Články FiftyFifty.cz, strana 36

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 36 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 36

FiftyFifty

Asistovaná reprodukce s božím požehnáním

Metody asistované reprodukce jsou často diskutovaným etickým problémem. Ačkoli se etika s mimotělním oplodněním již vypořádala, stále existují dílčí otázky, které nemají jasné odpovědi. Léčba neplodnosti je ale také kontroverzní náboženskou otázkou.

Pražské břehy čeká proměna

Rada hlavního města Prahy schválila před týdnem dokument, který městu umožní změnit vltavské břehy v celoměstský významný veřejný prostor. Končí tak stav, kdy jdou dílčí investice města a jednotlivých soukromníků často proti sobě. Koncepce vznikla na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha).

10 důvodů, proč nakupovat oblečení v ´sekáči´

Jsou lidé, kteří by na sebe nikdy nevzali nic, co na sobě už nosil někdo jiný. A jsou tací, kteří obchod s oblečením z druhé ruky občas navštíví, když potřebují ušetřit nebo hledají něco neobvyklého. Pak jsou ale lidé, kteří nákupu v second handech, bazarech nebo vintage obchodech doslova propadli. Proč? Existuje minimálně deset důvodů.

FORUM Karlín těsně před dokončením

FORUM Karlín je kulturní a společenský sál, který vyrůstá v Pernerově ulici v Praze 8 jako součást multifunkčního projektu Vision Park Karlín. Hrubá stavba tohoto sálu, který pojme až 2 000 sedících a 3 000 stojících diváků, je již dokončena a právě probíhá realizace interiérových instalací, gastroprovozu, sociálních zázemí a instalace riggingu. Na české kulturní scéně se tak na jaře objeví nejmodernější multifunkční sál s žádanou kapacitou, vybavením a zázemím.

Od Nového roku v nemocnici bezplatně

Změny a novinky, s jejichž zavedením do systému zdravotní péče se v roce 2014 počítá, se dotknou každého obyvatele České republiky. O těch nejdůležitějších informují tiskové zprávy Ministerstva zdravotnictví ČR.

Nedejte na první dojem!

„Nedejte na první dojem!“ Tak zní základní poselství třetí vlny jedné z největších sociálních kampaní v České republice chodicilide.cz, která začala na konci prosince a poběží celý leden. Jejím cílem je měnit postoj veřejnosti k lidem se zdravotním postižením.

Třináctka nebyla jen nešťastná

Rok 2013 byl pro Zoo Praha nejen ve znamení povodně, ale i řady dobrých zpráv a úspěchů.

PF 2014

Malá troška do mlýna k silvestrovské náladě

Na Cecilův redakční email dorazí za rok kde co, včetně veselých anekdot i příhod ze života. Pár vtípků jsme schovali na dnešní příležitost. Dnes je ten pravý čas se s vámi podělit o některé veselé mailové zásilky..

Co s hromadami povánočních odpadů?

Vánoce a novoroční oslavy jsou převážně symbolem pohody, zábavy a jídla. Málokdo si ovšem uvědomí, že během svátků vyprodukujeme o mnoho tun odpadu více. Většina odpadových firem v tomto období naštěstí zajišťuje jejich nadstandardní svoz. Udržet okolí kontejnerů v čistotě a zamezit plýtvání cennými surovinami však mohou pomoci i lidé.

Šťastné a veselé!

Přicházíme opět po roce s přáním pohodově a spokojeně prožitých vánočních svátků.

Ježíšek - král českých Vánoc. Nejhorší dárek - adrenalinový zážitek.

Santa Claus ani Děda Mráz nejsou pro krále českých Vánoc Ježíška žádnou konkurencí. Jak ukázal aktuální průzkum společnosti SANEP, Ježíšek bude na Štědrý večer nadělovat dárky 59,8% českým domácnostem. Oproti tomu hojně reklamně a produktově propagovaný Santa Claus, pak o letošních Vánocích nadělí dárky 0,7% českým rodinám a Děda Mráz 0,5% veřejnosti.

Týden sportu zdarma otevře Pražanům desítky sportovišť

Zabruslit si na hlavním stadionu hokejové Sparty, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma je opět široká.

Kam v mrazech na výlet?

Měsíce listopad a prosinec jsou obvykle chladné a sníh a plískanice mnoho lidí odrazují od podnikání výletů. Nejčastěji se turisté vymlouvají na uzavření zámků a hradů, případně rizika nachlazení při dlouhém pobytu venku. Přesto však existují v České republice lokality, které stojí zato navštívit i v tomto těsně předvánočním období. O jaká místa se jedná a proč stojí zato udělat si na ně čas, vám nyní představíme.

Medvědi se zabydleli na hradě Točníku

V sobotu 23. 11. 2013 na hrad Točník přijeli jeho noví obyvatelé - dva malí medvědí sourozenci. SPři slavnostním přivítání méďové prozkoumávali výběh a zjišťovaly jeho hranice. Po dlouhém dovádění ve výběhu byli nalákáni do kotce, kde společně strávili první noc na hradě Točníku.. Bude jim zde určitě moc dobře..
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz