Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 7 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty

Přemluv babičku dříve, než ji přemluví někdo jiný

seriál :: Zajíc v pytli

Přemluv babičku dříve, než ji přemluví někdo jinýTéměř bezcenné zboží zakoupené za několik desítek tisíc korun, nekonající se zázračné účinky výrobků, vyhlídka na dlouholeté dluhy. To jsou bohužel časté výsledky předváděcích akcí a podomních prodejců zaměřených zejména na starší občany.

E-shopy musí vracet nejen kupní cenu, ale i poštovné

seriál :: Zajíc v pytli

E-shopy musí vracet nejen kupní cenu, ale i poštovnéČasopis dTest upozorňuje na to, že české e-shopy spotřebitelům v případě odstoupení od smlouvy vrací nižší částky než by měly. Podle rozhodnutí Evropského soudního dvora totiž musí vracet nejen cenu zboží, ale i poštovné.

Nejméně disciplinovaní v placení za energie jsou obyvatelé Moravy

Nejméně disciplinovaní v placení za energie jsou obyvatelé MoravyAktuální statistické šetření inkasní společnosti M.B.A.Finance ukázalo, že nejméně si lámou hlavu s úhradou za dodávky energií obyvatelé Moravskoslezského kraje, jejichž podíl činí 22,4 %.

Databáze „ošklivých“ dovolených a rady, jak je reklamovat

seriál :: Zajíc v pytli

Databáze „ošklivých“ dovolených a rady, jak je reklamovatVšudypřítomný hmyz, pokoj s výhledem na ohořelé kontejnery či životu nebezpečná přistýlka sestavená ze dvou postelí na sobě..

Nekouřit se vyplatí. Ušetříte i za hypotéku

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Nekouřit se vyplatí. Ušetříte i za hypotékuNa zákaz kouření ve veřejných budovách nebo na zastávkách městské dopravy, převzatý z USA a Evropy, už si Češi zvykli. Dalším trendem by mohlo být rozlišování kuřáků a nekuřáků při uzavírání životní pojistky.

Vyšší soudní poplatky sníží vymahatelnost práv zákazníků

seriál :: Zajíc v pytli

Vyšší soudní poplatky sníží vymahatelnost práv zákazníků1. září nabyla účinnosti novela zákona, která přináší zvýšení soudních poplatků. Vzhledem ke známé neochotě českých spotřebitelů k soudnímu řešení sporů lze předpokládat, že jejich změna povede k ještě horší vymahatelnosti práv spotřebitelů.

Cestovní kanceláře požadují nezákonné storno poplatky

seriál :: Zajíc v pytli

Cestovní kanceláře požadují nezákonné storno poplatkyZákazníci mohou ze zákona od cestovní smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu odstoupit a cestovní kancelář si pro tyto případy může vyhradit odstupné, známé spíše jako storno poplatky.

Programy praček nejsou pro srandu králíkům!

Programy praček nejsou pro srandu králíkům!Moje babička měla kdysi pračku, která uměla jen tři věci: vyprat, vyvařit a někdy vyždímat. Dnešní pračky mají tolik čudlíků, že by se s tím dal řídit letový provoz nad Evropou.

Nepotřebné věci nevyhazujte. Darujte je za odvoz

Nepotřebné věci nevyhazujte. Darujte je za odvozTaky doma zakopáváte o věci, které už nepotřebujete, které už pravděpodobně nikdo nekoupí, ale vám je líto je vyhodit, protože jsou pořád funkční? A co je třeba darovat? Můžete tím někomu jinému udělat radost, sobě ulehčit a ještě být šetrný k životnímu prostředí.

Co znamená nová směrnice pro české spotřebitele?

seriál :: Zajíc v pytli

Co znamená nová směrnice pro české spotřebitele?Po téměř tříletém boji schválil Evropský parlament 23. června novou směrnici upravující práva spotřebitelů v oblasti nákupu přes internet a mimo prostory obvyklé k podnikání. Jejím cílem je především sblížit národní standardy a odstranit tak překážky, které spotřebitelům brání ve využívání volného trhu. A jak se plánovaná změna dotkne českých spotřebitelů?

dTest: Čtvrtinu prodejců automobilů zákon nepálí

seriál :: Zajíc v pytli

dTest: Čtvrtinu prodejců automobilů zákon nepálíO smluvní záruce, tedy záruce přesahující ze zákona povinné dva roky, se traduje, že může být v podstatě jakákoli, neboť je plně v rukou prodejce.

Učme se od miliardářů, budeme to potřebovat

Učme se od miliardářů, budeme to potřebovatJeden z mých přátel, kterého si jinak velmi vážím, napsal před pár dny článek „Učme se od bezdomovců, budem to potřebovat“. Text plný pesimismu a defétismu. Není sám, takových ufňukaných článků najdeme na blozích celou řadu.

Objevte nebezpečné výrobky ve své domácnosti

seriál :: Zajíc v pytli

Objevte nebezpečné výrobky ve své domácnostiKuchyňské nádobí, ze kterého se do pokrmů uvolňuje formaldehyd, dětské rukávky, se kterými se dítě možná utopí, či nabíječka mobilního telefonu, která snadno zapálí byt… Nebezpečných výrobků je kolem nás víc, než bychom chtěli. Jen v rámci Evropské unie je jich každý týden odhaleno několik desítek.

dTest: Jen jedna pračka pere 'velmi dobře'

seriál :: Zajíc v pytli

dTest: Jen jedna pračka pere 'velmi dobře'Chcete-li si vybrat kvalitní pračku, nelze se spolehnout pouze na údaje uvedené na výrobcích. Cena, značka ani počet programů, které zjistíme v obchodě, nejsou vodítky, která nás ke kvalitní pračce přivedou. Stejně dobře vyprané prádlo lze vytáhnout z pračky za devatenáct i za necelých šest tisíc.

dTest varuje: Na trhu jsou opět nebezpečné autosedačky

seriál :: Zajíc v pytli

dTest varuje: Na trhu jsou opět nebezpečné autosedačkyJak zjistil časopis dTest, malí pasažéři nejsou zcela v bezpečí ani v homologovaných dětských autosedačkách. V rámci objektivního a nezávislého testování byly prováděny jak nárazové zkoušky, tak zkoušky zaměřené na přítomnost škodlivých cizorodých látek v polstrovaných potazích a dalších částech sedaček, které přicházejí do přímého styku s dítětem. Některé výrobky ve zkouškách neobstály a časopis dTest o nich informuje.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.