Články FiftyFifty.cz, strana 2

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 2 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 2

FiftyFifty

Kde na to ti Američané berou?

Nový školní rok nám nedávno začal a s ním se opět vrátily staré známé diskuse o bezpečnosti žáků při přecházení ulice před školou, neukázněných řidičích, kteří ve dvacítce jedou šedesát či více a o bezohlednosti našich řidičů k dětem vůbec. V Americe mají toto dávno vyřešené.

Jak na penále u zdravotního pojištění?

Každý drobný živnostník nebo podnikatel se během roku může dostat do situace, že nemůže řádně a včas odvést pravidelnou měsíční platbu zdravotního pojištění z důvodu, že jeho odběratelé mu nezaplatili. Zdravotní pojišťovna si potom za každý den prodlení od letošního roku účtuje 0,05% z dlužné částky (předtím dokonce 0,1%). Jak postupovat při obdržení vyúčtování pojistného nebo platebního výměru od pojišťovny?

Cena vzdělání poroste

Zajistit kvalitní vzdělání pro své dítě je snem všech rodičů. V mnoha vyspělých zemích je pro některé rodiče nedosažitelné, neboť na to prostě nemají peníze a kvalitní vzdělání není rozhodně zadarmo.

Průměrná mzda – 21 462 Kč

Průměrná mzda za druhé čtvrtletí letošního roku činila 21 462 Kč měsíčně, což je o 7,4% více než loni ve stejnou dobu. Česko tak spolu s Pobaltskými zeměmi patří mezi absolutní špičku v růstu mezd. Důvodem je především výkonná domácí ekonomika.

Studenti v práci

Nevím, jak jste na tom v práci s nováčky vy, ale já je docela vítám jako příjemný nový vítr, který k nám obvykle zavane z vysoké školy díky personálnímu oddělení.

How to make money - and how not to!

seriál :: Language corner

Some people know a good investment when they see one. Others let golden opportunities pass them by.

Hypotéky podrývají sebevědomí muže

Hypotéka je původně dobrá myšlenka, která se jaksi pokazila.

Muž versus žena na pracovišti

Odlišností v chování mužů a žen je skutečně mnoho. Odlišný postoj máme k situacím v běžném žití, a stejně tak rozdílně řešíme i naše pracovní úlohy.

Trik pro přijímací pohovor

Vyplnili jste dotazník nebo jste poslali svůj životopis a firma vám odpověděla a pozvala vás na přijímací pohovor? Výsledky tohoto setkání vám mohou ovlivnit celý příští život. Měli byste vědět, že …

A šup do práce!

Nenechte se umořit. Pracovní doba je nejdéle 40 hodin týdně, pro mladší 16 let je to 30 hodin. Po nejdéle 6 hodinách usilovné práce máte nárok na 30 minut oddechu. Přesčasy, pokud se na nich se svým zaměstnavatelem ve smlouvě dohodnete, jsou zákonem stanoveny na maximálně 150 hodin ročně.

Mám svou hospodu

seriál :: Odhal svou profesi

A není to takovej med, jako si myslíte.

Chtěl jsem mít literární kavárnu

seriál :: Odhal svou profesi

Již patnáctým rokem jsem majitelem malého knihkupectví. Ta počáteční euforie, kdy začaly být k mání knihy, na které se musely dřív stát fronty, nebo se v horším případě přepisovaly, je nenávratně pryč. Z těch nadšených čtenářů, kteří nemohou dospat, než vyjde novinka jejich oblíbeného autora, zůstala jen nepatrná hrstka.

Dobře ředěná marmeláda

seriál :: Odhal svou profesi

Jó, tenkrát, asi tak v osmnácti, bez bydlení a práce, jsem skočila po inzerátu: “Hledáme mladé schopné lidi na sezónní brigádu na horách.“ Jupííí, jedu! Celá nadšená, že to jsou ještě ke všemu Tetřeví boudy. Několikrát jsme tam s mámou trávily dovču a pravá zima je tam úplně parádní. S sebou jen pár švestek, lyže a vzrušení, že se mi splní jeden sen.

Kosmetička má oproti kadeřnicím výhodu

seriál :: Odhal svou profesi

Jsem kosmetička a celý dny lidem mastím a mačkám obličeje a dekolty. Oproti kolegyním kadeřnicím mám jednu velkou výhodu - když zákaznice moc mluvěj, tak jim to prostě můžu zatrhnout. Někdy je to opravdu potřeba, povím vám příběh jedné z nich.

Moje zaměstnání? Flákač. Odmalička.

seriál :: Odhal svou profesi

Už jako děcko jsem nebyl zrovna pohyblivý typ. Kam mě matka postavila, tam jsem více méně stál, dokud se nezačalo smrákat. Nedá se říct, že bych byl tak líný. Prostě jsem jen neměl jediný důvod, proč někam jít a dělat něco jiného než zrovna dělám. A to mi zůstalo.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz