Články FiftyFifty.cz, strana 13

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 13 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 13

FiftyFifty

TIME TO LEAVE THE NEST?

seriál :: Language corner

Have you ever thought about how ideas about rising children differ from culture to culture? Take “leaving the nest,” for example. When are children ready to go out into the world?

Olivova dětská léčebna v Říčanech u Prahy

Olivova dětská léčebna v Říčanech u Prahy má dlouholetou tradici. Díky kauze Terezka se o ní v posledních dnech dozvídáme mnoho informací, a to z většiny médií. Málokde se však dočtete, že klíčovým smyslem jejího současného působení je specifický přístup k dětem a odborná pomoc každému z nich.

How we manage time?

seriál :: Language corner

How do you view time? Do you like to finish one task before you start another – or are you quite happy to juggle six or seven projects in the air at the same time, dividing your time among them?

Pro vodu choďte s konví

Každého, kdo má vlastní domek nebo rekreační chatu a čerpá vodu ze studny, potoka či rybníka, nebo vypouští odpadní vody mimo veřejnou kanalizaci či žumpu, by měla zajímat následující dvě data: 1. červenec 2007 a 1. leden 2008.

Muzeum alchymie

seriál :: Kuriózní muzea světa

Alchymie má v českých zemích bohatou historii. Stačí si vzpomenout na časy Rudolfa II., kdy se k nám hrnuli všemožní alchymisté a snažili se vytvořit zlato, Kámen mudrců nebo živou vodu.

Rozvádíme se - jak to říct dětem

Rozchod a rozvod patří bezesporu k těm nejbolestnějším životním změnám, speciálně, když se týká také dětí. A jedním z nejpohnutějších momentů je právě oznámení rodičů dětem, že se rozvádějí. Avšak i tahle složitá úloha se dá trochu zjednodušit, pokud mají rodiče na paměti několik základních rad.

Chodec k jihozápadu

Milouškův cestní deník VI. - Potkáváme se občas v autobuse. Bydlí nejspíš nedaleko. Jsme přibližně stejná generace, snad je i o deset patnáct let mladší. Někoho mi silně připomínal a marně jsem se zamýšlel koho…

Editorial na mateřské dovolené

seriál :: Editorialy

Není to snadné sledovat veřejné dění, vstřebávat kulturní novoty a orientovat se v tom, co se děje kolem nás. Když se k tomu člověk 24 hodin denně stará o dvě malé děti, je to o to horší. Ale už dlouho jsem vám chtěla prozradit výsledky našich anket. Vždycky jsem zvědavá jaké bude skóre a mnohdy jsem překvapená výsledkem.

Ohlédnutí za Svatoplukem Benešem

V pátek dne 27. dubna 2007 zemřel v Praze v požehnaném věku téměř devadesáti let pan Svatopluk Beneš. Po boku slavných hereckých kolegů působil jako dokonale šarmantní elegán. Jan Přeučil uvedl: "Ve svém hereckém gentlemanství byl pro mne vzorem…"

Zálohy na nevratné lahve?

Evropská komise 23. března oznámila, že po několika letech zastavila řízení kvůli zavedení záloh na nevratné obaly vůči Německu.

Kreslené vtipy a myšák Mickey

Každý si jistě nějaký ten vtípek za svůj život řekne nebo vymyslí, ale rovnou nakreslí? O tom, jak vzniká kreslený humor ví hodně například Jan Farkas.

Už jste taky propadli YouTube?

Začínám pochybovat, jestli ještě existuje člověk, který někdy neslyšel o YouTube.com – největší internetové databance videozáznamů na světě. O co přesně jde?

Pusinky - růžový film?

seriál :: Editorialy

V kinech má právě premiéru film Pusinky, který byl prvotinou blonďaté režisérky a lesbické scenáristky. Obě označení jsou pravdivá a k tomu se není zač stydět. A za ten film jistě také ne.

Pokuta za parkování - jak se jí vyhnout

Občas parkujete tak, že vám strážníci městské či státní policie nechávají za stěračem lísteček či rovnou dávají na kolo botičku? Existuje způsob, jímž se lze placení pokuty vyhnout.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz