Články FiftyFifty.cz, strana 13

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 13 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 13

FiftyFifty

Zoran, můj synovec idiot - ochutnávka vína na předpremiéře

Zoran, můj synovec idiot - ochutnávka vína na předpremiéřeFilm Zoran, můj synovec idiot chystá předpremiéry v letních kinech, spojené s ochutnávkou italských vín..

Místa, příběh o lásce a dospívání. V hlavní roli Vladimír Polívka

Místa, příběh o lásce a dospívání. V hlavní roli Vladimír PolívkaFilm Místa režiséra Radima Špačka, scenáristy Ondřeje Štindla a producenta Vratislava Šlajera je dokončen a do kin vstoupí 18. září. V hlavní roli se objeví Vladimír Polívka, po jeho boku pak Johana Matoušková a Jan Cina.

Marta Kubišová v dokumentu Olgy Sommerové: Magický hlas rebelky

Marta Kubišová v dokumentu Olgy Sommerové: Magický hlas rebelkyĎábel by si prý nevybral lepší okamžik, kdy Martu Kubišovou zničit, než jaký si vybrali bolševici.. Film Olgy Sommerové o Martě Kubišové uvidí první diváci na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kam byl vybrán do programu. Do českých kin film vstoupí 17. července.

Filmová scéna Colours of Ostrava: Pulp Fiction, 2001: Vesmírná odysea i Ostře sledované vlaky

seriál :: Festivaly 2014

 Filmová scéna Colours of Ostrava: Pulp Fiction,  2001: Vesmírná odysea i Ostře sledované vlakyKlasické snímky světové kinematografie jako Pulp Fiction, Koyaanisqatsi, 2001: Vesmírná odysea, Ostře sledované vlaky, unikátní hudební dokumenty o Georgi Harrisonovi, flamenku, konžské hudbě ulice nebo punku v Africe i čerstvé novinky v kinech - celkem jedenáct celovečerních snímků letos nabídne filmová scéna na festivalu Colours of Ostrava (17. - 20. července), která bude poprvé umístěna do kinosálu v nové budově Velkého světa techniky v industriálních Dolních Vítkovicích.

Zejtra napořád: nový český film míří na plátna kin

Zejtra napořád: nový český film míří na plátna kin Film o našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. O rozhodnutích, která začneme realizovat, ale až zejtra! O naději, že příští ráno všechno změní.

Husí kůže – Zimomriavky, film o rozpadu Československa

Husí kůže – Zimomriavky, film o rozpadu Československa Především jako jedna z připomínek letošního 25. výročí 17. listopadu 1989 vznikl film Husí kůže – Zimomriavky. Režisér Martin Hanzlíček zobrazuje ve filmu události, které následovaly po politickém uvolnění na podzim 1989 a sleduje především vývoj vztahů Čechů a Slováků ve společném státě. Celovečerní dokument vznikl podle námětu slovenského sociologa a publicisty Fedora Gála, který se po rozpadu Československa odstěhoval do Prahy.

Festival Finále Plzeň představí erotiku v tvorbě ČT

Festival Finále Plzeň představí erotiku v tvorbě ČTFilmový festival Finále Plzeň, který začne již v neděli 27. dubna v západočeské metropoli, připravil v rámci bohatého programu zvláštní sekci nazvanou Filmy s hvězdičkou aneb Erotika ve tvorbě České televize.

Čí je moje dítě, ptají se čeští filmaři

Čí je moje dítě, ptají se čeští filmařiUž jste někdy zapochybovali o tom, že dítě, které vychováváte je vaše? Dnešní genetika umožňuje, abyste si svoje pochybnosti potvrdili nebo vyvrátili s téměř stoprocentní jistotou.

Dokument Olga & koncert The Plastic People of the Universe

Dokument Olga & koncert The Plastic People of the Universe Poté, co dokumentární film Olga vyprodal několik projekcí na největším lidskoprávním festivalu Jeden svět a zavítal také do regionů v rámci ozvěn tohoto festivalu, vstoupí 15. května do běžných kin pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms.

Walesa: Člověk naděje. Příběh muže, který i nám vrátil svobodu

Walesa: Člověk naděje. Příběh muže, který i nám vrátil svoboduLech Walesa je podobně jako u nás Václav Havel symbolem pádu totalitního režimu. Oba byli ve vězení, oba dokázali burcovat davy. Andrzej Wajda je nejúspěšnějším polským režisérem všech dob a je tedy pochopitelné, že Walesův životní příběh do filmu převedl právě on. A udělal z něj divácky nejúspěšnější polský film minulého roku.

Snímky Film Europe na letošním Febiofestu

Snímky Film Europe na letošním Febiofestu Dnes startuje v Praze již 21. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. Jako každý rok se i nyní mohou diváci těšit na přehlídku plnou toho nejzajímavějšího ze světové filmové tvorby a výjimečné hosty. V programu festivalu nebudou chybět ani filmy společnosti Film Europe Media Company. Diváci se mohou těšit na 6 snímků, které budou následně uvedeny do běžné kinodistribuce.

Sametoví teroristé míří na Febiofest

Sametoví teroristé míří na Febiofest Stano, Fero a Vladimír – tři skuteční muži, kteří se pokusili o ozbrojený odpor proti komunistické moci v době československé normalizace a následně byli odsouzeni k odnětí svobody podle trestního paragrafu 93 o teroru, se setkávají v humorném slovensko-česko-chorvatském dokumentu Sametoví teroristé. Film natočili společně přední slovenští režiséři Peter Kerekes (například Jak se vaří dějiny), Ivan Ostrochovský a Pavol Pekarčík.

Kandidát – skutečný příběh, který se nestal

Kandidát – skutečný příběh, který se nestalV dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí jedné politické kampaně kandidáta na prezidenta.

Nová filmová Angelika opět v českém znění

Nová filmová Angelika opět v českém zněníOd mezinárodní premiéry Angeliky, Markýzy andělů uplyne letos v prosinci přesně padesát let. A nové zpracování nezapomenutelného příběhu, které vznikalo za přispění Barrandova také v ČR, má tuzemskou premiéru v kinech již 27.února.

Dokumentární film Hoteliér režiséra Josefa Abrháma ml. sbírá pocty

Dokumentární film Hoteliér režiséra Josefa Abrháma ml. sbírá poctySnímek Josefa Abrháma ml. Hoteliér, který přivedl na plátno starou hereckou gardu Činoherního klubu, získal po ocenění Českého filmového a televizního svazu FITES (Cena poroty Trilobit), také nominaci na Českého lva v kategorii Nejlepší dokumentární film. Na kontě má už nominaci na Cenu české filmové kritiky v téže kategorii.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.