Články FiftyFifty.cz, strana 15

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 15 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 15

FiftyFifty

Decibely lásky

Romantický příběh s písničkami Michala Davida. Příběh Decibelů lásky vypráví odvěkou lidskou touhu po lásce, životním partnerství, nápravě křivd i omylů a popisuje sny a touhy obyčejných lidí, které jsou vlastní všem generacím.

Furiant míří na Sundance

Jedním z nejúspěšnějších českých filmů letošního roku, co se týče účasti na mezinárodních festivalech, je nepochybně krátký film Ondřeje Hudečka Furiant. Teď byl vybrán do soutěžní sekce prestižního festivalu Sundance jako vůbec první český krátký film a jako již druhý krátký film z FAMU (po filmu Love Birds absolventa FAMU International Bryana Lye). Sundance, slavný festival nezávislého filmu, má světové prvenství v uvádění debutů nejtalentovanějších světových tvůrců.

Češi proti Čechům

Dokumentární „life-movie“ mladého filmaře, který opouští svůj „bílý“ a pohodlný život a odstěhuje se do romského ghetta.

Hladová Adéla se vrací. Nově digitalizovaná přichází do kin.

Legendární komedie scenáristy Jiřího Brdečky a režiséra Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela se po téměř čtyřiceti letech vrací do kin. Nestárnoucí film se představí v digitalizované podobě.

Bradley Cooper předvede své kuchařské umění ve filmu Dokonalý šéf

Od dnešního dne se mohou milovníci filmových komedií a gastronomie těšit na snímek s názvem Dokonalý šéf, kde se v hlavní roli objeví fešák Bradley Cooper jako šéfkuchař Adam Jones. Adam měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel..

Otcové a dcery

Psal jen o ní, pouze pro ni … jen jí.

Nemilosrdní. Jean Reno opět v akci.

Jean Reno se vrací na plátna kin v jeho nejoblíbenější roli – jako drsný policajt ze staré školy, s osobitým smyslem pro spravedlnost a humor. V dalších rolích se představí jedna z „Bond girl“ Caterina Murino (Casino Royale) či Thierry Neuvic (Život po životě). Film volně vychází ze slavného britského seriálu Inspektor Regan (The Sweeney, 1975).

Takovej barevnej vocas letící komety. Dokument o Filipu Topolovi.

Nový dokumentární film režiséra Václava Kučery vypráví o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace.

Gangster Ka

Kriminální thriller Gangster Ka je natočen podle námětu Jaroslava Kmenty, který je autorem knihy „Padrino Krejčíř“. Hynek Čermák: „Je to hnus, žít život gangsterů..“

Nikdy není pozdě. Meryl Streep v roli rockerky

Jonathan Demme: „V životě každého nastala nějaká chvíle, kterou by si přál změnit.“

Rodinný film bude soutěžit v San Sebastianu

Dlouho očekávaný Rodinný film režiséra Olma Omerzu byl vybrán do oficiálního programu 63. ročníku MFF San Sebastian, který se bude konat 18. - 26. září. Naposledy zde byl v souteži uveden český film před 10 lety. Českým producentem filmu je Jiří Konečný ze společnosti endorfilm.

Woody Allen: Iracionální muž

Nový mysteriózní film Iracionální muž napsal i režíroval mistr vztahových konverzačních příběhů, Woody Allen. Hlavní roli rozervaného profesora ztvárnil Joaquin Phoenix (Zlatý Globus za film Walk the Line). Svůdnou studentku Jill si zahrála stále oblíbenější Emma Stone (nominace na Oscara za film Birdman) a role strádající Rity připadla americké herečce Parker Posey (Grace, kněžna monacká).

Das Filmfest slaví, připravil na léto Das Sommerkino

Festival německy mluvených filmů Das Filmfest oslaví letos své 10. narozeniny a připravil pro filmové fanoušky malý dárek – Letní kino neboli Das Sommerkino. Hned v několika oblíbených pražských letních kinech si budou moci návštěvníci v průběhu letních měsíců připomenout jedenáct nejzajímavějších či nejúspěšnějších snímků z minulých devíti ročníků festivalu.

50. MFF Karlovy Vary: Domácí péče a Kobry a užovky v hlavní soutěži

Mezi sedmi světovými a šesti mezinárodními premiérami festival představí nové filmy Dietricha Brüggemanna, rumunských tvůrců Anci Damianové a Florina Serbana či debut talentovaného italského tvůrce Ferdinanda Cita Filomarina

Cena Pavla Kouteckého: Opři žebřík o nebe režisérky Jany Ševčíkové

Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Jana Ševčíková za film Opři žebřík o nebe o svérázném faráři Mariánu Kuffovi.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz