Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 23 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty

První úspěch

Jak ho prožijete, jak se při něm cítíte, může rozhodnut o celém vašem dalším životě. První velký úspěch může člověku zvednout sebevědomí, takže dál kráčí sebejistě v podstatě od vítězství k vítězství. Říká si, jednou jsem to dokázal a dokážu to i jindy. Drobné prohry ho neničí, protože má pocit vítěze, pocit úspěšného člověka.

Poslední rozloučení

seriál :: Dopisy z hladu

Pokud jsem tenkrát plakala, pak ne dostatečně, neboť tvůj odchod mě stále bolí. Zůstaly mi ale vzpomínky, můj první článek, který sis z novin vystřihla a v paměti naše poslední shledání. Přesto stále věřím, že mě životem provázíš...

Dopad na děti

Jak dopadá ztráta zaměstnání nebo krach podnikání na děti? Může to v nich zanechat doživotní následky? Odpověď je jednoznačně ano, a to v každém případě. Většinou jsou to důsledky negativní. Může je sice zmírnit vhodné chování rodičů, ale jen do určité míry.

Co můžeš odložit na zítřek

Člověk se chce cítit dobře a užívat si teď, v daném okamžiku a ne někdy v daleké budoucnosti. Odkládání úkolů a povinností je proto přirozenou lidskou vlastností. Přitom největší prohry ať už jde o zaměstnání nebo soukromí, plynou právě z tohoto přístupu. V posledních letech se stále více prosazuje.

Děti potřebují oba rodiče. I po rozvodu.

Před několika týdny potvrdil Ústavní soud, že nesouhlas jednoho z rodičů (obvykle matky) nemůže být sám o sobě důvodem, proč nevyhovět návrhu na svěření dítěte do střídavé péče obou rodičů. V zákoně je to tak napsáno už dávno, respektive podmínka souhlasu obou rodičů v něm žádná není, ale v praxi tato zábrana proti tzv. střídavce dosud přežívala.

Život s námi má jiné plány

seriál :: Dopisy z hladu

Nemůžeme žít svůj život pro jiné. Musíme jít za svým srdcem a za svými sny. A občas se může stát, že s námi život bude mít jiné plány a odvede nás třeba do jiných zákoutí, kultur a k jiným možnostem....

Střídavá péče o dítě je jen pro ukázněné rodiče

Na faktu, že nejdůležitějšími osobami pro dítě a jeho zdravý vývoj jsou rodiče, se jistě shodneme téměř všichni. Také většina z nás uzná, že rozvod je pro dítě náročnou situací a i po něm potřebuje oba rodiče.

Vila Tugendhat

Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO byla zapsána v prosinci 2001 jako pozoruhodný příklad funkcionalizmu třicátých let v architektuře. Brněnská vila Tugendhat je nejvýznamnější stavbou německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe na evropské půdě.

Moje dítě fetuje aneb Víte, jak se k němu chovat?

Velmi se mění. Přestává o sebe pečovat, přátelí se najednou s podivnými lidmi a ve škole se potácí hluboko pod průměrem. Nejednoho rodiče asi napadne otázka: Co když "bere"!?

Co je humor?

Humor má spoustu stránek a množství neuspokojivých definic. Faktem je, že to, co se někomu zdá humorné až k popukání, jinému se zdá hloupé či přímo nudné. Co tedy vlastně humor je? A jak na koho působí?

Slast

Jaké pochody probíhají v těle, když člověk zažívá potěšení, radost, slast. A proč vůbec cítíme slast?

Rozvoj závislosti na drogách souvisí se sebevědomím

Důvodů, proč lidé podléhají drogám, je celá řada. Mohou to být problémy v rodině, odpor proti autoritám, ale například i nízké sebevědomí.

Nová mládež

Hodnoty starší generace jsou jim cizí. Nechtějí denně chodit do práce, netouží po kariéře. Pracují jen tolik, aby si vydělali na základní potřeby. Zbytek času žijí po svém. Řada z nich má středoškolské vzdělání, někteří dokonce vysokoškolské.

Budou si moci registrovaní partneři osvojit dítě?

Podle kontroverzního ministra pro lidská práva Michaela Kocába by měli mít homosexuálové žijící v registrovaném partnerství možnost osvojit si individuálně děti.

Dokonalost, pokora a naše chyby!

seriál :: Dopisy z hladu

Občas si spletu anglické slovíčko "beach" a "bitch". Někdy zaměním "soup" se "soap" a objednám si tak v restauraci vývarové mýdlo s nudlemi. Přítel, rodilý Holanďan, má češtinu výbornou, ale občas slyším: "Ty fole", "plozvoň mě" či "ty ši ale číšlo..." Jsme dokonalý pár.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz