Články FiftyFifty.cz, strana 6

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 6 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 6

FiftyFifty

dTest: Sekačky na trávu – nahradí ruční práci roboti?

seriál :: Zajíc v pytli

Časopis dTest provedl před započetím zahrádkářské sezóny podrobný test robustních benzínových i malých robotických sekaček. Ačkoliv mnozí hledí na travní roboty s despektem, výsledky testů prokázaly jejich překvapivě dobrou výkonnost.

Penzijní reforma: Jak se komu vyplatí a proč?

Podle výsledků orientačních propočtů ČSOB Penzijního fondu Stabilita by byl opt-out při dnes uvažovaném nastavení penzijního systému atraktivní volbou především pro nadprůměrně vydělávající občany.

Zloději loupí nejčastěji ve čtvrtek

Počet krádeží v bytech a rodinných domech v posledních třech letech prudce vzrostl. Podle statistik ČSOB Pojišťovny se v roce 2010 zvýšil počet pojistných události souvisejících s krádežemi vybavení domácností či vandalismem o 16 procent oproti roku 2009 a v porovnání s rokem 2008 pak dokonce o více než polovinu.

Sociální zabezpečení v roce 2011 přibližuje nová publikace

Systém sociálního zabezpečení se dotýká každého z nás. Nemocenská, platby pojistného, povinnost zaměstnavatele, OSVČ, atd.. A neznalost? Ta, jak známo, neomlouvá. Nejdůležitější informace o novinkách a změnách z oblasti sociálního zabezpečení v letošním roce najdete v publikaci „Sociální zabezpečení 2011“.

Aut se krade čím dál méně

Pro motoristy je to nepochybně pozitivní zpráva: počet aut, která zloději v České republice odcizí jejich majitelům, v posledních letech výrazně klesá.

Padělky českých bankovek většinou není těžké odhalit

V roce 2010 bylo na území České republiky zadrženo 4 986 padělků české měny v hodnotě přes 4,8 milionu korun. Nejčastěji se jednalo o falzifikáty nízké kvality, které by měli občané snadno rozpoznat. Jedna zadržená bankovka připadala v loňském roce na 70 200 kusů bankovek v oběhu, což je čtyřikrát méně než v zemích eurozóny.

Na snížení počtu kuřáků by stát příliš neprodělal

Od té doby, co tváří v tvář statistice a jasným vědeckým důkazům musel celý svět uznat, že kouření škodí zdraví, zuří mezi kuřáky a nekuřáky lítý intelektuální boj. Obhájci kouření tvrdí, že daně z cigaret a včasná úmrtí důchod si nárokujících kuřáků zachraňují státní rozpočet, zatímco odpůrci nikotinové závislosti argumentují výdaji na zdravotní péči o churavějící kuřáky.

Mladí podceňují bezpečnost při nakládání s penězi

Mezi mladými lidmi ve věku 18 – 25 je největší podíl těch, kteří při správě svých peněz používají moderní technologie, jako zasílání informační SMS o platbě kartou (36 % versus celkový průměr 27 %) nebo internetbanking. Ten využívá 85 % mladých, zatímco celkový průměr pro českou populaci je 46 %.

4 nejčastější chyby, které lidé dělají v pojištění vozidel

Aktuální průzkum České asociace pojišťoven (ČAP) realizovaný v rámci kampaně "Únor měsíc pojištění" potvrdil, že více než 70 % motoristů vybírá pojištění pro své vozidlo především podle ceny. A to jak v případě povinného ručení, tak i u havarijního pojištění.

O Vánocích se utrácelo za děti i za milenky

Uplynulé vánoční svátky prožila většina domácí populace ve znamení klidu, lásky a pohody. Téměř pětina Čechů se však přiznává k tomu, že Štědrý večer a vánoční svátky pro ně příliš šťastnými nebyly.

Lidé utratí v povánočních výprodejích více než loni

V letošním roce se hned po skončení svátků na nákupy chystají téměř dvě třetiny Čechů, to odpovídá stejné části veřejnosti jako loni. Podle průzkumu GE Money Bank plánují nakoupit nejčastěji oblečení, boty a elektroniku.

Online Investment Group stupňuje svůj tlak!

Tlak na české spotřebitele ze strany slovenských podvodníků narůstá. Koncem letošního září SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s jako první varovalo před společností Online Investment Group Ltd. Tato společnost, provozující server www.ms-2010.sk, nyní stupňuje svůj tlak na podvedené uživatele internetu a vynucuje si uhrazení neoprávněných faktur dalšími výhrůžkami.

Ženy si pořizují šetrné nabíječky častěji než muži

O úsporu energií se v České republice zajímají překvapivě více ženy než muži. Dámy si totiž pořizují úsporné nabíječky pro notebooky iGo Green dvakrát častěji než pánové. Zájem o nabíječky s nízkou spotřebou energie mají především ženy z větších měst ve věku mezi 25 a 30 rokem.

Jak vybrat světlo? Pomohou nové informace na obalech

Z obchodů pomalu mizí klasické žárovky, v roce 2012 se zcela přestanou prodávat. Alternativ k žárovkám je řada, ale jejich kvalita či použitelnost je různá. Spotřebitelům by ode dneška měly s výběrem pomoci nové informace, které výrobci budou muset uvádět na obalech zdrojů světla nebo na energetickém štítku.

Kupujete dětem školní pomůcky? Vyhněte se ftalátům

Celkem pět z devíti kontrolovaných školních potřeb obsahovalo pro děti nebezpečné ftaláty, upozornilo sdružení Arnika. A doporučuje rodičům, aby pro své děti vybrali zdravotně nezávadné pomůcky.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz