Články FiftyFifty.cz, strana 20

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 20 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 20

FiftyFifty

Naučte své dítě být opatrným uživatelem internetu

Internet je stále častěji běžným společníkem dětí. Přitahují je zajímavosti, zábava, možnost chatovat nebo předávat si emaily s kamarády i cizími lidmi, on-line hry a mnoho dalších. Děti se však mohou při práci s internetem dostat do situací, které ohrožují je samotné i jejich rodiny.

První máj

Dívám se z okna a musím se usmát při vzpomínce na jednoho přítele a kamaráda, protože venku se i dnes budí další nádherný den, na jehož adresu by on, ač jinak romantický poeta, v jedné ze svých nálad dozajista prohlásil, že ptáci řvou jak krávy, smrdí les a slunko žere trávu..

Kašpárkohraní v oboře Hvězda

seriál :: Festivaly 2009

Praha hostí po celý rok velké množství hudebních a divadelních festivalů, poskromnu je ale akcí, které jsou určené dětem a jejich rodičům.

Praha představuje návod k použití města na kole

Praha cyklistická - návod k použití, tak se jmenuje výstava, kterou pro cyklisty připravila pražská radnice. Instalace přináší na dvanácti panelech informace o tom, jak se Prahou pohybovat na kole, jak správně jezdit na společné vozovce s automobily, jak jezdit po cyklopruzích nebo jak a kde ve městě zaparkovat bicykl.

Úsměv sluší každému!

Úsměv je velkou odměnou pro každého zdravotního klauna. Při klauniádách se muži v domově seniorů těší na klaunky v pestrých kostýmech a dámská část domova zase sleduje galantnost klaunů. Dámy také rády radí při výběru plesových šatů, voňavek nebo kabelek, které byly módní v dobách jejich mládí.

Jak a kdy zapojit prarodiče do výchovy potomka?

Dítě je přírůstek nejen do základní rodiny, tedy mezi rodiče, ale také do širšího rodinného klanu. Kromě matky a otce dětem bývají nejblíže jejich prarodiče. Někdy je jejich zapojení do výchovy přijímáno pozitivně, jindy méně. V mnoha případech však nejsou v tomto ohledu vítáni vůbec.

Jak si rozdělit péči o dítě?

Ani jeden z rodičů nemá právo druhému bránit ve vídání se s dítětem, ale naprosto přesně dělený čas půl na půl dítěti také nezajistí dostatek lásky.

Muzeum parfémů

seriál :: Kuriózní muzea světa

Zcela ojedinělé muzeum otevřelo loni v říjnu znovu své brány ná­vštěvníkům ve francouzském městě Grasse. Exponáty dokumentují více než 4000 let dlouhou historii parfémů a jejich výroby.

Úskalí střídavé péče

V moderní době se moderně přistupuje téměř ke všemu. Tedy i k výchově dětí. Otázkou je, co je vlastně to „nejlepší“.

První domácí Green Building stojí v Ostravě

Společnost Skanska Property Czech Republic postavila v Ostravě novou administrativní budovu, která se pyšní titulem Green building udělovaným Evropskou komisí. Certifikát získala jako první v České republice. Budovu Nordica navrhli švédští architekti ze studia Tengbom pod vedením původem ostravského architekta Jiřího Krejčího.

Kouříte doma? Stanovte si jasná pravidla!

Cigarety mohou otrávit nejen kuřákovy plíce, ale také jeho okolí. Doslova i přeneseně. Své o tom jistě vědí partneři kuřáků, kteří přes clonu cigaretového dýmu rozpoznali svou životní lásku. Pokud kuřák s nekuřákem spolu chodí a posléze i žijí, je třeba se připravit na možná nepříjemná překvapení na obou stranách.

Zdravotní klaun v únoru

Díky vaší pravidelné podpoře mohou zdravotní klauni zajistit rovněž pravidelnost návštěv u malých pacientů. Stali se součástí zdravotnického personálu v mnoha nemocnicích. Působí jako čerstvý vítr zvenčí, který provětrá pokoje dětí, náladu utrápeným rodičům nebo starostlivým sestřičkám. Děkujeme, že pomáháte!

Výchovné metody

Má se dítěti dovolit všechno, co chce? Může rodič dítě tělesně trestat a dávat mu příkazy? Jaké následky má neomezená svoboda ve výchově?

Zdravotní klaun v lednu - s písničkou

Na velkém pokoji v přízemí jsme se dostali do mírné šlamastiky kvůli mému snubnímu prstenu. Babičky jsou velmi vnímavé ke vztahům a rády si z nás utahují. Proto nás jedna babička upozornila, že náš vztah mezi mnou a Vojtěškou, musí zůstat ve vší počestnosti.

Slzy zabíjejí bolest

Pláč je přirozenou součástí lidského života. K pláči nás doženou různé události, ať už smutné, či radostné. Devět z deseti lidí uvádí, že pomocí slz redukují stres a krotí emoce. A také zlepšují své zdraví.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz