotykové displeje. S jejich nástupem je spojen i problém ochrany soukromí.

Dynamické sportovní kombi: SEAT Ibiza ST

Seat důsledně pokračuje ve své produktové ofenzívě a s Ibizou ST rozšiřuje úspěšnou modelovou řadu o třetí karosářskou variantu. Stylové kombi je dokonalým vozem pro mladou a sportovně zaměřenou klientelu, kterou osloví typickými atributy produktů španělské značky: emocemi, skvělým designem, dynamikou, hospodárností, uživatelskou přívětivostí a finanční dostupností.

2010, rok elektromobilů?

Mluvilo se o nich už mnohokrát, tentokrát však jsou prý konečně doopravdy za dveřmi. Cesta na trh však nebude bez potíží.

Čtení myšlenek

Formulování myšlenky je výsledkem velmi složité činnosti mozku. Účastní se jí miliony navzájem propojených neuronů. Moderní skenery jsou schopny podrobně zmapovat aktivní body v mozku při vnímání konkrétních optických obrazců nebo akustických vjemů. Podle některých vědců je to první krok ke čtení myšlenek.

Italský plnokrevník

Enzo Ferrari říkal, že nejlepší vůz je ten, který jeho automobilka teprve vyrobí. Pokud je to pravda, druhý nejlepší nese označení Ferrari 458 Italia.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz