Články FiftyFifty.cz, strana 8

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 8 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 8

FiftyFifty

Lepší svět nominovaný na Oscara míří do kina

Lepší svět nominovaný na Oscara míří do kinaFilm Susanne Bierové, režisérky filmu Po svatbě, Lepší svět, byl s ohlasem uveden na celé řadě filmových festivalů. Nedávno získal Zlatý glóbus za nejlepší zahraniční snímek a byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

La Película: kandidát na Oscary, býčí filmy i výstava plakátů

seriál :: Festivaly 2011

La Película: kandidát na Oscary, býčí filmy i výstava plakátůUnikátní španělský filmový žánr tzv. býčích filmů, ale také strhující thrillery, historická dramata, romantické komedie či umělecké snímky - 6. ročník festivalu španělsky mluvených filmů La Película nabídne českému a moravskému publiku skutečně výběrovou kolekci současné španělské kinematografie.

Cizinec: Jolie a Depp poprvé spolu

Cizinec: Jolie a Depp poprvé spoluJohnny Depp představuje ve filmu Cizinec amerického turistu, kterého lehkovážný flirt s cizinkou zaplete do sítě intrik, romantiky a nebezpečí. Frank (Depp) se v průběhu spontánního výletu po Evropě zcela náhodou seznámí a začne flirtovat s Elise (Jolie), pozoruhodnou ženou, která mu ale zkřížila cestu zcela plánovitě..

Nesvatbov na Berlinale

Nesvatbov na BerlinaleDokument Nesvatbov režisérky Eriky Hníkové, který vznikl v produkci společnosti Endorfilm, míří na jeden z nejvýznamnějších mezinárodních filmových festivalů Berlinale. Nesvatbov si tak v rámci 61. ročníku tohoto festivalu odbude dokonce svou mezinárodní filmovou premiéru.

Vše pro dobro světa a Nošovic

Vše pro dobro světa a Nošovic„Vše pro dobro světa“ je úryvek z reklamního sloganu společnosti Hyundai, který hlásá, že dělá vše pro dobro světa a nikdy nepřestane.„Vše pro dobro světa a Nošovic“ je nový celovečerní dokumentární film režiséra Víta Klusáka (mimojiné spoluautor snímků Český sen a Český mír), který s humorem, ale bez výsměchu zobrazuje malou moravskou vesnici, která výše uvedené dobro zažívá „na vlastní kůži“.

Úterý po Vánocích

Zdánlivě banální milostný trojúhelník, který byl ve filmu i literatuře tisíckrát zpracovaný... Lásce se nedá poručit...

EuCiGo zahajuje Cestou za horizont s mladým Depardieu

Na filmový trh v České republice vstupuje nová distribuční síť EuCiGo (European Cinema Group Of Distributors). Jejím prvním počinem u nás je uvedení snímku mladého režiséra Alexandre Iordachesca „Cesta za horizont“ v hlavní roli s Guillaumem Depardieu, synem Gérarda Depardieu.

Mamas α Papas získal hlavní cenu v New Yorku

Film scenáristky a režisérky Alice Nellis Mamas α Papas získal v uplynulých dnech na newyorském Hamptons International Film Festivalu dvě prestižní ocenění. Snímek si odváží hlavní cenu pro celovečerní film Golden Starfish Award Narrative Prize a dále cenu za scénář Zicherman Family Foundation Screenplay

Das Filmfest: Žid Süss – Film bez svědomí

seriál :: Festivaly 2010

Asi žádný z návštěvníků Židovského muzea v Berlíně nemohl přehlédnout ukázky ze snímku Žid Süss. Film režiséra Veita Harlana z roku 1940 patří k ukázkovým příkladům nacistické propagandy říšského ministra Josepha Goebbelse – ostatně i dnes je velmi omezeno jeho promítání na veřejnosti.

Český mír dobyl Jižní Koreu

Po USA, kde ho ve světové premiéře uvedl a pochválil Michael Moore, dobyla dokumentární komedie Český mír o americkém radaru v Čechách Jižní Koreu. Na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů DMZ ve městě Paju získal tento film Víta Klusáka a Filipa Remundy „Bílou husu“ – hlavní cenu mezinárodní poroty.

Sama v Africe - cizí ve své zemi

Odejít znamená vzdát se, projevit slabost a zbabělost, a v neposlední řadě ztratit domov, kde její rodina žila po generace.

Český mír dobyl Ameriku!

Světová premiéra filmu Český mír se odehrála na mezinárodním filmovém festivalu v Traverse City v USA, jehož zakladatelem a programovým ředitelem je Michael Moore. Premiéra proběhla 30. července ve 21.00 v hlavním festivalovém kině - ve zcela vyprodaném State Theatre.

Vrahouni v našich kinech

Akční komedii Vrahouni (The Killers) podle scénáře Boba DeRosy a T. M. Griffina natočil režisér Robert Lukatic (Příšerná tchyně, Pravá blondýnka). V hlavních rolích se představí Ashton Kutcher (který je zároveň spoluproducentem filmu) a Katherine Heiglová.

Občanský průkaz Ondřeje Trojana finišuje

V neděli 16. května padla první klapka závěrečné fáze natáčení filmu Občanský průkaz, který vzniká podle románu Petra Šabacha a scénáře Petra Jarchovského v režii Ondřeje Trojana. Před kamerou se tak uzavřou osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodin.

Cinematerapie

Když se kamera promění ve zpovědnici a casting v terapii…
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.