Články FiftyFifty.cz, strana 15

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 15 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 15

FiftyFifty

Elektronická cigareta: nový bojovník v boji s kouřením?

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Možná jste o nich už slyšeli: elektronické cigarety, jejichž kouření by mělo být nejen ohleduplnější vůči okolí, ale dokonce může pomoci kuřákovi zbavit se jeho závislosti.

Konec elektronické pošty?

E-mail nepatří k nejnovějším prostředkům komunikace, přesto se po celém světě stále používá ve velkém. Objevují se ale názory, že jeho dny jsou sečteny. Jak je to ve skutečnosti?

Nadzvukové automobily

Může automobil překonat rychlost zvuku, a pokud ano, o kolik? Co se v takovém okamžiku stane?

Unikátní WHY

Bydlení na mořských vlnách. Obří jachta nového druhu, která kombinuje výhody velkého prostoru s pohyblivostí lodě. Proč název WHY?

Solární silnice

Silnice s povrchem z robustních solárních článků plánuje do budoucna nová americká firma Solar Roadways. Nápad je v zásadě realizovatelný a americké ministerstvo dopravy již poskytlo na jeho vývoj dotaci 100 000 dolarů. Zakladatel firmy Scott Brusaw je přesvědčen, že jeho projekt bude znamenat výrazný průlom v dopravě, energetice i v ochraně životního prostředí.

Robot pro každou příležitost

Po letech experimentů se roboti začínají zabydlovat v mnoha oblastech vyhrazených až donedávna pouze člověku. Dokážou svařovat auta, provádět chirurgické operace, dělají společníka dětem nebo starým lidem a mohou dokonce odpovídat na otázky a vést jednoduchou konverzaci.

Legenda pokračuje

Mercedes McLaren SLR Stirling Moss. Supersportovní vůz, který využívá technologie formule 1 a navazuje na více než půlstoletou tradicí stříbrných závodních speciálů značky Mercedes.

Plovoucí elektrárna

Jaderná elektrárna, která může přistát kdekoli a začít vyrábět elektrickou energii. Nejde o fantazii, ale o reálný projekt, který představili letos v květnu Rusové. Začíná nová éra zásobování elektřinou?

Myslící počítače

Mohou se procesory chovat stejně jako lidský mozek? Naučí se stroje myslet a vytvářet nové věci jako lidé?

Největší infračervený teleskop na světě

Je situován na hoře Roque de los Muchachos na Kanárském ostrově La Palma ve výšce 2396 metrů nad mořem. Tento kout světa je pověstný dokonale čistou oblohou.

Vesmírná letadla - jak dál?

Komerční lety do vesmíru již měly být letos realitou. První cestující si však budou muset ještě počkat. Jak vypadá budoucnost vesmírné turistiky?

Domluva s roboty

Roboti jsou dosud většinou konstruováni pro přesně daný účel a jejich vývoj proto probíhá izolovaně. Dnešní roboti si proto navzájem nerozumí. Změnit by to mohl společný operační systém. Všichni roboti by se díky němu měli naučit mluvit stejnou řečí.

Jak na městský provoz

Za volantem v městském provozu propadá i mnoho slušných lidí agresivitě. Je možné řízení provozu změnit? Proč stále spoléháme jen na desítky let starou světelnou signalizaci?

Malý velký mini

V Británii se stal symbolem jedné epochy. Jezdili s ním členové Beatles i britští aristokrati. Ve zdraví přečkal ropnou krizi v sedmdesátých letech a na počátku nového tisíciletí se objevil v nové podobě a síle. Mini, vůz pro každou příležitost.

Skutečně sportovní rodinný vůz: SEAT Ibiza Concept IBZ

SEAT představil na Frankfurtském autosalonu 2009 atraktivní studii IBZ Concept. Hvězda stánku značky SEAT byla předpremiérou nové rodinné verze řady Ibiza, která se objeví u evropských prodejců španělské automobilky v polovině příštího roku a rozšíří tak jejich nabídku v segmentu.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz