Články FiftyFifty.cz, strana 17

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 17 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 17

FiftyFifty

Kontaktní čočky s nanostrukturami vitamínu E

by v budoucnu mohly pomáhat v léčbě zeleného zákalu. Populární potravinový doplněk vitamín E, zabudovaný do struktury speciálních kontaktních čoček, by mohl v budoucnu pomoci udržovat léky na zelený zákal tam, kde je jich opravdu potřeba – tedy přímo v oku.

Audi A1: Dynamika a individualita

Kompaktní prémiové modely Audi A1 se u českých prodejců objeví na přelomu srpna a září, ale už od konce května je možné objednávat. Značka Audi tak rozšíří segment malých vozů o zcela novou dimenzi, která vyniká dynamikou, vysokou kvalitou, emocemi a individualitou. Veškeré přednosti značky jsou koncentrovány na délce necelých čtyř metrů – charakteristický design, nekompromisní kvalita a inovativní technika snižující spotřebu paliva.

Nový Citroën C4. Pozitivní energie.

Jeho výrazné linie mohou přitahovat. Kvalita jeho provedení se zdá být pozoruhodná. Jeho výkony by mohly splňovat očekávání soukromých, ale i profesionálních zákazníků, kteří hledají vždy to nejlepší. Z nového Citroënu C4 vyzařuje skutečná pozitivní energie.

SEAT Ibiza ST

Stylové kombi Ibiza ST, které se představilo na Ženevském autosalonu, právě přichází na český trh. SEAT důsledně pokračuje ve své produktové ofenzívě a s Ibizou ST rozšiřuje výjimečně úspěšnou modelovou řadu o třetí karosářskou variantu s širokou nabídkou výbav a vyspělou technikou.

Elektrokola

Po rázném nástupu cyklistiky v posledních desetiletích se nyní rýsuje nový zlom. Na trhu se rychle prosazují jízdní kola s přídavným elektromotorem. Výhodné jsou především v členitém terénu, pro jízdu do zaměstnání nebo na nákupy.

Robot s kůží

Pro humanoidní roboty bude kůže víc než jen estetická pokrývka technicky vyhlížejícího těla. Podle psychologů to může být dokonce jeden ze základních elementů, který učiní humaoidní roboty přijatelné pro většinu lidí. Navíc pokrývka těla citlivá na dotek může zabránit náhodnému zranění lidí z okolí robota.

Operovat s pomocí kamery? Proč ne!

Takzvaná videoasistovaná hrudní chirurgie neboli VATS je pro pacienty ideální. Snižuje totiž pooperační bolest i dobu hospitalizace. A navíc umožňuje rychlejší zotavení a návrat do práce. Dalšími výhodami této minimálně invazivní metody je snížení rizika infekce a menší krvácení.

Netradiční vlak

Zcela nové řešení vlakové dopravy přináší americký konstruktér Robert Pulliam. Soupravy Tubular Rail mají projíždět mohutnými betonovými oky na podstavcích. V pilířích budou hnací kola a pevné kolejnice budou na spodní části odlehčeného vlaku bez motoru.

Škoda představuje modely GreenLine 2. generace

Modely GreenLine druhé generace přinášejí nejen nové technologie, ale i nižší spotřebu a emise. V ČR je bude možno objednat již od letošního června.

Roboti pomáhají i českým kardiochirurgům

Pokročilé robotické systémy umožňují operace srdce bez rozříznutí hrudníku. Výsledkem je šetrnější operace, snazší uzdravování a díky tomu i rychlejší návrat do běžného života. Nevýhoda je prakticky jen jedna: nutnost pořídit velmi drahé a rozsáhlé zařízení.

Vynálezy z kosmu

Kosmický výzkum nepřinesl do všedního života jen suché zipy, teflonové pánve a rozpustné nápoje v prášku. Všechny tyto vynálezy existovaly již dříve, proslavilo je teprve dobývání vesmíru. Mnohé další objevy by však bez výzkumu kosmu asi nikdy nevznikly.

Auta bez řidiče

Při dopravních nehodách zahyne každý rok v Evropě asi čtyřicet tisíc lidí. V devadesáti procentech případů je příčinou nehody chyba člověka. Dočkáme se někdy plně automatických vozidel?

Nejmodernější reaktory

Jaderná energetika je opět hitem podobně jako vodní elektrárny. Zdálo by se, že nové plánované jaderné elektrárny budou vybaveny nejmodernějšími reaktory. Není to tak docela pravda.

Fenomén doby

Nepotřebují reklamu, a přesto strmě rostou. Sociální sítě proměnily svět komunikace více než jakákoli jiná internetová služba.

Ekologická doprava?

Lodní doprava je obecně považována za velmi ekologickou. Bližší pohled však ukazuje, že tomu tak nemusí být vždy. Pouhých čtyřiadvacet velkých kontejnerových lodí vypustí do vzduchu stejné množství oxidů síry jako všech 750 milionů automobilů na světě. Čistější technologie sice existují, velké společnosti však nemají zájem na jejich zavedení.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz