Články FiftyFifty.cz, strana 32

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 32 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 32

FiftyFifty

Noční osvětlení měst způsobuje, že jsou kosi dříve dospělí

Noční osvětlení měst způsobuje, že jsou kosi dříve dospělíSvětlo z pouličních lamp, semafory a světlo proudící z oken našich domovů vytlačuje tmu z města. Nedostatek temna v noci má samozřejmě dopady na rostliny, zvířata a lidi. Vědci například zdokumentovali, jaké dopady má noční světlo na kosy černé. Závěr ornitologů je, že městské osvětlení u kosů posouvá jejich přirozené biorytmy.

Zoo Praha: Komplikovaný porod Kamby

Zoo Praha: Komplikovaný porod KambyPorod Kamby začal v neděli 24. února 2013 časně dopoledne, kdy jí odtekla plodová voda. Po několika hodinách přišla první zásadní komplikace: vyšla část pupeční šňůry, kterou Kamba vzápětí přetrhla. Bohužel tím bylo rozhodnuto o osudu mláděte.

První slůně v Zoo Praha je samička

První slůně v Zoo Praha je samičkaPrvní slůně narozené za více než osmdesátiletou historii Zoo Praha je na světě! Poprvé se dotklo země 11. února ve 13.20 a vzápětí se začalo stavět na nohy.

Na pouště v Zoo Praha přišlo jaro!

Na pouště v Zoo Praha přišlo jaro!Ačkoli venkovní teploty se v posledních dnech pohybují okolo nuly, pouštní terária Sonora a Kattakum žijí jarem. Jejich unikátní obyvatelé mají na činnosti, které jiní tvorové provozují celý rok, jen několik měsíců.

Živé muzeum gobelínů ve Valašském Meziříčí

Živé muzeum gobelínů ve Valašském MeziříčíV Evropě se zachovalo pouze několik dílen, v nichž jsou dodnes ručně tkány gobelíny. V Živém muzeu zažijete celý proces vytváření gobelínů a koberců od výtvarné předlohy po monumentální výsledek několikaměsíční práce.

Výlety na sněžnicích budou novým hitem letošní zimy na Šumavě

Výlety na sněžnicích budou novým hitem letošní zimy na ŠumavěFenoménem letošní zimy na Šumavě by se mohly stát výlety na sněžnicích. Správa NP a CHKO Šumava rozšířila počet informačních středisek, kde se výlety budou pořádat. V případě domluvy je také možné v některých informačních střediscích vyrazit na výlet na sněžnících kdykoliv.

V Zoo Praha se narodilo nejvíce mláďat v historii

V Zoo Praha se narodilo nejvíce mláďat v historiiRok 2012 byl pro Zoo Praha rekordní v počtu narozených mláďat. V řeči čísel jde o neuvěřitelných 1557 přírůstků u 211 druhů. Mnohá z mláďat, například krysy největší, sojkovci rezavouší nebo želvy korunkaté, jsou chovatelsky zcela mimořádná. Vzácné přírůstky jsou očekávány také na počátku roku 2013.

Chodicilide.cz vyzývají: Ztvárněte příběhy, kdy jste překonali vlastní nesnáze

Chodicilide.cz vyzývají: Ztvárněte příběhy, kdy jste překonali vlastní nesnázeProjekt chodicilide.cz, který s nadsázkou upozorňuje na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj, se vedle rozsáhlé kampaně v médiích rozšiřuje od 14. ledna také do základních a středních škol v České republice.

Oslavy Masopustu v Česku vás jistě okouzlí

Oslavy Masopustu v Česku vás jistě okouzlíMasopust, fašank nebo karneval, to jsou názvy pro jedno a totéž – bujaré oslavy, ve kterých se odráží inspirace benátským karnevalem i místními folklorními tradicemi. V minulosti bylo hlavním cílem nejenom se pobavit, ale hlavně se dobře najíst před nekonečným čtyřicetidenním půstem. Ten už není aktuální, ale zábava a hodování přetrvává dodnes.

Chystá se přísnější ochrana před návykovými látkami

Chystá se přísnější ochrana před návykovými látkamiMinisterstvo zdravotnictví připravilo návrh nového zákona o ochraně před škodami působenými návykovými látkami. Cílem tohoto nového zákona je další posílení ochrany veřejného zdraví, zejména u dětí a mladistvých.

Bavte zvířata v Zoo Praha!

Bavte zvířata v Zoo Praha!Lednové soboty v pražské zoo budou patřit zábavě pro zvířata. Každý, kdo vyrobí hračku lvici Aishe či jiným zvířatům ve speciální dílně ve Vzdělávacím centru, získá vstupenku na příští návštěvu za 1 korunu nebo knihu Zoo Praha dle vlastního výběru.

PF 2013

PF 2013Lásku od všech Vámi milovaných, přátelství od přátel, úctu od těch, kterých si vážíte a bezbřehý oceán zdraví…

Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují

Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují25. prosince startuje druhá vlna jedné z největších sociálních kampaní v České republice chodicilide.cz. Loni poprvé se jejím hlavním motivem stalo létání jako normální lidská vlastnost a naopak chození jako druh postižení. Kampaň bude i letos touto nadsázkou upozorňovat na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj.

I letos bude českým vánočním svátkům neohroženě kralovat Ježíšek

I letos bude českým vánočním svátkům neohroženě kralovat JežíšekI přes komerční produkty, filmy a reklamu propagující Santu Clause jako nositele vánočních dárků a jako ikonu vánočních svátků, je i nadále po staletí tradiční Ježíšek neohroženým králem českých Vánoc. Ukazuje to aktuální průzkum společnosti SANEP.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.