Články FiftyFifty.cz, strana 13

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 13 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 13

FiftyFifty

Hybrid z jiného světa

Osud automobilových konceptů nebývá radostný. Nakrátko oslní veřejnost, pak jsou odklizeny do firemních muzeí a depozitářů. Jen některé z nich se dostanou do výroby. Jaký úděl čeká prototyp unikátního vozu Citroën Hypnos?

Mobilní radar

Lze úspěšně předpovídat tornáda? I dnes je to velmi obtížné. Až v 75 procentech případů jde o plané poplachy a před skutečnou hrozbou lze obyvatele varovat jen deset, maximálně dvacet minut předem.

Aktuální otázky internetu

Vznikl před čtyřiceti lety v jedné laboratoři Kalifornské univerzity. Dnes a denně spojí přes 1,5 miliardy lidí a dále se vyvíjí. Co stojí v jeho pozadí? Získá někdy internet vlastní vědomí?

Ambice nové C3: nahradit bestseller

Je nádherná. Je mladá. Je inteligentní. Citroën uvádí na trh novou C3.

Role internetu v léčbě nikotinové závislosti

V dnešní době, kdy velká část populace stráví nezanedbatelnou část svého dne u počítače a má přístup k internetu, se právě ten stává významným zdrojem informací. A to i pro ty, kdo se snaží skoncovat se závislostí na nikotinu.

Elektromobily

Automobily na elektrický pohon mají tichý chod a nezatěžují životní prostředí. Jejich rozšíření však brání krátký dojezd a nedostatečná síť dobíjecích stanic. Projekt Better Place slibuje definitivní řešení v rámci jednoho státu. První ukázkovou zemí má být Izrael.

Facebook

V současné době jej aktivně používá přes 200 milionů lidí. Denně průměrně přibývá dalších 200 tisíc. Facebook slouží k bezproblémové komunikaci, sdílení dat, rozvíjení vztahů i k zábavě. Je jednou z největších společenských sítí na světě.

Energie ze slunce

Fotovoltaika (solární panely) je jedním z čistých obnovitelných zdrojů elektrické energie a její využití zatěžuje životní prostředí jen minimálně.

Rakovina se v budoucnu bude diagnostikovat pomocí dechu

Dýchnete do přístroje nebo jen odevzdáte vzorek moči a hned budete vědět, zda zhoubné bujení nezasáhlo právě vás. Taková je budoucnost diagnostiky rakoviny.

Všudypřítomné vlny

Signál mobilních telefonů, wi-fi, vedení vysokého napětí, domovní elektrické rozvody, mikrovlnné trouby. To vše je zdrojem elektromagnetického záření. V obydlených oblastech mu nelze uniknout. Podle některých odborníků škodí zdraví, podle jiných je riziko s tím spojené zanedbatelné. Jaká je skutečnost?

Webové stránky zdarma! Vyplatí se to?

Tvorbou webových stránek se zabývají desítky firem, v poslední době je k dispozici také služba založení vlastních webových stránek zdarma. Odkazy ve vyhledávačích nabízejí tvorbu webových stránek snadno, rychle, bezpečně, zdarma... Ale vyplatí se vůbec služba tohoto typu?

Počítač zvítězil

Go je pro počítače údajně nejtěžší hrou na světě. Do letošního února počítač nikdy člověka ve hře go neporazil. Až letos v únoru se to povedlo na mezinárodním turnaji na Tchaj-wanu zásluhou programu MoGo.

Škoda Yeti: zahájena sériová výroba

V úterý 12. 5. 2009 sjel z montážní linky závodu Škoda Auto v Kvasinách první sériově vyrobený model Škoda Yeti. Zahájením sériové výroby se tak dovršil proces uvedení zcela nové, páté modelové řady značky Škoda, kterou společnost vstupuje do segmentu SUV. Prvním vyrobeným vozem je Yeti v barvě modrá aqua s motorizací 1.8 TFSI a pohonem všech čtyř kol.

Pokles cen ojetin se zastavil - prozatím

V prvním čtvrtletí roku 2009 vzrostly v ČR ceny ojetin až o 10 procent. Prozatím se tak zastavil pokles cen ojetých vozidel, který trval prakticky po celý rok 2008. V dalších měsících roku 2009 se očekává spíše stagnace.

Bezpečnost především

Dokonale bezpečný automobil by se měl pohybovat po jízdní dráze bez rizika selhání řidiče. K takovému stavu mají současné vozy daleko. O inovace vedoucí k větší bezpečnosti jízdy přesto není nouze.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz