Jak na investování do podílových fondů
Úrokové sazby jsou všeobecně nízké a lidé hledají různé cesty, jak zhodnotit svoje úspory. Jednou z možností jsou podílové fondy. Na trhu existuje nepřeberné množství produktů lišících se mírou rizika i výší poplatků. Co je dobré vědět při investování do podílových fondů?
Daňové změny v roce 2017 a pro rok 2018
Novela zákona o daních z příjmů přináší několik významných daňových změn. Přestože legislativní proces trval déle, než se předpokládalo, platí některé daňové změny již od začátku letošního roku. Většina daňových novinek však bude účinná až pro zdaňovací období roku 2018. Podívejme se na vybrané daňové změny.
Zboží z druhé ruky, které je ještě v záruce? Nevěřte tomu.
seriál :: Zajíc v pytli
Spotřební zboží často za svůj život vystřídá více než jednoho majitele. Jak je to ale u použitého zboží se zárukou? Můžete se spolehnout na přiložený záruční list?
Vybírejte nejenom nemovitost, ale i hypotéku
Nepromyšlené zadlužování může pro rodinu znamenat dlouhodobé finanční problémy, neboť všechny úvěry a půjčky je potřeba řádně splácet, jinak hrozí exekuce. Dobře zvolená hypotéka je však rozumným dluhem a správným finančním rozhodnutím.
E-shop není půjčovna – kdy se zboží vrátit nedá?
Mnozí spotřebitelé rádi nakupují na internetu a spoléhají přitom na to, že zboží mohou jednoduše vrátit nebo dokonce vůbec nevyzvednout. Ovšem vrátit zboží v některých případech nelze a hrát mrtvého brouka může způsobit další problémy.
Kdy platíte daň z nemovitosti?
Příznivá ekonomická situace a nízké úrokové sazby lákají řadu občanů ke koupi nemovitosti. Ať už lepšího bytu nebo domu pro vlastní bydlení nebo k pořízení nemovitosti z investičních důvodů. Jak je to s platbou daně z nemovitých věcí?
5 zásad, kterými se řídí finančně gramotný člověk
Finanční gramotnost představuje schopnost orientovat se v problematice peněz a cen, znalost fungování finančních produktů i schopnost spravovat osobní a rodinné finance. V této souvislosti se často zmiňuje, že Česko na tom není příliš dobře. Čím by se měl řídit a co by měl znát finančně gramotný člověk?
Češi raději šetří na bydlení než na důchod
Do rekonstrukce domu či bytu se s nástupem jara plánují pustit tisíce Čechů. V nadcházejících letech pak mají v plánu přestavbu dva miliony českých domácností. Stavební spořitelny tak jen mezi letošním únorem a březnem zaznamenaly nárůst úvěrů na přestavby o 30 procent.
Pozor na rozdíl mezi prodlouženou zárukou a pojištěním zboží
V poslední době se u obchodníků rozmohl trend nabízet spotřebitelům různá pojištění či prodlouženou záruku na zboží. Oba pojmy se často zaměňují a používají společně, což může být pro zákazníka matoucí. Jaký je mezi nimi rozdíl a čemu je dobré věnovat pozornost, než si za tyto služby připlatíte?
Na co si dávat pozor při reklamacích?
Obchodníci se při vyřizování reklamací někdy dopouštějí různých nešvarů, které běžný člověk nemusí snadno odhalit. Abyste se nenechali opít rohlíkem, je dobré vědět, co si nemusíte nechat líbit. Víte například, jak je to s náklady zamítnuté reklamace? Nebo jestli musíte k reklamované věci dodat i příslušenství? A může prodejce provést bezplatnou mimozáruční opravu, pokud vám zamítne reklamaci?
Jak efektivně zhodnotit peníze
Úrokové sazby jsou v dnešní době velmi nízko, a pokud člověk nechá své peníze zahálet, jejich hodnota bohužel klesá. Nabízí se proto otázka, jak s nimi naložit, aby nejen neztrácely hodnotu, ale přinášely i zisk. Přečtěte si několik tipů, jak zhodnotit svoje úspory.
Co s vouchery po krachu slevového portálu?
Slyšíte na slovo sleva a rádi využijete každou příležitost trochu ušetřit? Pak byste měli vědět co dělat, když váš oblíbený slevový portál zkrachuje a zakoupený voucher už vám nikde nechtějí vzít.
Požádejte zaměstnavatele o vyšší příspěvek na penzijko
V Česku je nejnižší míra nezaměstnanosti ze zemí Evropské unie, od ledna došlo ke zvýšení minimální mzdy, tuzemským firmám se daří, to vše jsou důvody, proč si chtějí zaměstnavatelé kvalitní zaměstnance udržet a zvyšují jim mzdy. Daňově výhodnější je zvýšení příspěvku zaměstnavatele na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření.
Co trápí české spotřebitele?
15. března jsme si opět připomněli, že ochrana našich spotřebitelských práv není samozřejmostí. Letos uběhlo 55 let od okamžiku, který se považuje za první krok k vytvoření současného systému ochrany slabší smluvní strany. Ochrana spotřebitele se neustále rozvíjí, i dnes se však potýkáme s mnohými problémy.
Změnit zdravotní pojišťovnu můžete do konce března
Výběr zdravotní pojišťovny je pro každého občana České republiky dobrovolný, přičemž zdravotní pojišťovnu lze jednou ročně změnit – a to buď k 1. lednu nebo k 1. červenci. Přihlášku ke změně je však nezbytně nutné podat minimálně tři měsíce předem, tedy k 30. září a k 31. březnu.