Články FiftyFifty.cz, strana 11

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 11 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 11

FiftyFifty

Finále Plzeň zahájí předpremiéra filmu Jako nikdy režiséra Tyce

Světová předpremiéra nového filmu Jako nikdy režiséra Zdeňka Tyce s Jiřím Schmitzerem, Taťjanou Medveckou a Petrou Špalkovou v hlavních rolích zahájí v neděli 21. dubna 26. ročník filmového festivalu Finále Plzeň.

Smrtelné lži s Richardem Gerem

Pod názvem Smrtelné lži přijde 4. dubna do českých kin americký thriller z prostředí vysokých financí a byznysu v hlavních rolích s Richardem Gerem a Susan Sarandon.

Natáčení filmu Fair Play pokračuje

Natáčení nového filmu Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové je v těchto dnech v plném proudu. Štáb právě točí ve filmovém ateliéru č. 4 na Barrandově. Příběh o mladé atletce, která se v normalizačním Československu dostane do státem řízeného dopingového programu, je díky dopingovým skandálům ve vrcholovém sportu neustále aktuální.

Můj pes Killer vybrán do soutěže v Rotterdamu

Nový film režisérky Miry Fornay Můj pes Killer byl vybrán do hlavní soutěže 42. ročníku MFF v Rotterdamu 2013. Je to vůbec první slovenský film uvedený v této soutěži. Předchozí čeští vítězové TIGER AWARDS - v roce to byli 1998 Knoflíkáři (Petr Zelenka) a v roce 2002 Divoké včely (Bohdan Sláma).

O myšce a medvědovi

Příběh neobyčejného přátelství mezi medvědem a myškou. Animovaný rodinný film byl v letošním roce s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, kde v sekci Directors´ Fortnight získal cenu SACD - pro nejlepší francouzsky mluvený film.

Muzikál Carmen jako exkluzivní 3D film

Legendární muzikál CARMEN nebude už jen jako oblíbený a mimořádně navštěvovaný divadelní muzikál, který měl svou světovou premiéru v Praze, ale bude na vždy zvěčněn na filmovém plátně. Postaral se o to přední český režisér F. A. Brabec, který natočil filmovou adaptaci ve 3D formátu.

Snížek, bílý kožíšek

Je jiný než ostatní. Pozor! Vzácná bílá gorilka na útěku!

Hledá se prezident - unikátní dokument ze zákulisí prezidentské volby

Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin natáčí režisér Tomáš Kudrna v produkci společnosti Negativ. V dokumentárním filmu Hledá se prezident chtějí filmoví tvůrci zachytit první přímou volbu prezidenta v České republice, ukázat zákulisí prezidentské kampaně a představit zblízka jednotlivé kandidáty a jejich názory.

Po snímku Persepolis přichází Kuře na švestkách

Teherán, 1958. Nasser Ali Khan patří mezi nejproslulejší muzikanty své doby. Když se mu ale rozbijí housle, ztrácí veškerou chuť do života. Protože nedokáže najít nástroj, který by je dokázal nahradit, rozhodne se ulehnout na lože a zemřít. Zatímco čeká na příchod smrti, noří se do snů a vzpomínek, jež jsou melancholické i radostné. Vrací se zpět do mládí, ale mluví také s andělem smrti Azraelem, který mu odhalí budoucnost jeho dětí..

Soukromý vesmír Třeštíkové získal prestižní ocenění na FF DOK Leipzig v Německu

Film Heleny Třeštíkové Soukromý vesmír získal Cenu televize MDR za nejlepší východoevropský dokumentární film na mezinárodním festivalu dokumentárního a animovaného filmu DOK Leipzig v německém Lipsku.

Sedm psychopatů míří do kina

Tentokrát unesli špatného psa...

Láska v hrobě - bezdomovecký „Romeo s Julií“ ze strašnického hřbitova

Časosběrný dokument Láska v hrobě režiséra Davida Vondráčka o vztahu dvou bezdomovců na německém evangelickém hřbitově v Praze-Strašnicích přijde 29. listopadu do českých kin.

Agnieszka Holland - V temnotě. Film s nominací na Oskara přijde do českých kin

Nejnovější snímek polské režisérky Agnieszky Holland V temnotě nominovaný na cenu Americké filmové akademie Oskar za nejlepší cizojazyčný film a ověnčený řadou prestižních cen nejen v Polsku, ale po celém světě, přijde 15. listopadu do českých kin.

Dva nula - nový film tvůrců České RAPubliky

Dva nula, nový film tvůrců České RAPubliky z prostředí fotbalového derby Sparty se Slávií, přijde do českých kin 25. října. Distribuce celovečerního snímku, který při svém uvedení na Letní filmové škole nebo v soutěži dokumentů na MFF v Karlových Varech vyvolal velký zájem a ohlas, se ujala Asociace českých filmových klubů.

Je to jen vítr - Peklo jsou ti druzí...

V roce 2008 se v Maďarsku odehrála série otřesných rasových útoků na místní romskou komunitu. Vyžádala si šest mrtvých včetně dvou malých dětí a desítky zraněných. Útočníci zapalovali domy a stříleli brokovnicí na rodiny, které se útěkem z hořících budov snažili zachránit život sobě a svým dětem. Dopadení pachatelů trvalo více než rok, soud se vleče dodnes.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz