Zásady bezpečné jízdy za mlhy? Vidět, být viděn a nespěchat!
Pravděpodobnost usmrcení při kolizi za mlhy je 2x vyšší než u průměrné nehody. Jaká rychlost je bezpečná? A kdy použít, a kdy naopak nepoužít zadní světla do mlhy? Zákon o silničním provozu nastavuje pravidla pro používání zadních mlhovek velmi podivně..
Světluška podpořila internet pro nevidomé v knihovnách
Jaké bude zítra počasí? Co píšou v dnešních novinách? Kdo mi napsal e-mail? – pro vidícího člověka s volným přístupem k internetu snadná věc, pro nevidomého nebo zrakově postiženého často neřešitelný problém. Zpřístupnit internet nevidomým a slabozrakým v knihovnách – to je cílem přelomového projektu Nadačního fondu FriendlyVox (NFFV), který v minulém týdnu podpořil i Nadační fond Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.
Den Architektury - 210 akcí v 67 místech po celé republice
Od Plzně po Ostravu, od Liberce po Český Krumlov či Hodonín – Den Architektury již o víkendu 30. 9. a 1.10. zve širokou veřejnost v téměř 70 městech a obcích po celé České republice na bohatý program: přes 200 architektů a odborníků v rolích průvodců přichystalo na 210 akcí.
V Podyjí zahnízdil vzácný sokol stěhovavý. Poprvé po padesáti letech
Na jaře dospělý pár sokolů a v létě mláďata. Ornitologové v Podyjí po padesáti letech potvrdili hnízdění vzácných sokolů stěhovavých. Prokazuje se tak trend nárůstu jejich množství v Česku. Na Moravě nyní hnízdí pravděpodobně čtyři páry a odborníci věří, že jejich počet bude v příštích letech narůstat. Informuje o tom Národní park Podyjí.
Noční Pražské věže
Právě věže dělají Prahu Prahou, jsou jich stovky a vy se společně můžete pokusit znát jejich jména a příběhy. Noční Pražské věže očekávají zážitkuchtivé hráče v pondělí 18. září 2017 od 17 do 23 hod.
Ombudsmanka radí rodičům a studentům, jak na problémy ve škole
Každý týden ombudsmanka obdrží minimálně 2 podněty týkající se školství. Rodiče nebo i přímo žáci nesouhlasí s rozhodnutím ředitelů škol, stěžují si na konflikty s učiteli, nesouhlasí s výsledkem maturitní zkoušky, namítají šikanu ve škole apod.
Jak udělat cestu dětí do školy bezpečnou
Děti nejsou zmenšenou kopií dospělých. Přemýšlejí a jednají jinak. Nepřeceňujme proto jejich schopnost bezpečně se pohybovat v silničním provozu. Pro děti jsou hlavním vzorem, jak se chovat na silnici, jejich rodiče.
Tablet v dětských rukou: Dobrý sluha, zlý pán
Dětem se snažíme od nejrannějšího věku vštípit zásady správného chování, učíme je zdravit, bezpečně přecházet přes cestu, nebavit se s neznámými lidmi a obecně je chránit před nejrůznějším nebezpečím, které je ve světě dospělých může potkat. Přesto však na jedno zásadní nebezpečí, které dítě ohrožuje, zapomínáme, aniž bychom si to uvědomovali nebo tomu sami přikládali váhu.
Nevzali vás na vysokou? Co dělat?
Maturanti, kteří se nedostanou na vysokou školu, často řeší situaci nástupem do práce. I když jde většinou o překlenutí roku do dalších přijímaček, je pro ně ochutnávka reálného pracovního procesu přínosná.
Po prázdninách do lavic aneb Jak si poradit se začátkem školního roku
Letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci a žáky čeká již za pár dní návrat do školních lavic. Do těch poprvé zamíří i velká řada dětí, které ještě před pár týdny navštěvovaly mateřinky. Jak připravit školáka na zdárný návrat do školy? A jak připravit dítě, které za vzděláním zamíří poprvé?
Vinobraní s nejhezčím výhledem na Prahu
Milovníci vína by si v diáři měli poznamenat víkend 16. a 17. září. V tomto termínu ožije jedna z nejstarších vinic v Praze oslavou sklizně. Vinobraní sv. Kláry představí vinařskou produkci jak místní, tak i dalších vinařství z Čech a Moravy.
Vláček mezi Mirakulem a Tankodromem celý srpen zdarma
Poté, co odsud v červnu 1991 odešli sovětští vojáci, prožilo tohle místo několik nepříliš utěšených roků. V posledních letech se však konečně daří probouzet Milovice a jejich okolí k životu. Měrou vrchovatou k tomu přispívá Park Mirakulum a Tankodrom. A právě mezi nimi budete moci celý srpen cestovat zdarma!
SOS dětské vesničky pomohly v 1. pololetí víc než tisícovce dětí
Rekordní rok prozatím zažívají v neziskové organizaci SOS dětské vesničky. Za první pololetí zde pomohli již 1027 dětem, což je o čtvrtinu více než v loňském roce. Náklady za prvních šest měsíců se přitom podařilo udržet zhruba ve stejné výši jako v loňském roce. Za výrazným nárůstem klientů stojí především rozvoj preventivních služeb.
Na pálavské Stolové hoře se pasou koně. Poprvé v novodobé historii
Pastva na vrcholové plošině Stolové hory v CHKO Pálava probíhá od jarních měsíců. Stádečko tří koní důkladně vypáslo více než dva hektary stepních trávníků. Vypasené plochy jsou, na jinak poměrně unifikované vrcholové plošině, velmi dobře patrné již nyní. Na vyhodnocení očekávaného pozitivního vlivu na biotu je však podle Agentury ochrany přírody a krajiny ještě brzy.
KRNAP: Omezení vstupu kvůli sběračům borůvek začíná platit
Letos již posedmnácté Správa KRNAP omezila z důvodu ochrany přírody vstup do některých oblastí v Krkonošském národním parku. Hlavním důvodem opatření je snaha zamezit devastaci krkonošské přírody v souvislosti s masivním sběrem borůvek. Turistů procházejících po turistických cestách se prakticky nedotkne. Pracovníci Správy KRNAP označí dotčené lokality přímo v terénu. Opatření obecné povahy začne platit 20. července.