Články FiftyFifty.cz, strana 10

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 10 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 10

FiftyFifty

Legalizaci kradených aut a přetáčení kilometrů může vyřešit novela

Legalizaci kradených aut a přetáčení kilometrů může vyřešit novelaNovela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích by měla zabránit podvodům s ojetými automobily. K nejvážnějším problémům patří legalizace kradených aut dovezených ze zahraničí na území České republiky a přetáčení kilometrů.

Spotřebitelská poradna aneb příběhy k smíchu i pláči

seriál :: Zajíc v pytli

Spotřebitelská poradna aneb příběhy k smíchu i pláčiSpotřebitelská poradna časopisu dTest vyřešila za rok 2012 bezmála 17 tisíc případů. Právní poradci zde obvykle řeší závažné případy porušování práv spotřebitelů. Jsou však situace, kdy setkání s prodejci či poskytovateli služeb zákazníky nejprve řádně potrápí, ale po čase se nad ním již mohou pobavit.

Neberte kreditní karty na lehkou váhu

seriál :: Zajíc v pytli

Neberte kreditní karty na lehkou váhuPrůzkumy finanční gramotnosti ukazují, že značná část populace nezná rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Kreditní karta je přitom formou úvěru a její nesprávné a neodpovědné používání se může velmi prodražit.

Slevy, které se nemusí vyplatit

seriál :: Zajíc v pytli

Slevy, které se nemusí vyplatitČeští spotřebitelé se každoročně těší na povánoční slevy a výprodeje. Jak ale ukazují zkušenosti pozornějších zákazníků a šetření prováděná dozorovými orgány, deklarované slevy často žádnými slevami nejsou.

Co s nevhodnými vánočními dárky?

seriál :: Zajíc v pytli

Co s nevhodnými vánočními dárky?Ani Ježíšek se nemusí trefit do vkusu každého a často také neodhadne velikost oděvů či bot. Mnozí pak pod stromečkem neskrývají své zklamání z nevhodných dárků. Dříve než je vyhodíte, či v lepším případě darujete dál, je vhodné zauvažovat o jejich vrácení.

dTest monitoruje neetické reklamy na úvěry

dTest monitoruje neetické reklamy na úvěry Časopis dTest si před Vánocemi vzal na mušku spotřebitelské úvěry a reklamy na ně. Jak upozorňuje ve své webové fotogalerii, mnohé reklamy jsou v lepším případě neetické, v tom horším pak v rozporu se zákonem.

Dárky pro alergiky? Naše tipy vám usnadní výběr

Dárky pro alergiky? Naše tipy vám usnadní výběrBlíží se čas předvánočních příprav a nákupu dárků. Lidem bez alergie lze koupit prakticky cokoli, ale co pořídit přecitlivělým dětem a dospělým? Riziko nežádoucí reakce – myšleno té zdravotní – často dárce neodhadne. Proto nabízíme pár následujících nápadů.

dTest vyzývá Českou spořitelnu ke zrušení poplatku za vedení úvěru

dTest vyzývá Českou spořitelnu ke zrušení poplatku za vedení úvěruČasopis dTest vyzývá další banku ke zrušení poplatku za vedení a správu úvěru. Po Komerční bance je tak Česká spořitelna druhou velkou bankovní institucí, na kterou v případě neúspěšného vyjednávání plánuje dTest podat žalobu.

Trestnost přetáčení kilometrů podvody při prodeji aut nevyřeší

Trestnost přetáčení kilometrů podvody při prodeji aut nevyřešíPoslanecká sněmovna plánuje projednat novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Ta by mimo jiné měla změnit klasifikaci přetáčení najetých kilometrů z přestupku na trestný čin.

Jak nepřijít o zálohu poskytnutou řemeslníkům

Jak nepřijít o zálohu poskytnutou řemeslníkůmŘemeslníci, kteří vyberou zálohu, ale práci neodvedou, jsou noční můrou, ale i reálnou zkušeností nejednoho spotřebitele. Časopis dTest přináší praktické rady, jak takové situaci předejít.

Vyšší než udávaná spotřeba vozu je skrytou vadou vozidla

Vyšší než udávaná spotřeba vozu je skrytou vadou vozidlaPři výběru nového vozu je jedním z důležitých kritérií i spotřeba pohonných hmot. Výrobcem udávané hodnoty spotřeby se ale od skutečné provozní často výrazně liší. Podle názoru soudů je technický průkaz veřejnou listinou a zákazník má právo očekávat správné údaje.

Je čas zrušit nezákonné bankovní poplatky

Je čas zrušit nezákonné bankovní poplatkyČasopis dTest zahajuje iniciativu směřující ke zrušení poplatku za správu úvěru. Jak dokazují i zahraniční zkušenosti, poplatek nemá zákonný podklad a banky jej účtují neoprávněně.

Nové triky na předváděcích akcích

Nové triky na předváděcích akcíchNeuplynuly ani tři měsíce od novely občanského zákoníku, která měla chránit seniory na předváděcích akcích, a prodejci už se snaží zákazy právními kličkami obejít. Jejich snahy jsou ale marné, zákon nelze ignorovat tak snadno.

Ceny v autobazarech – klamou především ty největší

seriál :: Zajíc v pytli

Ceny v autobazarech – klamou především ty největšíPoradci časopisu dTest kontrolovali celkem deset serverů, které nabízejí prodej ojetých automobilů. U čtyř z nich zjistili nezákonná pochybení při uvádění ceny.

Paradox: drahý benzín firmám ušetří náklady

Paradox: drahý benzín firmám ušetří nákladyZatímco před pěti lety firmy tolik neřešily spotřebu pohonných hmot u svých firemních automobilů, občas tiše tolerovaly soukromé jízdy služebními vozy o víkendech a nezajímaly se o styl jízdy řidičů, nyní se situace zásadně obrátila.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.