Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 5 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty

Venkovský učitel potěší

… třetí láskyplné dítko režiséra Bohdana Slámy je na světě. Nedávno jste si mohli na stránkách našeho magazínu přečíst článek s výmluvným názvem Jít či nejít do kina? Nejste-li si zatím jisti rozhodnutím, pak se vám pokusím poradit – určitě jděte do kina!

Český lev naživo

seriál :: Český lev

Projít oslavou českého filmu v prostorách pražské Lucerny patří k výjimečným zážitkům. Vidíte tak například Jana Budaře mezi fotografy, který má právě podle slov hlavního moderátora obývat budku. Vybíhá pak právě včas, aby ponechal sošku Pavlu Landovskému.

Skafandr a motýl

Kamera je okem a to tím jediným hybným. Tím, které vidí (to druhé je zašité) komunikuje, a nakonec napíše knihu. Ve francouzském filmu Skafandr a motýl, patří toto oko bývalému šéfredaktorovi časopisu Elle a je tím jediným, co mu zbylo. Tedy kromě zcela normálně fungujícího mozku.

Lovci pokladů: Kniha tajemství

Zajímalo by vás odhalení ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha? Jste zvědaví, co mají společného starožitné stoly z Resolute v pracovnách královny Alžběty a amerického prezidenta? A co o tom všem ví pan Labolaye, tvůrce Sochy svobody?

Na vlastní nebezpečí, pod praporkem Filipa Renče

museli herci Jiří Langmajer a Miroslav Krobot skákat do vln a z vodopádů. Nový film dobrodružného žánru se natáčel v Rumunsku a na bosenské řece. Režisér komerčně úspěšného a kritiky trhaného filmu Román pro ženy, do toho skočil po hlavě.

Jít či nejít do kina

Čas od času se pokusíme shrnout filmové premiéry do jednoho textu a upozornit vás mimo jiné na filmy, které jsou staršího data, ale v lepších kinech se stále promítají. Z novinek představujeme Amerického gangstera a českou komedii Svatba na bitevním poli.

Václav

V tvorbě českých filmů se stále více prosazují nová jména režisérů a scénaristů. Po filmu Roming se Marek Epstein a Jiří Vejdělek pustili za hudby J.Muchowa do tématu retardovaných lidí, kteří jsou tu s námi a kterým je třeba odpustit. Když už se k nim tedy neumíme hezky chovat.

Chyťte malátného doktora!

Do kin právě přichází nová česká komedie debutujícího režiséra Martina Dolenského - Chyťte doktora. Tatiana Vilhelmová tu hraje dvakrát, jednou naivní blondýnu a podruhé černovlásku s krutým výrazem.

Na druhé straně

"Na druhé straně" se jmenuje premiéra tohoto týdne, film tureckého režiséra a scénaristy Fatiha Akina. Sháníte se po pořádném filmu, současném příběhu, který by pořádné pohnul vašemi emocemi? To je on.

Once - za málo peněz, hodně muziky

Řčení v titulku je v případě irského filmu Once na místě. Film o Glenu Hansardovi a Markétě Irglové byl točen na ulicích v Dublinu a s účastí mnoha neherců. A muziky je v něm hodně a to ještě k tomu velmi pěkné.

Zpátky a do Rumunska

... vás zavede jedna z filmových premiér tohoto týdne. Kentky se kupovali u vexláků, na maso se stály tříhodinové fronty. Věřejné osvětlení neexistovalo, po ulicích jezdilo jen pár Dacií a interrupce byla trestný čin. Ve filmu 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny se píše rok 1987.

Vorel a jeho graffiti na Gymplu

Tomáš Vorel pochází z pražského Braníka a ten je zhusta pomalován graffiti. Do gymnázia chodil s Evou Holubovou a má syna v náctiletém věku. Začal poslouchat hip hop a rap, a pak to celé nemohlo dopadnout jinak než vznikem celovečerního filmu s názvem Gympl.

Ratatouille - krysí hrdina

V seznamu premiér tohoto týden můžete najít nový animovaný film s názvem Ratatouille. Jde o skvělou komedii o nadaném kuchaři, který se hrdinsky postaví nepřízni svého osudu, tedy k tomu, že je krysou. Nakonec se v příběhu objeví i láska a dobrý konec, tak jak to v pohádkách má být.

Holka z továrny

Chtěla se stát umělkyní a na chvíli to vypadalo, že z ní je veliká superstar, ale všechno bylo jinak. Byla to "ta s Andy Warholem".

...A bude hůř

Formou i obsahem vyrovnaný, veselý, i když někdy hořce. Asi tak se dá jednou větou shrnout zatím poslední snímek Petra Nikolajeva A bude hůř.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz