Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 4 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty

Nulová silniční daň pro CNG vozidla

Podle novely zákona o silniční dani jsou od Nového roku od silniční daně osvobozena ekologicky šetrná vozidla. Osvobození se vztahuje u vozidel s pohonem CNG na užitková a nákladní vozidla do 12 tun a všechna vozidla pro dopravu osob.

Výprodej nemusí být slevou

Na Sdružení obrany spotřebitelů se nyní obracejí spotřebitelé s dotazy, zdali avízované povánoční slevy zboží prodávaného na internetu, jsou opravdu výhodné, jak prodejci tvrdí. Často totiž chybí cena původní a zákazníci si nemohou udělat vlastní úsudek o výhodnosti takového nákupu.

Češi už nežijí z ruky do huby

Češi už nečekají na mzdu jak na smilování. Pouze třetina lidí v zemi totiž přiznává, že žije od výplaty k výplatě.

Vánoční atak v plném proudu

Marketingové vánoční akce již propukly se vší silou. Vánoce se v posledních letech stávají především svátky konzumu a pro obchodníky znamenají žně.

Co s dárky, které nechceme?

Po Vánocích se v mnoha domácnostech řeší problém, co s nechtěnými dárky. Některé věci obdarovaného nepotěší, jiné se mohou sejít pod stromečkem ve více kusech. I to si uvědomují někteří obchodníci a umožňují svým zákazníkům dárky vrátit zpět do obchodu.

Češi jsou mistři v rychlosti nakupování

Běžnými nákupy strávíme celkem půl roku života. Jsme však rovněž přeborníci v rychlosti a efektivitě nakupování. Do obchodu za běžnými nákupy chodíme v průměru desetkrát do měsíce, zatímco Rusové, Rumuni a Poláci skoro dvakrát častěji.

Každý třetí muž shání dárky na Štědrý den

Muži nechávají nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Až na Štědrý den loni koupila poslední dárek téměř třetina z nich, zatímco u žen to bylo jen 16 procent. Kdyby všichni dodrželi svá předsevzetí, mohly by přitom obchody v den vánoční nadílky v klidu zavřít...

Největší obavy zadlužených Čechů

Kromě strachu o své zdraví se Češi nejvíce bojí ztráty zaměstnání. Naopak, nejméně je děsí rozvod a stěhování. Pád finančních trhů a s tím související hospodářské problémy v mnoha zemích odstartovaly nový trend: Češi se začínají proti ztrátě zaměstnání a neschopnosti splácet své závazky pojišťovat.

Novinky v povinném ručení!

V průběhu letošního roku došlo k významné legislativní změně, která může některým řidičům významně zkomplikovat život.

Nejčastějším svatebním darem jsou peníze

Nejčastějším svatebním darem napříč zeměmi i národy jsou peníze. Zatímco v některých zemích se jedná o zcela běžný svatební dar, jinde se dávají pouze na žádost snoubenců. Novomanželé jimi obvykle hradí svatební cesty či vybavení domácnosti.

Rodinný rozpočet v ČR řídí muži

Tvrzení, že muž vydělává a rozpočet řídí žena, v ČR rozhodně neplatí. Pouze ve 4 z 10 českých domácností má peníze pod kontrolou něžné pohlaví.

Češi jsou na peníze machři

Češi umí spravovat své peníze a jde jim to dokonce lépe než ostatním národům. Více než třetina Čechů aktivně hospodaří se svými penězi, mají je pod kontrolou a jejich správě věnují čas.

Jak vybrat vánoční dárek? Nadělte nevšední zážitek!

Vybrat vhodný vánoční dárek není jednoduché. Chce to dárek originální, který by si člověk sám nepořídil a který opravdu potěší. I k výběru dárků jsou tu profesionálové, dát někomu vánoční dárek v podobě nevšedního zážitku je jednoduše geniální...

Pozor na zprostředkovatele úvěrů

Mnozí spotřebitelé, kteří neuspějí s žádostí o půjčku u banky, se následně obracejí na různé nebankovní subjekty. Mnoho těchto subjektů však neposkytuje úvěry, ale poskytuje pouhou možnost zprostředkování úvěru, a to většinou bez záruky jeho sjednání a za poplatek.

Americké volby na internetu

Řada politických pozorovatelů tvrdí, že internet dokázal zcela změnit styl i průběh americké předvolební kampaně.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz