Články FiftyFifty.cz, strana 28

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 28 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 28

FiftyFifty

ŠKODA pokračuje v CNG-ofenzívě s novým modelem Octavia G-TEC

Při rozšiřování rodiny ekologických modelů klade ŠKODA stále větší důraz na vozy poháněné zemním plynem. Již nyní lze na českém trhu objednávat nové modely ŠKODA Octavia G-TEC a ŠKODA Octavia Combi G-TEC. Tím se nabídka CNG vozů značky ŠKODA rozrostla na tři modely. Městský vůz Citigo s pohonem na zemní plyn se na evropských trzích úspěšně prodává od konce roku 2012.

3 základní rady, jak si připravit fotoaparáty i kamery na dovolenou

Každoroční sezóna letních dovolených stojí takřka před námi a nezbytnou součástí jakéhokoliv cestovatele musí být vhodně připravené záznamové zařízení. Pro zaznamenání těch nejlepších vzpomínek je vždy potřeba mít nachystaný fotoaparát nebo videokameru pro několikadenní užívání.

Notebooky pod 10 tisíc korun: fakta a mýty

Jsou levnější notebooky pomalé, poruchové a mají mizerné zpracování? Už dávno ne. Dnes můžete pro běžnou práci sehnat spoustu povedených přístrojů do deseti tisíc.

Mládí ve ´Škodovce´ staví svůj vůz snů: Sportovní kabriolet Škoda CitiJet

16 mladých talentů firemního odborného učiliště Škoda Auto staví svůj vůz snů: sportovní kabriolet ŠKODA CitiJet. Veřejnosti se tento dynamický dvoumístný vůz představí koncem května na 33. srazu GTI u jezera Wörthersee (28. až 31. května).

CD slaví 35 let. Zbytečně končí na skládkách jako odpad

Kompaktní disk neboli CD letos slaví 35 let od jeho vzniku. V současnosti však jeho využití rapidně klesá, což se projevuje v hudebním průmyslu, ale i v oblasti informačních technologií.

Rallye Český Krumlov letos okoření souboj vozů na CNG a elektřinu

Letošní ročník jednoho z nejslavnějších českých automobilových závodů, Rallye Český Krumlov, bude mít zajímavé zpestření. V rámci sekce New Energies Rallye se spolu utkají vozy na stlačený zemní plyn a elektřinu a mezi přihlášenými posádkami se objeví také CNG tým společnosti Fiat za podpory energetické společnosti E.ON. Obě firmy si od účasti v závodě slibují především další popularizaci CNG automobilů.

Zaplaví svět kvůli 3D tisku padělky hraček či uměleckých předmětů?

Studie řady analytických firem shodně předpovídají technologiím 3D tisku v nadcházejících letech enormní rozvoj. S větší dostupností 3D tiskových technologií je spojen také nárůst sporů v oblasti duševního vlastnictví.

Léčba na dálku: budoucnost medicíny, nebo nafouknutá bublina?

S pokrokem moderních technologií pořádají velké firmy zasedání napříč kontinenty jen pomocí počítačů, kamer a internetu. Rozvoj na poli techniky se nevyhýbá ani medicíně, do jaké míry se však může léčba na dálku uplatnit v dnešní době?

Jarní péče o auta – jak je správně po zimě ošetřit

Letošní zima je už definitivně pryč a je tak na čase ošetřit po zimě i naše auta. Zima je totiž obdobím, během něhož auta trpí nejvíce. Vlhkost, déšť, plískanice, posypové soli, popílky i další nečistoty zhoršují jejich stav, poškozují lak a napomáhají korozi a oxidaci. Proto je na začátku jara nutné myslet i na správnou ochranu a ošetření.

Zaostřeno na 3D tisk v medicíně

Co lze dnes vytisknout a jaké průlomy nás čekají? O používání 3D tisku se většinou mluví v souvislosti s průmyslem a výrobou. V poslední době však tato metoda úspěšně proniká i do medicíny.

Kia vystaví v Ženevě nový Soul EV a novou generaci hybridního pohonu

Na 84. ročníku prestižního ženevského autosalonu 4.března oslaví evropský debut nový elektromobil Kia Soul EV, stejně jako koncept GT4 Stinger, který měl světovou premiéru začátkem letošního roku na autosalonu v Detroitu. V expozici Kia nebude chybět ani technická lahůdka, nová generace hybridního pohonu Kia. Pozornost návštěvníků budou přitahovat také modernizované modely Sportage a Optima Hybrid.

Ford Kuga: hitem jsou automatické páté dveře

Bezdotykové ovládání pátých dveří umožňuje otevřít a zavřít zavazadlový prostor jednoduchým pohybem, který připomíná kopnutí. Ford Kuga byl prvním kompaktním SUV na evropském trhu, které tuto komfortní funkci nabídlo; dnes si ji objednává přibližně polovina všech zákazníků. Největší úspěchy slaví systém v Nizozemsku, kde ho má více než 90 procent všech prodaných vozů Ford Kuga

Kia představila v Detroitu koncept GT4 Stinger s pohonem zadních kol

Kia Motors America (KMA) vrací zpět slavnou dobu čistokrevných a cenově dostupných sportovních vozů. Na autosalonu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu odhalila GT4 Stinger, dosud nejagresivnější koncept Kia.

Úspěch! Vědcům se daří blokovat růst nádorů

Odborníci z texaské univerzity si nedávno nechali patentovat lék, který by v budoucnu mohl výrazně zlepšit léčbu některých zhoubných nádorů – například prostaty a plic. Nově objevený přípravek je zacílen proti molekule, která podporuje nádorový růst.

Kupujeme baterii do notebooku: 6 věcí, na které si dát pozor

Náhradní baterie může být praktickým a vítaným dárkem pro každého vlastníka notebooku, zvláště pokud už staré baterii dochází dech a vydrží sotva pár minut. On-line nákup je nejrychlejší volbou, skrývá ale možná rizika.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz