Články FiftyFifty.cz, strana 29

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 29 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 29

FiftyFifty

Poznejte Českou republiku ze sedla kola

Poznejte Českou republiku ze sedla kolaČeská republika nabízí hustou síť cyklotras. Pokud se chystáte vyrazit s dětmi, jistě oceníte nenáročné stezky, které obklopují jim určené atrakce. Jestliže rádi poznáváte kulturní památky, budete nadšeni například z Lednicko-valtického areálu, kde je můžete objevovat uprostřed nádherné přírody. Příznivci horských kol si užijí speciálně vybudované trasy, které prověří jejich technické schopnosti. A pokud patříte k nadšeným cyklistům, kteří vydrží několikadenní putování v sedle kola, můžete si Českou republiku projet po dálkových trasách EuroVelo.

NP Šumava otevírá novou naučnou stezku Soumarské rašeliniště

NP Šumava otevírá novou naučnou stezku Soumarské rašeliništěNaučná stezka Soumarské rašeliniště, která vznikla na konci loňského roku na vytěženém a následně revitalizovaném rašeliništi u Soumarského Mostu, bude návštěvníkům Národního parku Šumava volně přístupná až do konce října.

Je Praha městem pro život?

Je Praha městem pro život? Zkvalitnění městského života a veřejných prostor či efektivní územní plánování jsou hlavními tématy prvního ročníku mezinárodního festivalu reSITE, který v Praze probíhá od 21. - 27. května.

Přijďte s ČSO přivítat ptačí zpěv

Přijďte s ČSO přivítat ptačí zpěvPřes sto jednotlivých vycházek, jejichž cílem je společně se zaposlouchat do melodií ptačích písniček a potěšit se z krásy jarní přírody, se v rámci akce České společnosti ornitologické Vítání ptačího zpěvu koná po celé České republice. Každý tak má možnost najít si termín i místo, které mu nejvíce vyhovuje.

I malý hemofilik patří do kolektivu

I malý hemofilik patří do kolektivuPokud stále váháte, zda je vhodné pustit vaše dítě s hemofilií do školky a mezi děti vůbec, pak odpověď zní ano. Může navštěvovat jakékoli vzdělávací zařízení, a dokonce se účastnit i školních výletů – rodiče však nesmí opomenout některé důležité zásady, které vzdělávání takto nemocného dítěte mimo domov vyžaduje.

Češi o Velikonocích..

Češi o Velikonocích.....do kostela nechodí, desetina populace se dívá na televizi, nicméně většina dodržuje některý z tradičních zvyků..

Alergeny číhají i na cyklisty

Alergeny číhají i na cyklistyPo dlouhé zimě se většina cyklistů nemůže dočkat, až budou moct nasednout na svůj stroj a uhánět po své trase. Pokud jste nejen vášnivými cyklisty, ale zároveň i alergiky, buďte obezřetní a mějte své léky vždy po ruce. Vyplatí se to.

Venkov: tělo otužuje, alergii oslabuje

Venkov: tělo otužuje, alergii oslabujeČistota půl zdraví, špína celé. Samozřejmě je toto rčení poněkud přehnané, ovšem vystihuje už dlouho známou skutečnost: úzkostlivé dodržování hygieny je rizikový faktor pro vznik alergických onemocnění. Naopak výhodný je pobyt v prostředí, kde se organizmus běžně setkává s vyskytujícími se antigeny – tedy částicemi schopnými vyvolat imunitní odpověď.

Špačci předběhli skřivany, letos přiletěli dřív než obvyklí poslové jara

Špačci předběhli skřivany, letos přiletěli dřív než obvyklí poslové jaraStále delší dny a také vyšší odpolední teploty předznamenávají příchod jara. Přílet prvních ptačích poslů z teplých krajin zaznamenali už i ornitologové. Letos si pospíšili špačci, kteří o několik dní předběhli skřivany polní. Ti přitom každý rok přilétali jako první.

Na péči o stárnoucí rodiče se dobře připravte předem

Na péči o stárnoucí rodiče se dobře připravte předemV určité fázi života se karty obrátí a rodiče, kteří nám kdysi péči poskytovali, ji začnou sami potřebovat. Zatímco rad a informací o tom, jak pečovat o děti, je všude plno, pečovat o stárnoucí rodiče se musíme většinou naučit sami.

Kroužky odhalují tajemství labutí

Kroužky odhalují tajemství labutíOdkud pocházejí labutě, které letos zimují v Olomouci zjišťovali v těchto dnech členi Moravského ornitologického spolku.

Tradice masopustu v posledních letech znovu ožívá

Tradice masopustu v posledních letech znovu ožíváNasytit se a pobavit před postním časem předjaří, to byl základní cíl masopustu, který trval od Tří králů do Popeleční středy. Tato tradice vznikla v dobách středověku a oblibu si velice rychle našla u všech vrstev obyvatel – od nejchudších po bohaté, na venkově i ve městech.

Zimní přikrmování pomáhá ptákům i lidem

Zimní přikrmování pomáhá ptákům i lidemKdo dosud nezačal se zimním přikrmováním ptáků, měl by začít právě nyní. Na mnoha místech republiky zůstává ležet napadaný sníh a ptáci tak mají ztížený přístup k potravě.

Úrazům na lyžích předejdete fyzickým tréninkem

Úrazům na lyžích předejdete fyzickým tréninkemPokud se řadíte mezi vášnivé lyžaře, pod stromečkem na vás možná čekala nová výbava. Lyžování je výborným sportem se spoustou legrace. Může však být i nebezpečné. Na co je třeba si dát pozor, abyste byli ušetřeni zranění?

Novoroční předsevzetí: dejte si jen ta splnitelná

Novoroční předsevzetí: dejte si jen ta splnitelnáKonec starého roku a hlavně začátek toho nového je často ve znamení slibů, předsevzetí a přání. Protože každý z nás má žebříček hodnot nastavený jinak, i to, co si přejeme, se bude lišit.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.