Tesla Roadster zvítězila v alternativní Rally Monte Carlo

FiftyFifty, společenský magazín.
Tesla Roadster zvítězila v alternativní Rally Monte Carlo na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Tesla Roadster zvítězila v alternativní Rally Monte Carlo

FiftyFifty
Share

Tesla Roadster zvítězila v alternativní Rally Monte Carlo

Slavná Rally Monte Carlo prověřila elektromobily v podmínkách skutečného závodu..

Na konci března se konala Rally Monte Carlo. Kuriózní je, že již počtvrté závodily na jihu Evropy vozy na alternativní pohon. Závodu se zúčastnila více než stovka vozů s nejrůznějšími typy nebenzínových motorů kromě vodíkového.

Závodníci se pokoušeli závod dokončit v co nejkratším čase s co nejmenší spotřebou. Nejrychlejším vozem byla Alfa Romeo MiTo 170, ale celkovým vítězem se stal vůz Tesla Roadster. Kromě celkového vítězství zvládl automobil Tesla ujet na jedno nabití 390 km a podle ukazatele by pak zvládl ještě dalších 66 km.

„Tohle je poprvé, kdy na 1000 kilometrů rally bylo potřeba palivo jen za 33 dolarů – důkaz, že elektrický Roadster znamená revoluci automobilového průmyslu,“ komentoval úspěch někdejší pilot formule 1 Erik Comas, který řídil jeden z vozů Tesla Roadster. Vůz Tesla Roadster bral pochopitelně trofeje za první místa také v kategorii spotřeba a nenašel přemožitele ani mezi elektrickými auty.

Na trati se mimo jiné představily vozy Toyota Prius, Lexus RX450h, Mitsubishi i MiEV, Ventur Voltage, Porsche 911 značky RUF nebo Tesla Roadster. Zejména iMiEV ale neměl dostatečnou kapacitu baterie pro odjetí celého závodu.

Podle článku Jana Horčíka „Tesla Roadster zvítězila v alternativní Rally Monte Carlo“ zveřejněného na serveru hybrid.cz 31. března 2011.

Autor: Martin Singr
Zdroj: Ecomonitor.cz