Články FiftyFifty.cz, strana 9

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 9 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 9

FiftyFifty

Zbavte se nechtěné reklamy

seriál :: Zajíc v pytli

Zbavte se nechtěné reklamyZáplavy letáků se denně objevují ve schránkách spotřebitelů. Leckdy se stane, že následně spolu s letákem vyhodí i složenku či jinou důležitou zásilku a problém je tady. Lze takovým situacím předcházet?

Za přetočený tachometr odpovídá prodejce auta

seriál :: Zajíc v pytli

Za přetočený tachometr odpovídá prodejce autaPro zákazníky, kteří kupují ojeté auto, je jednou z klíčových informací počet najetých kilometrů. Pokud po koupi zjistí, že stav tachometru neodpovídá realitě, od prodejce se zpravidla dozví, že on za správnost informace neručí. Není to ale pravda.

Některé opalovací přípravky v létě neochrání

seriál :: Zajíc v pytli

Některé opalovací přípravky v létě neochráníTest opalovacích přípravků vysoké ochrany opět odhalil výrobky, které při letním opalování neochrání. Orientovat se při výběru podle ceny přípravku či známé značky se nevyplácí. Ani výrobky prodávané v lékárnách nemusí zaručit vysokou kvalitu.

Tipy, jak letos v létě sjednat nejvýhodnější cestovní pojištění

Tipy, jak letos v létě sjednat nejvýhodnější cestovní pojištěníZačátek letní turistické sezóny je nejvhodnějším obdobím pro sjednání cestovního pojištění. Ceny pojistek jsou totiž díky konkurenci pojišťoven nejnižší za celý rok. Okamžité sjednání cestovní pojistky je proto výhodné, i když se na cestu chystáte třeba koncem srpna. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si na začátku turistické sezóny vybrat a sjednat výhodné cestovní pojištění.

Pět rad, jak snadno a bezpečně zhodnotit úspory

Pět rad, jak snadno a bezpečně zhodnotit úsporyNa finanční trh a možnosti bezpečného investování pohlíží mnoho lidí s nedůvěrou. Mají strach z rizika, a tak raději nechávají peníze na běžném účtu. Obavy jsou však většinou přehnané, zhodnotit úspory lze díky moderním finančním produktům bezpečně a spolehlivě. Poradíme vám, co vzít v úvahu a podle čeho se rozhodnout.

Skylink a CS Link klamou spotřebitele

seriál :: Zajíc v pytli

Skylink a CS Link klamou spotřebiteleSatelitní digitální televize bez poplatků. To je první informace, kterou o Skylink a podobně o CS Link zjistíme, pokud zadáme jejich jméno do internetových vyhledávačů. Svým zákazníkům přitom od září zavádí servisní poplatek a povinnou výměnu starších karet.

Co když zkrachuje vaše banka?

Co když zkrachuje vaše banka?Neděje se to často, český bankovní sektor je díky dohledu Česká národní banky zdravý, ale poměrně nedávná minulost ukázala, že stát se to může – krach banky či kampeličky. Ve Spojených státech letos zkrachovalo už 24 bank, otazníky se vznáší nad Řeckem i Španělskem. Jak se postarat o to, abyste o své uložené peníze nepřišli vy?

Dovolená s dluhy

seriál :: Zajíc v pytli

Dovolená s dluhyBanky a úvěrové společnosti nabízejí úvěr na cokoliv, třeba i na dovolenou. V době, kdy dochází k nárůstům osobních bankrotů, a banky vynakládají nemalé prostředky k podpoře finanční gramotnosti, není křiklavějšího případu zbytečného zadlužování.

Daňové úlevy u finančních produktů se vám mohou vymstít

Daňové úlevy u finančních produktů se vám mohou vymstítS daňovými úlevami se již nesetkáváme jen v případě úvěrů na bydlení. Jsou rovněž důležitým prvkem struktury penzijního připojištění a životního pojištění. Oba produkty jsou díky podpoře státu velmi oblíbené, mohou ale zároveň způsobit nepříjemné finanční ztráty. Jejich předčasné ukončení totiž znamená zpětné doplacení daně.

Kupovat auto se slevou se nevyplatí

seriál :: Zajíc v pytli

Kupovat auto se slevou se nevyplatíProdejci nových aut slibují velké slevy v případě koupě vozu na úvěr. Časopis dTest spočítal, na kolik taková sleva zákazníka přijde a za jakých podmínek, a varuje: V podmínkách prodejců je mnoho nezákonností, a koupě na úvěr se zpravidla nevyplatí.

Pět rad, jak snadno investovat bez rizika ztrát

Pět rad, jak snadno investovat bez rizika ztrátPeníze na běžném účtu v současné ekonomicky nejisté době rychle ztrácejí svou hodnotu. Nejvhodnější cestou, jak své úspory zhodnotit bez zbytečného rizika finanční ztráty, jsou zajištěné investice. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik informací, které byste při investování do zajištěných podílových fondů a investičních společností měli znát.

E-shopy se nechovají ke spotřebitelům fér

seriál :: Zajíc v pytli

E-shopy se nechovají ke spotřebitelům férPrávníci časopisu dTest se v rámci rychlého průzkumu správnosti nabídky a obchodních podmínek e-shopů soustředili na správné uvádění cen, uzavírání kupní smlouvy a jednostranné změny cen. Jen dva z dvaceti pěti obchodů byly hodnoceny bez výhrad.

Neplaťte neoprávněné poplatky

seriál :: Zajíc v pytli

Neplaťte neoprávněné poplatkyProdejci, kteří svým zákazníkům účtují poplatek za zamítnutou reklamaci, porušují podle časopisu dTest právní předpisy. Právníci časopisu kupujícím vzkazují: „Neplaťte, poplatek je neoprávněný.“

Zákon posiluje práva spotřebitelů ve sporech s poskytovateli úvěrů

Zákon posiluje práva spotřebitelů ve sporech s poskytovateli úvěrůRozhodčí doložka napomáhá efektivnímu a rychlému řešení sporu, především u obchodních a mezinárodních smluv. Současně je také často zneužívána, a to zejména poskytovateli spotřebitelských půjček a úvěrů, kteří se díky ní mohou vyhnout soudnímu dohledu. Od prvního dubna dochází k zásadním změnám v zákoně o rozhodčím řízení, včetně úpravy rozhodčích doložek. dTest analyzoval dopad novely na spotřebitele.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.