Články FiftyFifty.cz, strana 22

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 22 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 22

FiftyFifty

Partnerské vztahy

Co si dnešní psychologové myslí o kvalitním vztahu? Má-li vydržet, neměl by být založen na příkazech, co ten druhý nesmí či musí. Zaměřit se na pozitiva místo na zákazy.

Jak zatočit s trémou?

Přestože některé z nás dokáže vyburcovat k mnohem kvalitnější práci a lepším výsledkům, je celá řada těch, kterým umí velice znepříjemnit život. Setkat se s ní může úplně každý, a to již v útlém dětství. Těm, kteří se s ní neustále trápí, nezbývá nic jiného než začít proti ní bojovat. O čem je ale vlastně řeč? No přece o trémě.

Spojeni osudem

Dvojčata mívají podobné vlastnosti, ale mohou zažívat i podobné pocity, zejména pokud se jeden ze sourozenců ocitne v nebezpečí. Je v tom telepatie, nebo je příčinu sourozeneckého pouta nutné hledat v genech?

PF 2010

Na prahu nově příchozího roku se k srdečným a upřímným přáním od Vašich blízkých připojuje i naše redakce.

Chcete dítě adoptovat nebo se stát opatrovníkem?

Přemýšlíte o tom, že do vaší rodiny přibude někdo další, kdo už nebude miminko? Ať už je to z důvodů zdravotních, nebo jiných, máte možnost přemýšlet o adopci nebo opatrovnictví. Každý ze způsobů, jak přijmout mezi sebe nového člena rodiny, se přitom liší.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o adopci na dálku…

K takzvané adopci na dálku lze přistupovat různě. Pro mnoho lidí představuje jednoduše nápaditou a adresnou formu charity, která jim umožňuje podporovat vzdělání dětí ve zvolené zemi. Existují však i adoptivní rodiče, kterým takový přístup nestačí a chtějí poznat osobně podporované dítě i prostředí, ve kterém žije.

Život bez dítěte jako dobrovolná volba

Nejspíše jste se s podobnou situací setkali. Zeptali jste se kolegyně, známé či kamarádky vaší kamarádky, kolik chce mít dětí. A dostali jste překvapivou odpověď. Nikdy žádné dítě.

Šéfové na všechny způsoby

V absurdních historkách o lidské hlouposti figurují kromě policistů velmi často lidé ve vedoucích funkcích. Znamená to, že všichni šéfové jsou trochu omezení? Psychologové s tímto tvrzením zásadně nesouhlasí.

Jak fungují Boží mlýny...

seriál :: Dopisy z hladu

Jsem hrdá na to, že jsem celou školní docházku tak parádně ošvindlovala. Teď mě ale dohnaly mlýny boží. Melou pomalu, ale jistě. Zato já melu rychle, ale brzo skončím!

Cirkus Paciento

Kdo by se na chvilku netoužil stát kouzelníkem nebo dravou šelmou? Stát v záři reflektorů a působit na obecenstvo tak, že přestane úžasem dýchat? Sklidit potlesk od lékařů, zdrav. sestřiček, když jste pacient? To je možné v Cirkusu Paciento! Týdenní projekt plný nacvičování se zdravotními klauny je vždy velkým vzrušením pro všechny.

Nejmenší dítě ve třídě se může stát obětí šikany

Malý vzrůst dítěte může znamenat nejen zdravotní problémy, ale i problémy například mezi spolužáky ve škole. Menší děti se docela často mohou stát i obětí šikany svých vrstevníků. Jak taková šikana vypadá? A lze se jí nějak bránit?

Lidé a účesy

Vlasy zapletené do copánku evokují mládí a Afriku. Dlouhé a blond prý vzbuzují touhu. Vyholené hlavy bývaly typické pro galejníky, dnes pro skinheady či příslušníky zvláštních bojových jednotek.

Zničení řadící páky

seriál :: Dopisy z hladu

Zničila jsem převodovku. Zadřela motor. Odrovnala brzdové destičky. Urvala zrcátko. A udělala řidičský průkaz na počtvrté. A jak jsem to dokázala?

Miluji svoje dospělé děti… Žít s nimi ale nemůžu.

Návštěva dětí, co už dávno vylétly z hnízda. Den "D" konečně přijde. Ale po výměně těch nejlépe míněných rad všichni touží, aby byli ve svém a sami. Proč?

Náhradní matka v roli pouhé náhradní dělohy?

V nedávné době se objevila v tisku zpráva, že známé americké herečce ze seriálu Sex ve městě, Sarah Jessice Parker (44), odnosila dvojčata náhradní matka. Hvězdný pár se pro toto řešení rozhodl proto, že se několik let pokoušel s neúspěchem dítě počít přirozenou cestou. Co je možné v USA, bude možné i u nás?
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz