Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 5 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty

Pralesy na Borneu prý skrývají léky proti AIDS i rakovině

PRAHA/GLAND (EkoList) - Uprostřed ostrova Borneo byly v lesích nalezeny rostliny, které by mohly pomoci léčit nebo úplně odstranit choroby jako rakovina, AIDS a malárie. Světový fond pro ochranu přírody (WWF) však tvrdí, že tento poklad medicíny je ohrožen a volá po jeho dlouhodobé ochraně.

Spláchněte komunisty!

seriál :: Předvolební rande

Poctivý socialismus pro všechny, rudé zítřky na dohled! Kuš, soudruhu!

ORF: 1,1 miliardy lidí je bez pitné vody, tvrdí UNEP

PRAHA/VÍDEŇ (EcoMonitor) - Mezinárodní organizace UNEP zveřejnila před nedávnem v Mexiko City výsledky svého dosud nejrozsáhlejšího průzkumu celosvětových zásob pitné vody, na kterém se podílelo celkem 24 jejích organizací. Jedním z klíčových závěrů rozsáhlé studie je zjištění, že celosvětové zásoby pitné vody jsou stále omezenější a hlavní příčinou tohoto stavu je selhání státních institucí a firem působících v oblasti pitné a odpadní vody.

Vyšší síla Paroubek

seriál :: Předvolební rande

Je opravdu Paroubek Vyvolený? Dovede nás ke sladké prosperitě, koláčům a radovánkám?

Swissinfo: Spotřebu energie je možné snížit na třetinu

PRAHA/ŽENEVA (EcoMonitor) - Ochránci životního prostředí chtějí, aby Švýcarsko do roku 2050 snížilo svou spotřebu energie o dvě třetiny. Minulý týden publikovali studii, jak chtějí tohoto cíle dosáhnout. Pomoci mají úsporné technologie a snížení objemu dopravy na silnicích, napsal server Swissinfo.

Zelená jako výzva

seriál :: Předvolební rande

Strana zelených dosud nepoznala kouzlo sněmovních lavic. Vklouzne do nich po letošních volbách? Seriál o politických stranách začíná, rozhodněte se koho volit s FiftyFifty.cz!

Halucinogenní čarodejnická košťata

Proč se každou poslední dubnovou noc zapalují ohně a pro mnohé je tento nepsaný svátek tak důležitý?

Můj známý Kolja …

Právě 26. dubna 2006 uplyne přesně 20 let od okamžiku, kdy v 01:23:44 místního času došlo ke dvěma krátce po sobě následujícím výbuchům, které tak smutně zahájily tragédii, která navždy poznamenala naši planetu a lidem vtiskla do paměti ono do té doby neznámé slovo, synonymum pro jadernou havárii: Černobyl.

NYT: Cukrová třtina je klíčem k energetické soběstačnosti

Na počátku automobilového věku prohlásil Henry Ford, že etylalkohol je palivem budoucnosti. S rostoucími cenami ropy, se k tomuto názoru kloní i čím dál tím více světových politiků, včetně prezidenta USA. Přitom v Brazílii se biopalivo do aut úspěšně používá velmi dlouho a podle jejích představitelů by měla země letos dosáhnout úplné soběstačnosti.

Autobus za tašku

Milovat to, co je krásné, není těžké. Přilnout však k jedincům, kterým osud vtiskl znak odlišnosti, vyžaduje lidí celých - lidí se šlechetným srdcem. Jedním z nich je určitě televizní reportér České televize Jakub Knězů, jehož oblíbené heslo zní „Normální je být různý“.

Maloměsto očima naplaveniny

Pátek večer. Příjíždím po hodinovém zpoždění na malý zaplivaný vlakový nádraží...

Prostitutka nebo apoštolka?

Máří Magdaléna. Bývá zobrazována jako hříšnice, kajícnice, představuje napravenou prostitutku. Marie pocházela z chudého města Magdaly. Kde je chudoba, tam je i neřest. Bible praví, že byla hříšná a když do města přišel Ježíš, vzala drahý olej a s pláčem mu natřela nohy a své slzy, které na nich ulpěly, utírala svými vlasy...

Praha očima venkovana

JARO Je to už rok, co jsem se shodou šťastných i nešťastných okolností ocitla ve víru velkoměsta. Poklidně tekoucí čas jsem vyměnila za všudypřítomný chaos, hluk, strach, ale i svobodu. Jdete do něčeho s představou, že to může být jen lepší, ale nemáte tušení, co na vás čeká za rohem. Najednou vám začne chybět to, co vám jinde nejvíc vadilo. Například, že vyjdete z domu a nepotkáte žádnou známou tvář.

Revoluce v energetice

PRAHA/MNICHOV (EcoMonitor) - Auta na vodíkový pohon jsou podle sueddeutsche.de pouhým začátkem třetí průmyslové revoluce. V budoucnosti by ekologicky šetrné vodíkové palivové články měly nahradit např. akumulátory v laptopech nebo mobilních telefonech.

Jan Dungel: Prales je ohromující prostor

BRNO (EkoList) - "Lidstvo se rozhodlo pralesy zničit a taky je zničí - velmi brzy. Přiznám se, že tím velmi trpím. Není síla, která by je zachránila. Jejich zánik se může oddálit, můžou se založit rezervace, ale to už nebude Amazonie - její jedinečnost spočívá ve fantastickém prostoru. Ten se ale scvrkává, všude dým, je to velká tragédie. Nejhorší na tom je, že je to naprosto zbytečné," vypravuje o svých zážitcích z Amazonie, kam pravidelně jezdí kreslit zvířata, malíř Jan Dungel.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz