Články FiftyFifty.cz, strana 45

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 45 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 45

FiftyFifty

Tuzemské vinice se probouzejí dříve

Tuzemské vinice se probouzejí dříveZatímco ve Francii i Itálii vinice ožívají už koncem února, tuzemské vinice se probouzejí s příchodem jara, v severních oblastech i později. Vždy totiž záleží na teplotě vzduchu a půdy.

Pražské věže

Pražské věžeDevátý ročník velké dobrodružné celodenní hry pro děti i dospělé Pražské věže proběhne 20. března, tentokrát podle mapy z roku 1923.

ZOO Praha: Maruška a Slávek jsou opět rodiči

ZOO Praha: Maruška a Slávek jsou opět rodičiPopulární pár hrochů obojživelných v pražské zoo přivedl na svět své třetí mládě. Malý sameček se narodil 28. ledna a pražská zoo tak slaví další chovatelský úspěch. Pro Slávka s Maruškou je to jejich třetí odchovávané mládě, tentokrát poprvé v novém Pavilonu hrochů, otevřeném v roce 2013.

Degustace vína - co jste o ní možná dosud nevěděli

Degustace vína - co jste o ní možná dosud nevěděliDegustaci vína zažije alespoň jednou za život téměř každý z nás, a přitom se s ní stále pojí mnohé mýty. Ten nejčastější, tedy že se degustace hodí pouze pro znalce vína, už se daří úspěšně vyvracet. Existují však i další mylné informace týkající se ideální doby degustace nebo třeba pokrmů, které by ji měly doplňovat. V následujícím článku vám přinášíme šest mýtů, z nichž vás minimálně dva překvapí.

Svišti v pražské zoo předpovídají jaro

Svišti v pražské zoo předpovídají jaroPředpovídání jara s pomocí svišťů má velkou tradici zejména v Severní Americe. Podle nejznámějšího z nich, Punxsutawney Phila, prý letos jaro přijde opravdu brzy. A vypadá to, že svišti lesní v pražské zoo mu dávají za pravdu, protože i oni se už probudili ze zimního spánku, podobně jako syslové žijící volně v kolonii pod Sklenářkou.

Zoo Brno: Lední medvědice Cora ukázala své mládě

Zoo Brno: Lední medvědice Cora ukázala své mláděLední medvědice Cora překvapila chovatele a již o měsíc dříve než při předchozím odchovu vyvádí své mládě na krátké vycházky do venkovního výběhu.

Novoměstský krajáč již počtvrté

Novoměstský krajáč již počtvrtéBohatství regionů Čech, Moravy a Slezska se 5. března 2016 znovu představí na Novoměstské radnici. Řemeslníci a farmáři do Prahy osobně přivezou originální výrobky, které vznikají s úctou k tradici a zároveň s ohledem na požadavky moderní doby. Novinkou jarního Krajáče bude workshop pečení domácího chleba.

Elektrobus Škoda se díky rychlodobíjecí stanici nabije během deseti minut

Elektrobus Škoda se díky rychlodobíjecí stanici nabije během deseti minutŠkoda Electric dokončila vývoj elektrobusu Škoda Perun HP, stroj byl loni homologován. Jeho předností je rychlé nabití akumulátorů: během šesti až deseti minut nabíjení je autobus připraven k provozu. V současné době probíhá jeho testování, výsledky by měly být známy na jaře 2017.

Zájem o červená vína v Česku roste. Oblíbeným se stal Merlot.

Zájem o červená vína v Česku roste. Oblíbeným se stal Merlot.Zájem o červená vína v České republice stále roste. Jednou z nejoblíbenějších odrůd se stal podle vinařů Merlot, jehož produkce se od roku 2010 téměř ztrojnásobila. Kupříkladu dle aktuálních statistik vinařství Víno Blatel, které je největším tuzemským pěstitelem této odrůdy, se v loňském roce prodalo o 17 % více vína než v roce 2014 a růst se očekává i letos.

Na Novomlýnských nádržích zimují tisíce hus, mezi nimi i vzácné bernešky

Na Novomlýnských nádržích zimují tisíce hus, mezi nimi i vzácné berneškyNovomlýnské nádrže pod Pálavou jsou tradičním zimovištěm severských druhů hus. V těchto dnech jich ornitologové napočítali asi 20 tisíc. "V jejich hejnech jsme objevili čtyři i vzácné bernešky rudokrké, dvě bernešky bělolící a dokonce i jednu bernešku tmavou," informuje Jiří Šafránek z Moravského ornitologického spolku.

Deset tisíc lososích jiker se líhne ve speciálním inkubátoru přímo v řece Kamenici

Deset tisíc lososích jiker se líhne ve speciálním inkubátoru přímo v řece KameniciDeset tisíc lososích jiker se od středy líhne v inkubačních schránkách umístěných do říčky Kamenice v Národním parku České Švýcarsko. Testuje se tak metoda, jak do říčky vrátit labské lososy obecné, které zde lidé vyhubili. Inkubační schránky budou v závislosti na denních teplotách vody otevřeny během března. Ichtyologové pak úspěšnost líhnutí vyhodnotí a vylíhnuté rybičky ze schránek vypustí do Kamenice.

Výstava LES - Nechte se vtáhnout do příběhu stromů a lidí

Výstava LES - Nechte se vtáhnout do příběhu stromů a lidí Je dobré vědět, že na výstavu se bez průvodce nedostanete. Koncept Lesa je postavený na tzv. storytellingu: výstavou provázejí průvodci, kteří návštěvníkům příběh lesa a lidí vypráví. A jak vysvětluje Václav Kinský, lesník a jeden z autorů myšlenky výstavy, každý průvodce lesní příběh vypráví trochu jinak.

Co se mění od ledna 2016? Novinky z pera MPSV

Co se mění od ledna 2016? Novinky z pera MPSVNový rok přinese některé změny v oblasti práce a sociálních věcí. Zvyšuje se minimální mzda z 9 200 korun na 9 900 korun. Končí II. důchodový pilíř. A jako kompenzaci za nízkou lednovou valorizaci dostanou důchodkyně a důchodci v únoru jednorázový příspěvek 1 200 korun.

Život bez tabáku: část pojišťoven snahu ocení

Život bez tabáku: část pojišťoven snahu oceníKlasik praví: „Není nic lehčího než přestat kouřit. Já sám jsem to dokázal již mnohokrát.“ Situaci dnes výrazně mění moderní léčba, která bývá daleko úspěšnější než pokusy přestat bez podpůrných přípravků. Pro pojišťovny je výhodné tuto terapii podporovat, a to i finančně. Kolik lze získat?

PF 2016

PF 2016Naši milí čtenáři, přejeme Vám i Vašim nejbližším hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2016!
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.