Články FiftyFifty.cz, strana 19

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 19 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 19

FiftyFifty

Porsche Cayman R

Vrchol sportovního kupé s motorem uprostřed! Nízká hmotnost a mimořádně sportovní ambice. Takové jsou hlavní přednosti modelu Porsche Cayman R, který se 17. listopadu představil ve světové premiéře na autosalonu v Los Angeles. Značka Porsche si ve svém názvosloví písmeno R tradičně rezervuje pro mimořádné sportovní vozy: R v tomto případě znamená rafinovaný, rychlý, ale především také ryzí.

Problémy se změnou klimatu jako inspirace pro počítačovou hru

Ve Velké Británii byla uvedena do prodeje nová strategická hra Fate of the World (Osud světa). Podle ekologických aktivistů by mohla přilákat nové skupiny lidí k počítačovým hrám. Zatímco běžně hráči bojují s vetřelci, gangstery v New Yorku nebo se snaží vychovat šťastnou rodinu, nyní přichází mezi počítačové hry naléhavější problematika: změna klimatu.

Přichází nový model české výroby Hyundai ix20

Hyundai způsobil na podzim zemětřesení v segmentu MPV uvedením nového, moderního a dynamického modelu ix20, který byl 30. září na Pařížském autosalonu. Nyní si jej budou moci i na vlastní kůži vyzkoušet a zakoupit zákazníci v České republice.

Evropští astronauti

Evropané se do kosmu dostávají s pomocí amerických nebo ruských raket na základě mezinárodních nebo dvoustranných dohod. Evropská kosmická agentura (ESA) zintenzivnila přípravu vlastních astronautů. Výcvik probíhá v kosmickém středisku v Kolíně nad Rýnem.

Nový Ford Ranger: silnější, prostornější a luxusnější

Výrazný, silný a sebevědomý, takový je zcela nový Ford Ranger, který přinese do kategorie kompaktních pick-upů dosud nevídanou kombinaci síly, přepravní kapacity a funkční výbavy

´Muší´auto vyhrálo pět milionů dolarů

Společnost z Virginie vyhrála hlavní cenu za svůj vůz postavený z lehkých materiálů, který má vynikající aerodynamiku a nízkou spotřebu paliva. Polovinu z hlavní ceny v soutěži „Progressive Insurance Automotive X Prize“ získali tvůrci futuristicky vypadajícího „mušího“ vozu Edison2. Nejlépe totiž splnili úkol navrhnout auto, které na jeden galon ujede 100 mil (tj. spotřeba 2,35 litru na 100 km).

Láhve šampaňského se stávají více ´zelenými´

Novými lahvemi pro šampaňské se vinaři snaží stát ekologicky šetrnějšími, píše server Mother Nature Network.

Jak dostat léky opravdu tam, kde mají působit? Přece pomocí magnetu!

Léky mohou nejlépe a s minimálním množstvím nežádoucích účinků v těle působit, pokud se dostanou takříkajíc „do centra dění“, tedy na skutečné místo určení. Jak to ale udělat?

Octavia Tour - druhá generace modelu

V přepracované podobě přichází do prodeje jeden z nejoblíbenějších modelů značky Škoda. Nově nabízený model boduje v porovnání s první generací Octavie Tour osvěženým designem, novým interiérem a aktualizovanou nabídkou výbav a motorizací.

Přikrášlené snímky

Na stránkách přírodovědných časopisů často obdivujeme nádherné obrazy vzdálených galaxií, satelitní snímky povrchu Země nebo fascinující pohledy do mikrosvěta. Málokdo si přitom uvědomuje, že předkládané záběry prošly před zveřejněním výraznými úpravami. Počítače jim dodaly atraktivní barevnost a zvýraznily zajímavé detaily.

Nové spojení 2: Propojí podzemní železnice Prahu?

Stále více velkých evropských měst řeší dopravu v centru pomocí systému příměstských železnic vedoucích skrz celé město. Díky podzemním úsekům jsou cesty po centru pro obyvatele města komfortnější a rychlejší. Centrum pro efektivní dopravu představilo studii tohoto typu dopravy pro hlavní město, nazvaný Nové spojení 2. Při této příležitosti byla také pokřtěna publikace „Příměstské železnice – páteř veřejné dopravy v aglomeracích“.

Kosmické tragédie

První člověk ve vesmíru Jurij Gagarin zahynul při cvičném letu na MiGu.Po celou dobu dobývání vesmíru docházelo ke kosmickým tragédiím. Někdy se o nich vědělo, jindy byly po dlouhá léta úzkostlivě tajeny. Počítají se k nim obvykle i havárie či lidské tragédie, které vedly ke smrti kosmonautů i jinde než při vesmírné misi.

Carrera GTS: Ještě sportovnější Porsche 911

S větším výkonem, ještě dokonalejší jízdní dynamikou a výrazně sportovně zaměřenou výbavou přebírá nový model 911 Carrera GTS vrcholné postavení v rámci modelové řady Carrera. Nová Carrera je vybavena šestiválcem o objemu 3,8 litru a výkonu 408 k, což je oproti modelu 911 Carrera S posun o 23 k výše.

Hybridní vozy jsou kvůli tichu nebezpečné

Automobil Prius firmy Toyota bude o něco více hlučný než dosud. Výrobce se rozhodl vybavit ho elektronickým zařízením, které bude vydávat hluboké hučení. Firma obdržela řadu stížností, ve kterých si lidé stěžovali, že hybridní auto neslyší, což je nebezpečné pro chodce. Řidiči si ale budou muset za přídavné hlučítko připlatit, píše deník Herald Tribune.

Problémy s dopravou ve městech má vyřešit vlakobus

Městská hromadná doprava představuje palčivý problém rychle se rozvíjejících aglomerací. Otázka snadné a rychlé přepravy velkého počtu cestujících byla řešena i na třináctém Mezinárodním „high-tech“ veletrhu, který probíhal v květnu v Pekingu. Jak referoval na svém webu internetový časopis China Hush, byla zde v praxi představena futuristická varianta velkokapacitního transportního „vlakobusu“.




© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz