Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 12 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty

4 tipy, čím vybavit školáky

4 tipy, čím vybavit školákyS blížícím se koncem léta začínáme opět myslet na školní povinnosti našich ratolestí. Startuje tak honička po obchodech se školními potřebami a papírnictvích, kde tápeme nad tím, co vlastně naše děti budou ve škole potřebovat.

Třetina dodavatelů elektřiny nedostatečně informuje o cenách

Třetina dodavatelů elektřiny nedostatečně informuje o cenáchSpotřebitelé mají být dostačujícím způsobem informováni o cenách elektřiny, a to včetně konečných cen. Celá třetina dodavatelů přitom svým zákazníkům komplexní informaci neposkytuje.

Potvrzeno, recyklační poplatek musí být součástí konečné ceny

seriál :: Zajíc v pytli

Potvrzeno, recyklační poplatek musí být součástí konečné cenyObchodníci musí zákazníkům vždy poskytnout informaci o konečné ceně produktu, tedy včetně všech daní a poplatku za recyklaci. Na dlouhodobou argumentaci dTestu nyní přistupují i státní orgány a porušení této povinnosti bude nadále pokutováno.

Co neopomenout při nákupu jízdenek na internetu

Co neopomenout při nákupu jízdenek na internetuKterý tuzemský přepravce vyžaduje vytištěnou jízdenku a komu stačí jen její zobrazení v mobilu? U koho je potřeba nastoupit do autobusu s předstihem? Neznalost přepravních podmínek tuzemských dopravců není u spotřebitelů neobvyklá. Může však vést i k tomu, že zákazník neodcestuje.

Další trik na předváděcích akcích – zprostředkovatelská smlouva

seriál :: Zajíc v pytli

Další trik na předváděcích akcích – zprostředkovatelská smlouvaUzavírání několika smluv s různými subjekty - to je další trik, který používají pořadatelé předváděcích akcí. Značně tak své zákazníky matou a ztěžují jim odstoupení od uzavřených smluv.

Záludnosti ve smlouvách nových operátorů

seriál :: Zajíc v pytli

Záludnosti ve smlouvách nových operátorůNoví virtuální operátoři přinášejí českým spotřebitelům větší možnosti výběru telekomunikačních služeb za mnohdy příznivé ceny. Jejich obchodní podmínky ovšem vždy tak příznivé nejsou.

Stížností na nechtěné zásilky přibývá

seriál :: Zajíc v pytli

Stížností na nechtěné zásilky přibýváObjednávka zboží za 199 Kč, po které však následuje doručení zásilky s výzvou k platbě částky 1100 Kč a příslib zasílání dalších balíčků. Takto popisují spotřebitelé praktiky některých zásilkových obchodů. Stížností opět přibývá.

Drůbežáři dávají do krmiva slepic barvivo kvůli tmavším žloutkům

seriál :: Zajíc v pytli

Drůbežáři dávají do krmiva slepic barvivo kvůli tmavším žloutkůmPodle časopisu dTest dopomáhají některým vejcím z české maloobchodní sítě k tmavě oranžovým žloutkům barviva, přidaná do krmiva nosnic. Jeden z drůbežářů nepravdivě deklaroval obohacení vajec omega 3 mastnými kyselinami.

Jak se nenechat napálit při nákupu dovolené na slevových portálech

Jak se nenechat napálit při nákupu dovolené na slevových portálech Nakupování na slevových portálech zažívá v Česku poslední 3 roky skutečný boom. Tímto způsobem můžete pořídit třeba o 60 % výhodněji romantickou dovolenou či sportovní pobyt. Nákupy na slevových portálech však nejsou bez rizika, někdy se zde můžete setkat s podvodnými nabídkami či firmami. Připravili jsme pro vás několik rad, jak poznat neseriozní nabídky slev a nakoupit vše v pořádku.

Sporný poplatek v autobazarech skončil, jiné zůstávají

seriál :: Zajíc v pytli

Sporný poplatek v autobazarech skončil, jiné zůstávajíČasopis dTest před třemi měsíci informoval o nesmyslném poplatku za uzavření smlouvy v autobazarech. Nyní jej zákazník již platit nemusí a sám si zvolí, zda doplňkovou službu chce či nechce. Jiné absurdní poplatky stále přežívají.

4 tipy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti

4 tipy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě. Přinášíme vám vybrané situace, které pojištění domácnosti pokrývá.

Dva z nebezpečných kočárků jsou české výroby

seriál :: Zajíc v pytli

Dva z nebezpečných kočárků jsou české výrobyTři z patnácti testovaných kočárků byly vyhodnoceny časopisem dTest jako nebezpečné. Hned dva z nich přitom pocházejí od českých výrobců.

Záruka na spotřební zboží nekončí

seriál :: Zajíc v pytli

 Záruka na spotřební zboží nekončíV médiích se objevila tvrzení, že od ledna 2014 končí dosavadní rozsah zákonné záruky na spotřební zboží a nově se týká pouze vad, které měl výrobek již při převzetí. Podle řady jiných názorů se ovšem záruka nemění a jedná se pouze o výkladový problém.

Nejvíce nebezpečných výrobků je v kategorii oblečení

seriál :: Zajíc v pytli

Nejvíce nebezpečných výrobků je v kategorii oblečeníTéměř 2300 nebezpečných výrobků přibylo za rok 2012 v databázi Nebezpečné výrobky.cz. Třetinu z nich přitom tvoří oblečení, zejména dětské.

Výrobci párků uvádějí chybné podíly masa

seriál :: Zajíc v pytli

Výrobci párků uvádějí chybné podíly masaMnozí výrobci vídeňských párků uvádějí na obalech vyšší podíl masa, než jaký v nich je ve skutečnosti obsažen. U šesti výrobků z patnácti to prokázaly testy.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.