Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 12 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty

Filmy Ingmara Bergmana v malém sále Lucerny

U příležitosti 105. výročí velkého sálu kina Lucerna je pro návštěvníky tohoto pražského biografu připraveno slavnostní otevření druhého, malého kinosálu.

17 dívek a S Molièrem na kole

Začátek nového roku je tu a do českých kin vstupují nové filmy, které jistě stojí za shlédnutí. Dovolte, abychom vám z dnes představili dva tituly, na které se můžete těšit již v lednu.

Gympl pokračuje, režisér Vorel dokončil Vejšku

Režisér Tomáš Vorel je s volným pokračováním kultovního Gymplu hotov, diváci film Vejška uvidí v kinech od 23. ledna 2014. Hrdinové Vejšky Kocourek (Tomáš Vorel jr.) a Kolman (Jiří Mádl) jsou dospělejší a podle tvůrců je film realističtější. Přestože jí humor nechybí, je Vejška dramatičtější, kamera rychlejší. V širokoúhlém obrazu dostává více prostoru i Praha.

Přijde letos Ježíšek?

Vánoční čas umí přinášet podivuhodné příběhy, vtipné historky i nostalgii. Přijde letos Ježíšek? je láskyplná komedie. Příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu, a aby na zázraky věřily nejen děti.

Do boje o Oscara půjdou nakonec Donšajni Jiřího Menzela

Když americká Akademie filmového umění a věd zveřejnila kompletní seznam filmů pro kategorii Nejlepší cizojazyčný film, bylo jasné, že Českou republiku bude nakonec zastupovat film Donšajni režiséra Jiřího Menzela, který skončil v hlasování českých akademiků na druhém místě.

Filmová premiéra online - legálně!

Film oscarového režiséra Danise Tanoviče Epizoda ze života sběrače železa vstupuje 24. října 2013 do české distribuce netradičním způsobem: premiérou Day and Date, tedy do kin i na internet zároveň.

Metallica míří na filmová plátna

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin nový filmový zážitek. Snímek s podtitulem Through The Never, odkazující na stejnojmennou píseň z Black Album, v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z vyprodaného koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel všech dob.

Do boje o Oscara půjde za Českou republiku film Hořící keř

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vybrala jako českého kandidáta pro boj o nadcházející Oscary drama Hořící keř režisérky Agnieszky Holland. Film o hrdinském činu studenta Jana Palacha, jenž se v lednu 1969 upálil na protest proti okupaci Československa, vznikl podle scénáře Štěpána Hulíka v produkci HBO Europe a nutprodukce.

Příběh Kmotra

Do našich kin míří nový český film podle bestselleru Jaroslava Kmenty ´Kmotr Mrázek´. Příběh je vychází ze skutečných událostí. Protože ale mnozí protagonisté stále žijí, změnili auroři jejich jména. Některé z událostí pak zjednodušili a učinili přehlednějšími..

Hořící keř míří do českých kin i na americký kontinent

Minisérii Hořící keř, jež byla na plátně poprvé představena divákům na MFF v Karlových Varech na dvou zcela vyprodaných projekcích, uvede do českých kin distribuční společnost FALCON.

První celovečerní film Miroslava Krobota, hlavní role pro Tatianu Vilhelmovou

Miroslav Krobot, známý především jako šéf oceňovaného pražského Dejvického divadla, ale v posledních letech také populární jako herec z filmů Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, Alois Nebel nebo Revival, začal režírovat svůj první celovečerní film.

Fresh Film Fest oslaví na konci srpna desáté výročí pod vlajkou fanatismu

seriál :: Festivaly 2013

Fresh Film Fest, mezinárodní filmový festival zaměřený na debutovou a studentskou tvorbu, oslaví letos desáté výročí. Více než 150 projekcí a řada doprovodných programů proběhne od 28. srpna do 1. září v pražských kinech i pod širým nebem v Riegrových sadech. Festival uvede retrospektivu Alana Clarka, režiséra, který inspiroval Dannyho Boyla

Lucie Vondráčková / Ivana z Babovřesek: ´Kdo chtěl umění, šel na Annu Kareninu.´

Lucie Vondráčková je nejenom zpěvačka, ale také herečka. V prvním díle Babovřesek si zahrála Ivanu, sestru faráře (Lukáš Langmajer). Ve stejném duchu pokračuje i ve dvojce.

Babovřeské ´BBC´ podruhé

Režisér Zdeněk Troška točí druhý díl nejúspěšnější komedie desetiletí Babovřesky. Na jihu Čech už zase budou „řvát báby“.

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese, rodinný animovaný film o záchraně bájného Ztraceného města Inků, oceněný třemi cenami Goya, míří do českých kin.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz